Témata
Reklama

Nový konfigurátor omílacích strojů umožňuje sestavit různé vibrační dokončovací systémy včetně sušiček a jednotek pro úpravu procesní vody a jejich propojení do standardizovaných sestav. To přispívá nejen ke zkrácení dodací lhůty až o polovinu, ale u zákazníka také ke zjednodušení uvedení zařízení do provozu.

„Sestavení“ nového vozidla na počítači pomocí konfigurátoru nabízejí prakticky všichni výrobci automobilů. S vývojem nového konfigurátoru zařízení dosáhla firma Rösler podobného, ale mírně odlišného cíle: Rychlé dodávky omílacích zařízení pro povrchovou úpravu svým zákazníkům. Konfigurátor obsahuje všechny relevantní technické údaje o standardních strojích, například kruhových a žlabových vibrátorech, odstředivých omílacích zařízeních, strojích pro vlečné broušení, sušičkách, čističkách procesních vod včetně přečerpávacích stanic a zařízení pro manipulaci s materiálem. Nový nástroj umožňuje automatickou a logickou kombinaci jednotlivých strojů, jakož i sestavování kusovníků montážního materiálu potřebného k montáži vybraného zařízení. Na vývoji tohoto inovativního softwaru se podílelo mnoho odborníků na dokončovací aplikace s rozsáhlými zkušenostmi a know-how. Proto při sestavování omílacích linek pro hromadné povrchové úpravy ze standardních strojů může konfigurátor čerpat ze skutečných znalostí o interakci těchto strojů. Tato „umělá inteligence“ zajišťuje, že jsou vybírány pouze komponenty a sestavy, které spolu optimálně spolupracují. To zvyšuje nejen kvalitu navrhované konfigurace zařízení, ale také zaručuje, že zákazník vždy dostane nejlepší možné řešení.

Reklama
Reklama
Díky novému konfigurátoru zařízení se dodávky omílacích zařízení pro povrchovou úpravu výrazně zrychlily. (Zdroj: Rösler)

Kratší dodací lhůty, rychlejší uvedení do provozu a krátké dodávky náhradních dílů

V novém konfigurátoru zařízení je již k dispozici přibližně 35 různých kombinací strojů. Do jisté míry je dokonce umožňováno posuzování individuálních požadavků zákazníků. S pokračujícím rozšiřováním systému se počet automaticky konfigurovaných řešení pro omílací zařízení bude neustále zvyšovat. Od zavedení tohoto nástroje přibližně před rokem, bylo prokázáno, že dodací doba těchto systémů byla zkrácena o 40 až 60 %. Vzhledem k tomu, že jsou brány v úvahu hodnoty elektrického napájení v regionu, nezáleží na tom, zda je omílací zařízení nakonfigurováno pro použití v Evropě, nebo ve Spojených státech. Dokonce i vlastní barvy strojů lze specifikovat, abyste se ujistili, že vaše nová zařízení odpovídají vašemu podnikovému barevnému schématu.

Další výhodou je rychlejší a snadnější uvedení do provozu u zákazníka, protože zkoušky požadované pro udělení značky CE provádí ve výrobním závodě kvalifikovaný elektrikář. Standardizace použitých součástí a dílů navíc zajišťuje rychlejší a lepší dostupnost náhradních a opotřebitelných dílů.

Nový konfigurátor zařízení je již používán v centrále firmy Rösler v Untermerzbachu a v prodejních pobočkách. Časem bude rozšířen v celé organizační skupině firmy Rösler.

Zavedením konfigurátoru zařízení dosáhla společnost Rösler dalšího inovativního milníku při realizaci své vize stát se nejlepší, pro zákazníky orientovanou firmou v oblasti povrchových úprav.

Od září 2020 nově v České republice zastupuje společnost Rösler brněnská firma s názvem Omílací technika.


Omílací technika

Rösler

Reklama
Související články
Soumrak strojírenských bohů

Až do nedávné doby, dalo by se říci před covidem, bylo jednání některých tradičních firem vyrábějících obráběcí stroje bez pokory, a někdy hraničilo až s arogancí. Jednání bez úcty nejen vůči zákazníkům (což zní přímo drze), ale také vůči partnerům dodávajícím subdodávky, vysokým školám a také spolupracujícím partnerům. Mají za sebou přeci tradici desítek let, kdo jim bude co radit, jak mají jednat a dělat. Nikdo přeci. A nyní? Padla kosa na kámen a otupila se, možná se i pokřivilo ostří.

RCMT - 20 let ve výzkumu obráběcích strojů

Před 20 lety se začaly psát dějiny novodobé tuzemské výzkumné základny strojírenské výrobní techniky. Tento příspěvek nahlíží na klíčové milníky na jeho cestě očima aktérů, kteří stáli a stojí po jeho boku. Vydejme se společně na cestu, která formovala dnešní podobu Výzkumného centra pro strojírenskou výrobní techniku a technologii RCMT (Research Center of Manufacturing Technology) při FS ČVUT v Praze.

Od konstrukce strojů po parkovací věže

Mezi starší generací strojařů pravděpodobně není nikoho, kdo by neznal původem škodováka Josefa Bernarda z Jičína. Tento strojírenský nadšenec příští rok oslaví své sedmdesátiny. Před třiceti lety po odchodu z místního Agrostroje položil základy společnosti Vapos, která dává perspektivní práci patnácti desítkám lidí z Jičína a blízkého okolí.

Související články
Budoucnost české výroby

Česká výroba prochází složitým obdobím. Naši výrobci musí každý den řešit složité úkoly a problémy, za které si z části ani nemohou. Doba už je taková, je potřeba se jí ale postavit čelem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Stroje a technologie: letět ještě výš

Okolo nás pole, před námi malá obecní silnice a nápis „Business Park Holzhausen“. Nic nenaznačuje, že v tomto malém městě poblíž letiště v Linci za okamžik objevíme obrovský technologický potenciál. Společnost Peak Technology byla založena v roce 2007 Dieterem Grebnerem. Zaměřuje se na dodávky komplexních ultralehkých kompozitů na bázi karbonových vláken pro Formuli 1 či letecký průmysl.

Skutečná tvář zakázkového obrábění

Jak se společnost Pfeiffer stala beta testerem řídicího systému Sinumerik? A jak se vůbec Jak tento systém dostal do světa zakázkového obrábění a provozu obroben? Nebyl to vůbec lehký začátek a pro projektového manažera Karstena Schwarze ze společnosti Siemens, který stojí za tímto historickým milníkem, to nebylo vůbec snadné.

Cesta k budoucímu růstu vede přes investice

Rok 2020 by se dal přejmenovat na Rok černých labutí. Ekonomové k těmto původem australským ptákům přirovnávají události, které nikdo nečeká a které hluboce zasáhnou samotné základy hospodářství. Tak jako to dokázala pandemie nového typu koronaviru. Ze dne na den donutila vlády, aby vypnuly na několik měsíců nejen českou, ale také další klíčové ekonomiky pro české exportéry.

Nástroje ve znamení podnikové mantry

Tento článek si klade za cíl představit zajímavé nástroje, z nichž některé se dokážou sami ohlásit k údržbě, některé se dokážou třeba i samostatně nastavit. Vše je inspirováno dnešní podnikovou mantrou jednoduché obsluhy, procesní spolehlivosti a úspory vedlejších časů a tím i nákladů.

Strojírenské podniky v době pandemie

Pandemie koronaviru uzavřela hranice naší republiky a zahraniční pracovníci se nedostanou do zaměstnání. Řada domácích zaměstnanců musela nastoupit do karantény. Mnoho českých strojírenských podniků se tak dostalo do nemalých problémů. Firma Grumant hledala recept, jak se takovým problémům vyhnout nebo alespoň minimalizovat jejich následky.

Současný vývoj v oblasti řezných nástrojů

Vývojové trendy v segmentu obráběcích řezných nástrojů jsou navázány na progresi ve strojírenské výrobě a reagují na aktuální potřeby průmyslu. Výzkum a vývoj již dlouhodobě soustřeďuje svou pozornost na vývoj řezných materiálů, systémů povlakování, konstrukce moderních nástrojů využívajících princip minimálního mazání a chlazení MQL, koncepty inovativních upínacích soustav. V současnosti jsou rozvíjeny technologie pro inteligentní výrobu s aplikací předností Průmyslu 4.0, včetně automatizace výrobního procesu, sběru dat o zařízeních, procesech a vyráběných dílcích. Na veletrhu EMO Hannover 2019 byly společnostmi představeny chytré technologie a řešení inteligentního řízení procesu obrábění. Digitalizace a konektivita jsou nyní důležitější než kdykoliv předtím.

Vítejte v továrně budoucnosti

Závod na výrobu nástrojů, který provozuje společnost Sandvik Coromant ve švédském městě Gimo, byl Světovým ekonomickým fórem zařazen mezi vyspělá zařízení Průmyslu 4.0.

Japonská kvalita s automatizací

Japonská společnost Takisawa zareagovala na celosvětový trend nárůstu poptávky po víceúčelových strojích s dvojitou revolverovou hlavou a dvěma osami Y představením nového CNC víceúčelového soustruhu TM-4000Y2. Automatizovaný soustruh s podavačem tyčového materiálu a integrovaným vykladačem je vynikajícím řešením zejména pro obrábění tyčového materiálu.

Koncept ve spektru dynamiky a inovací

V roce 2007 bylo na veletrhu EMO poprvé prezentováno obráběcí centrum Grob G350 s horizontálním uložením vřetene. Dnes, o více než deset let později, je na trhu etablováno nejen pětiosé univerzální obráběcí centrum, ale spolu s ním se ve strojírenství v celosvětovém měřítku rozšířila i pětiosá technologie. Úspěšný vývoj založený na vysoké dynamice a velké inovativnosti konceptu „G-Modul“ udělal z univerzálních obráběcích center Grob, nyní již ve druhé generaci, leadera světového trhu.

3D technologie letem světem

Vývoj 3D technologií dnes již zasahuje téměř do všech oblastí výroby. Uplatnění nachází u kusové výroby, ale dokáže si najít své místo i v sériové a dokonce velkosériové výrobě, kde nemusí jít nutně o samotné výrobky, ale např. o výrobu nástrojů nebo přípravků.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit