Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Dejme naší ekonomice nový pozitivní impuls
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Dejme naší ekonomice nový pozitivní impuls

Německá firma Heidenhain patří mezi nejznámější výrobce řídicích systémů. Své zastoupení má v České republice od roku 1991 a v jeho čele stál téměř tři desítky let Ing. Jan Štědrý. V letošním roce jej na pozici jednatele společnosti Heidenhain vystřídal Ing. Vojtěch Marek.

O tom, co se s jeho příchodem ve firmě mění, jaké jsou jeho vize a očekávání a také co může společnost v současné době či situaci zákazníkům nabídnout, jsme si s Vojtěchem Markem popovídali v následujícím rozhovoru.

„U společnosti Heidenhain si velmi vážím její firemní kultury a firemních hodnot,“ uvádí Ing. Vojtěch Marek, nový jednatel jejího českého zastoupení.

MM: Pane Marku, můžete nám nejprve říct něco o sobě?

V. Marek
: Strojaře celý svůj život obdivuji pro jejich technickou univerzálnost. Sám jsem studoval elektrotechniku a přijde mi, že ta je dnes již příliš zaměřena na vše, co souvisí s elektřinou jako takovou, případně s informačními technologiemi. Konstrukce strojů se na škole v době mého studia prakticky neřešila, zatímco strojaři se dnes na univerzitě učí programovat i PLC, takže jsou pak schopni zastat i tuto činnost.

Před nástupem do firmy Heidenhain jsem působil v oboru průmyslové automatizace a zejména senzoriky. Zkušenosti s českým i zahraničním průmyslem jsem 10 let získával u firmy Sick (to je německý výrobce senzorů všeho druhu), a to jak v ČR, tak i v Německu. Nejvýznamnější zkušeností z této doby pro mne byla možnost procestovat a poznat kultury po celém světě a zejména pak i technické uvažování v jednotlivých zemích. Zde stále platí, že český technik má co nabídnout. Druhou velmi cennou zkušeností, kterou – ačkoliv také nesouvisí s technikou – velice oceňuji i ve své aktuální pozici, je podrobná znalost německé kultury a mentality.

MM: Co vás přivedlo k rozhodnutí pracovat právě pro společnost Heidenhain?

V. Marek:
Velmi mě zaujala celá struktura a firemní hodnoty této společnosti. Nejedná se totiž o akciovou společnost, ale o nadaci, kterou založil Dr. Johannes Heidenhain, neboť neměl potomky, kteří by po něm firmu převzali. Základním rysem společnosti je tak trvale udržitelný rozvoj, a nikoliv za každou cenu zisk narůstající každým rokem minimálně o dvojciferné procentuální hodnoty. Slyšeli jste někdy například o tom, že jednou z dceřiných společností skupiny Heidenhain je firma HMP (Heidenhain Microprint), což je jedna z posledních firem, která ve velkém množství vyrábí desky plošných spojů v Evropě ? Většina výroby v této oblasti se dnes již z ekonomických důvodů nachází v Asii... Samozřejmě i toto uspořádání má svoje úskalí, ale to už by bylo téma na jiný rozhovor.

MM: Jaké momenty v historii českého zastoupení považujete za zásadní či důležité a proč?

V. Marek:
Není pro mě snadné soudit historii, neboť ji znám pouze z vyprávění různých osob, ale shrnul bych milníky do těchto bodů:

1) dobu před rokem 1989, kdy řídicí systém Heidenhain přesně vyhovoval potřebám českých výrobců a uživatelů CNC strojů (dialogové programování). Firma Heidenhain tak mohla po revoluci plynule navázat na existující historii a znalosti uživatelů;

2) založení pobočky, a tedy zjednodušení komunikace mezi zákazníky a německou mateřskou firmou. Odstranila se tak jazyková a mentální bariéra, která může být vždy komplikací mezinárodního obchodu, pokud se tedy nebavíme o obchodech typu aplikací v mobilním telefonu, kde již ani toto není třeba;

3) vlastní školicí aktivity a důraz na neustálé vzdělávání a podporu školství v ČR. Díky tomu uživatelé a mladá generace systému Heidenhain rozumějí, a přestože je stále složitější, umějí ho správně a efektivně používat.

MM: Jak byste charakterizoval řekněme současnou tvář českého zastoupení společnosti Heidenhain?

V. Marek:
V tuto chvíli je společnost Heidenhain schopna zajistit veškerou obchodní podporu včetně vlastního skladu, jakož i servis prakticky všech přístrojů, které se v Německu vyrábějí. Jsme partnerem všech výrobců CNC strojů v ČR, a to nejen díky přístrojům pro bezchybné odměřování délek a úhlů, ale zejména kvůli celkové oblibě řídicího systému Heidenhain v Evropě.

MM: Jaká je vaše vize o dalším směřování společnosti? Kam byste ji chtěl posunout?

V. Marek:
V oblasti CNC obrábění bych rád navázal na to, co jsem zmiňoval výše. Náš řídicí systém nabízí čím dál více možností. Tím je však zároveň stále komplikovanější, a to si žádá důkladnější aplikační podporu výrobců obráběcích strojů i uživatelů. Mít odborníka na systém Heidenhain znamená vzdělávat člověka několik let, a to si již řada firem nemůže nebo nechce dovolit. Jednou z priorit v této oblasti je tedy právě aplikační podpora – ať již před a při oživování stroje, nebo poté při tvorbě vlastních CNC programů.

Také bych rád zvýšil povědomí českých firem o tom, že Heidenhain dodává přístroje i do jiných oborů. Jedná se například o snímače do elektromotorů, přístroje pro oblast medicíny (odměřování a přímé pohony pro CT, RTG aj.), pro elektronický průmysl (odměřování až v řádu jednotek nanometrů) nebo pro aplikace ve vesmírném výzkumu. Uvědomuji si, že aktuálně tu není velké množství českých firem, které by byly aktivní v této oblasti, ale věřím, že i toto se postupem času změní.

MM: Je těžké navazovat na celoživotní práci pana Štědrého?

V. Marek:
Na práci pana Štědrého nelze navázat. Jeho způsob práce byl natolik specifický a jedinečný, že jakékoliv pokračování ve stejném smyslu nejen že není možné, ale ani by firmu neposouvalo dále. Až do této chvíle platilo v ČR rovnítko, že Heidenhain = Ing. Jan Štědrý. Nyní se snažím o to, aby naši zákazníci a uživatelé vnímali firmu Heidenhain jako celek – tým lidí, kteří mají chuť a znalosti pomáhat všem, kteří mají s našimi výrobky cokoliv do činění.

MM: Dnešní doba ovšem není snadná – již dříve tu byly patrné náznaky přicházející recese, když na jaře přišla koronavirová pandemie a následoval prudký propad průmyslové výroby. Jak „český“ Heidenhain tento vývoj pocítil a jak na něj zareagoval?

V. Marek: Samozřejmě i my jsme na začátku pandemie museli omezit provoz ve smyslu zrušení veškerých školení a zrušení veškerého osobního kontaktu se zákazníky. Jedinou výjimkou byl kontakt s přepravními službami.

Pokles průmyslové výroby se se zpožděním výrazně promítá i do zájmu o naše výrobky. Celá pandemie se bohužel trefila i do období technologické změny v automobilovém průmyslu, což zapříčinilo jen další nejistotu v tomto odvětví, které je důležité i pro Heidenhain. Na druhou stranu jeden z našich zákazníků dodává výrobky i do zdravotnického průmyslu, konkrétně motory na stroje pro výrobu roušek, a ten zaznamenal skokově více než zdvojnásobení poptávky.

Ve firmě jsme kromě standardních předepsaných opatření fungovali beze změny a z kanceláře, za což byla řada zaměstnanců vděčná – domácí kancelář se totiž v řadě případů změnila na domácí vězení a tomu jsme se díky standardnímu provozu mohli vyhnout. 


I když společnost nově zákazníkům nabízí i online školení, zájem o prezenční formu přetrvává. Školicí místnost tak rozhodně neosiří. „Osobní kontakt i možnost ukázek přímo na stroji mají pro naše zákazníky velký význam,“ říká mi Vojtěch Marek ještě během fotografování.

MM: Co může společnost Heidenhain právě v této situaci svým zákazníkům nabídnout? Přichází s nějakými zásadními novinkami?

V. Marek:
Nově nabízíme zákazníkům on-line školení, které není jen formou prezentace, ale jedná se o koncept celkového školení včetně ukázky práce na stroji, ke kterému je možné se připojit, resp. sledovat dění na něm. Tímto způsobem můžeme názorně demonstrovat jednotlivé funkce systému.

V rámci tzv. Průmyslu 4.0 Heidenhain přichází s novou verzí komunikačního rozhraní EnDat 3, které mění hlavně způsob přenosu signálu polohy do řídicího systému a přináší možnost využití v bezpečnostních aplikacích až do úrovně SIL 3.

Pro CNC řídicí systémy je to pak zejména softwarová funkce trochoidálního frézování (OCM), které výrazně snižuje dobu obrábění a opotřebení nástroje oproti standardním frézovacím postupům. To vše bez speciálních znalostí uživatele – stačí pouhá aktivace funkce.

MM: V současnosti je těžší než kdykoliv dříve cokoliv predikovat, přesto firma musí být na vše připravena. Tedy – jaký vývoj v oblasti požadavků zákazníků očekáváte?

V. Marek:
Základním požadavkem, který přijde vždy, když se objeví jakákoliv forma finanční krize, je samozřejmě tlak na cenu produktů. Dříve toto probíhalo v ČR typickým nátlakovým způsobem ze strany nákupčích firem a dodnes je to samozřejmě běžná věc.

Ale i v tomto se již celá obchodní kultura v ČR mění, nejde už za každou cenu o ušetření maxima na daném produktu. Během obchodních jednání o cenách je dnes už běžné řešit úsporu v rámci celého stroje či procesu nebo zvýšení efektivity, což může paradoxně vyústit v prodej na první pohled dražšího výrobku.
Abych tedy nemluvil příliš obecně – zákazníci od nás zejména budou očekávat intenzivnější konzultační a aplikační činnost, která jim pomůže udělat jejich stroje a řešení efektivnější a zajímavější a tím obstát v celosvětové konkurenci. A to je přesně věc, kterou jsem zmiňoval výše – jestli my (Češi) umíme něco opravdu dobře, jsou to speciální řešení, která dokážeme vytvořit ve zlomku času oproti jiným zemím. Využijme toho a dejme tak naší ekonomice nový pozitivní impuls.

MM: Přeji tedy vám i vašim zákazníkům, ať se to daří, a děkuji za rozhovor.

Pavel Marek

www.heidenhain.cz

Další články

CAD/CAM/CAE/CIM
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: