Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Vysoce výkonné vrtání kovaných dílů
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Vysoce výkonné vrtání kovaných dílů

Kované ocelové díly se často používají v aplikacích s vysokými požadavky na pevnost a spolehlivost, jako jsou např. oka ojí pro zemědělské stroje. U těchto dílů jsou kladeny požadavky na vysokou pevnost a tvrdost, což kovaná ocel splňuje. A pro obrábění těchto materiálů jsou samozřejmě třeba vysokovýkonné stroje.

Při obrábění kovaných ocelí se tvoří dlouhé třísky, které je třeba z pracovního prostoru stroje odstranit. Požadavky na obráběcí stroje pro vysoce výkonné obrábění těchto dílů jsou náročné. Společnost Ferdinand Bernhofer je středně velká rodinná firma, která díly obrábí na dvouvřetenovém stroji od společnosti Schwäbische Werkzeugmaschinen (SW).

„Naše společnost se specializuje na zápustkové kování dílů od 2,5 kg do 20 kg,“ vysvětluje Ing. Ferdinand Bernhofer, majitel a generální ředitel technologické divize rakouské společnosti Ferdinand Bernhofer Ges. Výroba probíhá převážně v malých a středních sériích s dávkami od 500 do 50 000 dílů za rok. Díly jsou dodávány opracované a připravené k použití dle požadavků zákazníka. Mezi ně patří výrobci dopravních a pracovních vozidel (kamionů a zemědělských strojů), mimosilničních vozidel (od stavebních strojů po terénní) i společnosti obecného strojírenství a výrobci hydraulických systémů. Kování je mimořádně efektivní a ekonomický výrobní proces, v němž je materiál využit v plném rozsahu. Společnost Bernhofer má bohaté zkušenosti v oblasti technologie kování. Při optimalizaci návrhu součástí vychází z požadavků zajištění kompatibility procesů u svých zákazníků.


Vysoce výkonné obrábění vyžaduje stroje s dosatečnou tuhostí a stabilitou. Frézovací centrum BA 722 tyto požadavky plně splňuje. (Zdroj: SW)

Dokončovací obrábění

„Pokud jde o dodávky, odběratelé stále častěji očekávají kompletní balíčky služeb od jednoho zdroje,“ vysvětluje Ing. Bernhofer. Zákazníci často upřednostňují partnerství s jediným dodavatelem, který by převzal zodpovědnost za celý výrobní řetězec – od dodání až po hotové díly nebo konstrukční celky připravené k instalaci. Netříštit svoji pozornost mezi řadu dodavatelů umožňuje společnosti soustředit se na svou hlavní činnost.

Bernhofer proto začal před několika lety ambiciózně zvětšovat nabídku služeb. Hlavní prioritou bylo rozšířit záběr technologií obrábění a nabízet jej jako standardní službu, což dříve firma zajišťovala v kooperaci. Proto se Bernhofer rozhodl najít výrobce vhodných obráběcích strojů, přičemž tyto stroje musely být dostatečně tuhé a výkonné, aby zvládly třísměnné obrábění kovaných dílů vysoké pevnosti. Obráběné díly jsou sloučeny do skupin, což umožňuje vysokou variabilitu. Dalším požadavkem byl vysoký stupeň automatizace pro maximální využití výrobního času nepřetržitého provozu 24/7.


Z každého oka oje je nutné odebrat až 3 kg ocele, ale v závislosti na variantě oje to může být až 18 kg. (Zdroj: SW)

Zkušenosti z rámů motocyklů

„Prvním projektem byla skupina dílů z kalené a temperované oceli pro rámy motocyklů se šesti variantami,“ vysvětluje Christian Stempfer, rakouský regionální obchodní zástupce společnosti Schwäbische Werkzeugmaschinen. „Cílem bylo plně automatické obrábění a výměna produktu bez přepínání. Pro dosažení těchto cílů bylo vybráno horizontální obráběcí centrum BA 322 se dvěma synchronními vřeteny. Zákazník byl se systémem tak spokojen, že společnost SW byla v roce 2016, tedy ve stejném roce, ve kterém proběhla dodávka, vyznamenána cenou pro dodavatele Ferdinanda Bernhofera Gesellschafta.“


Kování je mimořádně efektivní a ekonomický výrobní proces, v němž je materiál využit v plném rozsahu. (Zdroj: SW)

Náročné obrábění ocelových ok ojí

„Vzájemná důvěra, kterou jsme na tomto základě vybudovali, nás vedla k opětovnému výběru SW pro další projekt,“ říká Ing. Bernhofer. „Nový projekt zahrnoval obrábění zvláště velkých ok ojí vyrobených z různých variant legované ocele 42CrMo4. Úkol byl ztížen relativně velkým počtem otvorů a uložení, které musely být obrobeny, a byl dále komplikován potřebou chladicího maziva pro vrtání otvorů. Frézovací centrum typu BA 722, které bylo za tímto účelem zakoupeno, je podobné koncepce, jako BA 322, která se již zde používá.“

Větší obráběcí centrum, také se dvěma vřeteny, bylo potřeba hlavně proto, že při obrábění bude odebráno podstatně větší množství materiálu než při obrábění rámů motocyklů. Z každého oka oje je nutné odebrat až 3 kg ocele, ale v závislosti na variantě oje to může být až 18 kg. Dvě vřetena frézovacího centra BA 722 jsou schopna při hrubém obrábění odstranit až dvě tuny obtížně obrobitelného materiálu. Toto centrum je vhodné jak pro silové velkoobjemové obrábění, tak i pro interpolační obrábění kuliček do ložisek spojky.


Zákazník byl se systémem tak spokojen, že společnost SW byla v roce 2016 vyznamenána cenou pro dodavatele Ferdinanda Bernhofera Gesellschafta. (Zdroj: SW)

Ruxandra Receanu

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: