Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Norimberk představí průkopnické technologie v oboru automatizace

Norimberk představí průkopnické technologie v oboru automatizace


01.09.2017

Česká odborná veřejnost má velký zájem o veletrh SPS IPC Drives, který patří i v roce 2017 mezi přední akce představující elektrickou automatizaci,“ konstatovala s potěšením na tiskové konferenci v Praze paní Sylke Schulz-Metznerová, představitelka výstavní společnosti Mesago, jež veletrh organizuje.V Norimberku se ve dnech 28. až 30. 11. 2017 představí 1 700 národních a mezinárodních dodavatelů z oblasti chytré a digitální automatizace. Své produkty, řešení i inovace a budoucí trendy zde budou prezentovat vystavovatelé jak z řad mladých, začínajících společností tak prestižní klíčoví hráči v oboru. Návštěvníkům nabídne veletrh nejenom rozsáhlý přehled o jednotlivých komponentách, ale i kompletní řešení elektrické automatizace.

Už v loňském roce se projevil zvýšený zájem o veletrh. Z 63 291 návštěvníků pocházelo v roce 2016 celkem 15 352 (24 %) z jiné země než Německa. Více než 1 400 návštěvníků přijelo z České republiky a umístili jsme tak na 3. místě, pokud jde o podíl návštěvníků ze zahraničí.

Letos bude v Norimberku vystavovat 15 českých firem, což je o čtyři víc než loni. A protože na příští rok zařadilo Ministerstvo průmyslu a obchodu tento veletrh mezi akce, jež bude oficiálně podporovat, očekává se další zvýšení naší účasti. Navíc se uvažuje také o fóru česko-německé výměny informací o rozvoji platformy Průmysl 4.0-

Letošní novinkou jsou také čtyři společné expozice na určité téma. Informační nabídku tedy rozšiřují společné stánky organizované společností Mesago na téma
„wireless in automation“ (11 vystavovatelů), „Automation meets IT“ (18 firem),  „AMA Zentrum für Sensorik, Mess- und Prüftechnik“ (11 vystavovatelů) a  „Industrielle Bildverarbeitung des VDMA“. V rámci tohoto Sdružení německého strojírenství a stavebnictví se zúčastní 16 vystavovatelů.Průmysl 4.0 je hlavním tématem SPS IPC Drives 2017. V době digitální transformace jsou tyto dva obory, IT a automatizace, stále více propojeny – což se ukáže i na letošním veletrhu SPS IPC Drives. Kromě speciálních výstav a přednášek představí vystavovatelé také různé produkty a příklady aplikace digitální transformace.

Tématu Software a IT ve výrobě se budou letos věnovat v hale 6. Zde budou k vidění například průmyslové webové služby, virtuální vývoj a design produktu, digitální podnikové platformy, IT/OT technologie, Fog/Edge a Cloud computing atd.

Řada vystavovatelů se bude také zabývat tématem kybernetické bezpečnosti. Na svých stáncích budou živě demonstrovat, jak se mohou podniky chránit před kybernetickými útoky.Letos poprvé budou nabízeny prohlídky k tématům IT bezpečnost v automatizaci, Smart Production a Smart Connectivity. Odborní návštěvníci se mohou přímo zde informovat o možných řešení chráněné komunikace stejně jako o produktech v současnosti již používaných. Návštěvníci mohou získat komplexní náhled na specifická témata a možnost nechat si poradit od vystavovatelů podle individuálních požadavků.

Další informace, bezplatné denní vstupenky, cestovní slevy a tipy na přípravu najdete na webových stránkách sps-exhibition.com. Zde dostanete kromě mapky i přehled vystavovatelů a hal, abyste návštěvu mohli lépe naplánovat.

Karel Sedláček

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: