Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Ostrověcká JE bude uvedena do provozu v roce 2020

Ostrověcká JE bude uvedena do provozu v roce 2020


15.08.2017

Ostrověcká jaderná elektrárna (Bělorusko), jejíž dva bloky staví ruská korporace pro atomovou energii Rosatom, bude plně uvedena do provozu v létě roku 2020, potvrdil v červnu  Alexej Lichačov, generální ředitel Rosatomu.

Po schůzce s běloruským prezidentem, Alexadrem Lukašenkem, Lichačov řekl: „Společně jsme zhodnotili průběh výstavby a musím konstatovat, že se sice pochopitelně vyskytují drobné překážky, ale máme připraveny odpovědi prakticky na všechny problémy. Budeme tak schopni splnit náš závazek uvést novou elektrárnu do provozu v létě roku 2020.“Připomněl, že běloruská strana zadala Rosatomu úkol postavit nejbezpečnější a nejmodernější jadernou elektrárnu v Evropě. „Rosatom z tohoto požadavku vychází a staví zde elektrárnu generace III+, která nemá ve světě analogii. Používáme zde nejekonomičtější přístup k výstavbě, který ale nemá negativní vliv na kvalitu, bezpečnost a trvání výstavby,“ zdůrazňuje Lichačov.

Ostrověcká JE vzniká poblíž běloruského města Ostrověc a nachází se asi 50 kilometrů od Vilniusu. Bude mít dva bloky postavené podle projektu AES-2006, což je typový projekt ruské jaderné elektrárny generace III+ se zlepšenými technickými a ekonomickými parametry, který splňuje nejmodernější (tzv. pofukušimské) bezpečnostní normy, požadavky na ochranu přírody a právní normy na ochranu zdraví.

Zdroj: Tisková zpráva Essential Communication.

Zpracováno redakcí.

 Nomenklatura

Energetické strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: