Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nové tvářecí technologie
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nové tvářecí technologie

Dobré obchody s bezpečností

Přísné normy v Evropě podporují silný rozvoj trhu, hlavně co se týče bezpečnosti strojů. Bezpečnostní systémy strojů jsou schopny zajistit bezpečný pracovní prostor a tím zvýšit produktivitu a zlepšit rentabilitu výrobních procesů a zařízení. To vše zvětšuje možnosti na trhu. Mnozí podnikatelé zjistili, že „s bezpečností“ lze uzavírat výhodné obchodní kontrakty. Na evropském trhu v r. 2010 činily investice do tohoto segmentu 422 milionů amerických dolarů, do roku 2017 by měly vzrůst na 565,6 milionu dolarů. Konečnými uživateli těchto systémů jsou automobilový průmysl, stavba nástrojů a lisů, elektronický průmysl, letecký průmysl, apod.

Zdroj: Blech Rohre Profile 2011, č. 12, str. 5

 

Horizontální ohýbací a rovnací stroj

Firma Stierli Bieger nabízí nový rovnací a ohýbací stroj s otevřenou konstrukcí, na němž je možné tvářet shora zakládané díly. Stroj je jednoduchý, cenově přijatelný a má rychle vyměnitelné ohýbací a rovnací nástroje. Vyrábí se v silovém rozpětí od 8,5 do 12 tun. Nabízí se také možnost NC provedení s dotykovou obrazovkou nebo CNC řízením s měřením úhlů ohybu a rovněž provedení se dvěma řízenými osami.

Zdroj: Blech Rohre Profile 2011, č. 12, str. 29

 

Srdce podniku

Na zpracování tenkých plechů je specializovaná firma SMB Schenkenburger. Pro zajišťování pracovních procesů od správy až po fakturaci používá novou počítačovou podporu Issos Pro ein. Instalaci SW provedla firma APS delta. SMB Schenkenburger zpracovává plechy ocelové, hliníkové a z ušlechtilých ocelí pro oblasti elektroniky, medicíny a telekomunikací. Používají všechny technologie zpracování tenkých plechů, mimo jiné např. robotizovaná ohýbací centra či laserová, řezací a svařovací zařízení. Obchodní vedoucí firmy je v kontaktu s řadou poradců v různých oblastech. Systém Issos Pro umožňuje zlepšení dodržování termínů dodávek, hospodaření s materiálem a snižování časů pro přípravu výroby.

Zdroj: Blech Rohre Profile 2011, č. 12, str. 34 až 36


Kompletní články, jejichž anotace jsme vám poskytli, získáte kontaktováním příslušného vydavatelství či návštěvou odborné technické knihovny, kde jsou bezesporu vydání Blech Rohre Profile k dispozici. Nebo je naleznete v publikacích České společnosti pro výzkum a zpracování plechů. Více těchto anotací naleznete na www.mmspektrum.com/tvareni-v-praxi.html.

 

Zpracoval doc. Ing. Jan Šanovec, CSc.

jan.sanovec@fs.cvut.cz

 

 

 

Další články

Výzkum/ vývoj
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: