Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Lepší a efektivnější omílání
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura:

Lepší a efektivnější omílání

Stagnace je krok zpět - v duchu tohoto hesla firma Rösler neustále pracuje na optimalizaci technologických přípravků a zlepšuje tak spolehlivost, hospodárnost a produktivitu omílání.

Představte si brusné tělísko s plastovým pojivem, které disponuje vlastnostmi a aktivitou keramického tělíska, z něhož se neuvolňují úlomky a riziko poškození je minimální. Tuto velmi žádanou kombinaci parametrů realizovala firma Rösler ve své nové řadě Y. Plastová brusná tělíska dosahují díky speciálnímu složení stejného výkonu a úběru při broušení jako jejich keramické protějšky, ale jsou přitom elastičtější. Zároveň tento typ brusných tělísek umožňuje rychlejší opracování citlivých obrobků z barevných kovů a dílů, které jsou náchylné k deformaci.

Inovativní brusné médium

Další novinku představují tekuté pasty řady RSP 8. Inovativní brusné médium je viskózní, ale dá se čerpat, což umožňuje přesné dávkování podle potřeb procesu; automatická dávkovací zařízení přitom dále optimalizují nanášení média na povrch. Použití s vhodnými dávkovacími systémy ukázalo, že žádoucího výsledku je možné dosáhnout s menšími nároky na lidské zdroje a řízení procesu je zároveň lepší.

Novinky v oblasti technologických přípravků. (Zdroj: Rösler Oberflächentechnik)

Granuláty pro úpravy procesní vody

S novinkami firma přichází také v oblasti úpravy procesní vody v oběhových systémech. Dosavadní práškové produkty používané k flokulaci a úpravě kalů se nahrazují granuláty. Ve prospěch granulovaných prostředků hovoří na jedné straně optimalizovaná manipulace bez vzniku prachu, což přispívá k větší bezpečnosti práce. Na druhé straně se tím v dávkovací stanici zamezí vzniku mostů, které způsobují poruchy dávkování. K dávkování lze použít stávající dávkovací systémy. Granuláty navíc odpovídají požadavkům na cílené dávkování, například i u zpěněné procesní vody. V kombinaci s mechanickou stabilitou granulátů a krátkou reakční dobou garantují tyto vlastnosti vyšší procesní spolehlivost.

Rösler Oberflächentechnik

Další články

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: