Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nová buňka
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nová buňka

Schwäbische Werkzeugmaschinen, expert v podnětných, obrobkově zaměřených výrobních systémech, rozšiřuje své portfolio třetí výrobní buňkou systému „Instaluj a pracuj“.

Celý systém se skládá z dvouvřetenového pětiosého obráběcího centra řady BA 3, podávacího modulu s integrovaným šestiosým robotem a vertikální úložné jednotky pro palety s neobrobenými a obrobenými díly.


SW rozšiřuje své portfolio o výrobní buňku systému „Instaluj a pracuj“. Celý systém, který bude představen na letošní veletrhu AMB ve Stuttgartu, se skládá z dvouvřetenového pětiosého obráběcího centra řady BA 3, podávacího modulu s integrovaným šestiosým robotem a vertikální úložné jednotky pro palety s neobrobenými a obrobenými díly.

Modul umožňuje zakládání a snímání dílů v obráběcím centru v souladu se strojním časem a je zcela propojen se základním strojem v továrně SW. To umožňuje dosahovat mimořádně krátkých rozběhových časů u zákazníka. Stroj, robot a úložiště obrobků jsou navrženy v podobě řešení „na jeřábovém háku“ (crane hook solution), aby uspokojily specifické potřeby zákazníka. Vrchní uložení robota v zásobovacím modulu poskytuje větší volnost pohybu. Úložný prostor pro palety je umístěn stranou, což umožňuje ruční zakládání nástrojů do stroje a vyžaduje minimum prostoru. Maximálně je možné uložit 24 palet o velikosti 600 x 400 mm.


SW Cloud Platform dává zákazníkům transparentní a uživatelsky přátelský přístup k informacím o zařízení a ke zpracovatelským údajům o jejich obráběcích centrech.

Více produktivity

Pod heslem „Be Pro“ (buď profesionálem) SW předvádí obrábění skříně pro elektronické řízení elektrického pohonu, aby dokázala, že řešení od fimy SW rovněž několikanásobně zvyšují produktivitu i v nekontrolovaných směnách. Přispívá rovněž ke stálému konceptu služby nazvané životnost: Při celkovém počtu šesti obslužných modulů (odbornost, rozběh, údaje, pomoc, díly a upgrade), které dohromady tvoří smyčku, jsou služby zajišťující životnost zařazeny již do etapy přípravy projektu tak, aby byly vždy k dosažení po celou dobu životnosti stroje.

Životnostní údaje zahrnují komplexní datové služby jako např. konzultace ohledně digitalizace, provozní simulace a analytiku dat. Firma SW vyvinula vlastní cloudové řešení. SW Cloud Platform dává zákazníkům transparentní a uživatelsky přátelský přístup k informacím o zařízení a ke zpracovatelským údajům o jejich obráběcích centrech. Stálé monitorování obráběcích center zaručuje vyšší transparentnost celého výrobního procesu.

Schwäbische Werkzeugmaschinen

ruxandra.receanu@abopr.de
 

Další články

Inovace
Nástroje pro obrábění / řezné materiály
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: