Témata
Reklama

Víceosý kalibrační lis

Nizozemská společnost Cirex - největší slévárna na světě, používající technologie odlévání na vytavitelný voskový model - využívá při dotváření a kalibraci čtyřsloupové lisy od firmy TOX Pressotechnik.

Technologie odlévání na vytavitelný voskový model se používá zejména při výrobě pracných či tvarově složitých dílů, kde je přitom vyžadována vysoká přesnost. Spočívá v odlití voskového modelu a následného zafixování jeho tvaru keramickou vrstvou. Poté jsou formy vkládány do tavicí pece (autoklávu), kde se vosk roztaví a zbydou pouze keramické skořepiny, které jsou následně podrobeny procesu sintrování (spékání). Do takto vzniklých keramických forem se vlije roztavený kov a po vychladnutí se keramická vrstva odstraní. Vzniklé odlitky mají požadované kontury a tvary s poměrně vysokou přesností.

Reklama
Reklama
Celkový pohled na speciální víceosý kalibrační lis pro odlitky. Skládá se ze standardního čtyřsloupového lisu TOX MAG 050 s pohonem Kraftpaket S75 v ose Z a dvou dotvářecích jednotek, umístěných na jeho levé a pravé straně v ose X.Díky technologii odlévání na vytavitelný voskový model si konstruktéři mohou dovolit daleko větší tvůrčí kreativitu a zároveň je zaručena vysoká tvarová a rozměrová přesnost dílů. Bez problémů se dodržují přísné tolerance s přesností na desetiny milimetrů, a to s vysokou mírou opakovatelnosti.

Efektivní a přesné dotváření přesných odlitků

Zákazník dodává především náročné odlitky určené pro sériovou výrobu v automobilovém průmyslu, například těla palivových čerpadel, ovládací mechanismy střech kabrioletů nebo komponenty motorů, a rovněž další díly, které jsou určené pro strojírenský průmysl. Stranou nejsou ani odlitky pro výrobu lékařských přístrojů, elektrotechniku a dále pro letecký průmysl. Tyto odlitky jsou zhotovovány z běžné nebo ušlechtilé oceli. Přestože technologie odlévání na vytavitelný voskový model umožňuje zhotovovat tenkostěnné či tvarově přesné díly, je často zapotřebí hotový odlitek ještě dále opracovat – kalibrovat. Zde nejprve dochází ke kontrole tvaru a rozměrů, následně k dotváření/kalibraci, a poté k finální úpravě povrchu. Aby bylo možné zachovat požadovanou pružnost výroby, byl vyvinut nový typ víceosého kalibrovacího lisu. Tento kalibrační lis se vykazuje vysokou spolehlivostí a přesností. Víceosý kalibrační lis umožňuje dotváření jak ve vodorovné, tak ve svislé ose, což dosud bylo možné pouze ve dvou oddělených procesech.

Prostor pro instalaci lisovacího nástroje o rozměru 430 mm (mezi sloupy) s přípravkem pro uložení odlitků, které mohou být dotvářeny či kalibrovány jak ve vodorovné, tak ve svislé ose.

Flexibilněji a výkonněji díky integraci funkcí

Po podrobné analýze potřeb a konzultacích s uživatelem ohledně nejrůznějších budoucích aplikací byl zvolen čtyřsloupový lis řady MAG. Tyto lisy se vyznačují zejména optimálním rozložením lisovací síly na celou pracovní plochu a zcela minimálním symetrickým průhybem, a to i při maximálním zatížení. Typ MAG 050 má zástavbový prostor pro umístění nástroje 430 x 430 mm a je vybaven pneumohydraulickým válcem (pohonem) TOX Kraftpaket typu S 75. Tento Kraftpaket má celkový zdvih 300 mm a pracovní zdvih 20 mm s lisovací silou 493 kN. Takto je zajištěno tváření/kalibrování odlitku ve vertikálním směru.

Pro potřeby horizontálního dotváření/kalibrování je v zařízení instalována pneumohydraulická pohonná jednotka KT, skládající se ze dvou hydraulických válců, které jsou ovládány pomocí převodníku tlaku TOX ES. Tato kompaktní kombinace umožňuje vyvíjet přítlačnou sílu až 300 kN při celkovém zdvihu 150 mm. Přítlačná síla 500 kN ve svislé ose Z a přítlačná síla 300 kN ve vodorovných osách +X a –X jsou optimálními hodnotami včetně určité rezervy pro možné budoucí požadavky na dotváření a kalibraci. Ovládání je koncipováno tak, že pracovní cykly mohou probíhat v manuálním, poloautomatickém nebo plně automatickém režimu, a navíc se do paměti pro jednotlivé díly ukládají kontrolní procesy, které lze odtud v případě potřeby vyvolat. Tím je zaručena vysoká flexibilita využití a velký počet možných aplikací, což mimo jiné zakládá dobrou využitelnost této investice do budoucna.

Stavebnicové řešení

Produkty z portfolia lisů TOX Pressotechnik se vyznačují stavebnicovým řešením, což umožňuje maximální vstřícnost a kreativitu pro řešení potřeb zákazníků. Na obr. 3 je nejnázorněji patrný způsob přístupu při projektování optimálního lisu, tak aby co nejlépe plnil potřeby zákazníka. Po výběru vhodné velikosti z řady univerzálních typů stojanů se zvolí odpovídající lisovací hlavice požadované síly a dráhy, a to z různých typů, kde na výběr jsou pneumohydraulické a elektromechanické systémy v různých provedeních. Takto složený korpus lisu se doplní vhodným druhem řízení lisu, přičemž na výběr je široká paleta řídicích systémů. TOX Pressotechnik nabízí řízení lisů od nejjednodušších pneumatických až po vysoce sofistikované systémy elektronického řízení s bohatým výběrem různých doplňkových funkcí pro periferie lisu. Podle potřeb a požadavku zákazníka se lisovací pracoviště pro danou aplikaci může dále doplnit odměřováním síly a dráhy a eventuálně i sledováním procesu. Nakonec se podle zvoleného způsobu obsluhy a zakládání dílů dokompletuje lis vhodnými bezpečnostními prvky. Takto navrženou sestavu lisu lze dále eventuálně doplnit dalším bohatým příslušenstvím, jako jsou např. držáky nástrojů, beranové desky, sloupové vedení – vše opět v modulovém provedení.

Optimální strojní zařízení

Stavebnice lisů TOX je navržena tak, že všechny její komponenty do sebe zapadají a navazují na sebe. Dimenzování všech typových řad stojanů odpovídá silovým parametrům pohonů. Stojany a pohony stejných dimenzí mají vzájemně stejné dosedací plochy a upevňovací příruby. Rovněž tak všechny řídicí systémy a přístroje monitoringu spolu s kabeláží včetně senzorů vzájemně komunikují a pracují na společné bázi, takže pro vzájemná spojení se nevyžadují žádné další úpravy a speciální periferie. Výsledkem tohoto stavebnicového systému je optimální strojní zařízení, které maximálně splňuje potřeby zákazníka. Takto sestavené lisovací pracoviště je navíc cenově a investičně příznivé, jelikož je složeno z typových modulů vyráběných v ekonomických sériích a nevyžaduje žádné další speciální úpravy a netypické součásti. I při stavbě netypických sestav lisů konstruovaných jednorázově pro speciální užití, jako byl například „víceosý kalibrační lis“, se dosahuje běžně 90% využití typizovaných komponent z portfolia výroby TOX Pressotechnik.

Ing. Ladislav Kvapil
Wolfgang Laux

OK Strojservis

Ladislav Kvapil kvapil@ok-servis.cz

Od 1. 2. 2015 změna přímého zastoupení společnosti TOX® PRESSOTECHNIK GmbH & Co. KG pro Českou republiku a Slovenskou republiku.

Kontakty na www.tox-cz.com.

Stavebnicový systém lisů TOX.

Reklama
Vydání #10
Kód článku: 121036
Datum: 17. 10. 2012
Rubrika: Trendy / Tváření
Autor:
Firmy
Související články
Trh výroby drátů a trubek

Na düsseldorfském výstavišti bude druhý dubnový týden 2014 opět představen obor technologie zpracování a opracování drátů a kabelů, resp. trubek a rour na veletrzích wire a Tube. Bližší informace k této akci jsme vám přinesli v prosincovém vydání MM Průmyslového spektra, ale jelikož se následně konala tisková konference organizátora Messe Düsseldorf, jenž tradičně dodává hodnotné analýzy a statistická data k daným oborům, přinášíme vám výběr toho nejzajímavějšího.

Fórum strategického manažera v deseti zastaveních, Luboš Malý, Brück AM

V novém seriálu chceme oslovovat naše top manažery a hledat u nich tajemství jejich úspěchu, jež by mohlo být inspirací pro ostatní, kteří se na podobnou dráhu vydávají či již po ní jdou. Strategie prvního kroku často bývá přelomová – iniciuje další, následující kroky, rozhoduje a ovlivňuje činy budoucí a v žádném případě ji nelze podcenit.

Výzkumné centrum materiálů a metalurgie spuštěno

Ne do roka a do dne jako v Jiráskových Psohlavcích, ale do roka a týdne se metalurgové opět setkali v Dobřanech u Plzně při příležitosti otevření Západočeského materiálově metalurgického centra (ZMMC). Před rokem zde bylo slavnostně poklepáno na základní kámen stavby a nyní zde stojí moderní, špičkově vybavené výzkumné pracoviště, které nabízí výrobním podnikům spolupráci při realizaci jejich inovací a výzkumným institucím a vysokým školám kooperaci na výzkumných projektech. V současnosti spolupracují aktivně s desítkami firem, ale potenciál je daleko větší.

Související články
Ohraňovací lis s elektrickým pohonem

Společnost Hans Zewe, která se zabývá válcováním oceli, spoléhá zcela na ohraňovací lisy Hämmerle a výrobní ředitel společnosti Gerhard Zwing je přesvědčen, že jsou nejlepší. Nově zakoupený stroj Xcite proto musel nejprve prokázat, že si své místo zaslouží. Ale povedlo se - Xcite je rychlý, neuvěřitelně přesný, má intuitivní ovládání a navíc dobře vypadá.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Směry rozvoje technologií tváření při výrobě karoserií

Stálé požadavky na snižování emisí oxidu uhličitého vyžadují soustavné snižování hmotnosti automobilu. U konvenčních pohonů automobilů lze jít jedině cestou lehčích karoserií. Lehké konstrukce vyžadují zachování crashových vlastností jako u ocelových karoserií.

Ochrana činných ploch nástroje laserem

Tvářecí nástroje jsou vystavovány stále většímu zatížení a tím i opotřebení. To také snižuje jejich trvanlivost. Pro odstranění tohoto negativního faktoru zkoumal Frauenhofer Institut für Produktionstechnologie IPT možnost použití laserových technologií.

Výroba speciálních materiálů válcováním za studena

Probíhající globální hospodářská krize postihla významným způsobem i ocelářský průmysl. Dopad na jednotlivé regiony a druhy výrobků je ovlivněn reakcí jednotlivých států a významných producentů oceli. Paralelní a neméně významnou skutečností je rostoucí tlak na neustálou inovaci ocelářských výrobků. Na trhu EU existovalo v roce 2009 jen 30 % ocelářských výrobků, které byly dostupné i před deseti lety. Už tato samotná skutečnost potvrzuje významnou roli výzkumu a vývoje v ocelářském průmyslu.

Vláknový laserový řezací systém

LVD rozšiřuje svou řadu laserových řezacích systémů zavedením vysoce rychlostního vláknového laserového řezacího systému Electra FL.

Ocel splňující potřeby výrobního procesu

Rodina produktů Ruukki Laser zahrnuje konstrukční oceli s mezí kluzu v rozmezí 200 - 420 MPa. Oceli Laser mají skvělé inženýrské vlastnosti a jsou ideální pro široké spektrum aplikací.

Tvářecí a výrobní procesy ve stavbě lehkých karoserií

Stále rostoucí nároky na zmenšování hmotnosti karoserií osobních automobilů a užitkových vozidel vytvářejí tlak na jejich konstruktéry a na výrobní technologie.

Technologie zpracovaní profilů a plechu

Společnost Stierli-Bieger i Prinzing se zabývají výrobou strojů pro zpracování kovu s více jak 30. letou tradicí. Výrobce strojů Stierli se specializuje na výrobu horizontálních lisů pro ohýbání a rovnání kovových profilů, společnost Prinzing se zaměřuje na výrobu strojů ke tváření plechu. V Česku jsou oba výrobci zastoupeni společností Bickel and Wolf.

Výzkum, vývoj a inovace procesů produkce elektrooceli a volně kovaných výkovků

Realizací tříetapového rozvojového projektu Sekundární metalurgie (zprovozněn v září 1999) byl ve společnosti Žďas, a. s., vytvořen dostatečně široký prostor pro markantní, zcela zásadní změny ve výrobních technologických postupech se zaměřením na nejnáročnější trhy volně kovaných výkovků. Již v průběhu příprav prováděcích prací bylo přistoupeno k intenzivnímu vzdělávání zaměstnanců z řad THP i dělnických profesí tak, aby byli schopni nová zařízení nejen plně a zodpovědně ovládat a řídit, ale také aby byli dobře připraveni i na možnosti výzkumu, vývoje a inovací, které nově instalované zařízení přímo nabízelo.

Nové produkty a technologie

LVD letos oslavuje 60. výročí založení společnosti a při této příležitosti vystaví na veletrhu EuroBLECH v Hannoveru některé nové výrobky a technologie.

Podnikání v těžkém klimatu

Jak se v Irsku říká, "vane podivný vítr, který nenese nic dobrého". Skutečnost je taková, že Irsko nedostatkem větru netrpí a země využívá vzdušné elektrárny s kapacitou téměř 300 wattů na osobu. Krom toho zde také hodně prší a irská příroda je díky tomu zelená a bujná. Pršelo i po celou dobu naší nedávné návštěvy.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit