Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Příslušenství pro pneumatiku a vakuovou techniku
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Příslušenství pro pneumatiku a vakuovou techniku

Společnost Festo rozšiřuje svůj výrobní program příslušenství, aby uspokojila specifické požadavky pro jednotlivé průmyslové obory a optimálně tak podpořila stavbu výrobních linek s pneumatickými komponenty.

Nehledě na to, zda se jedná o provedení z nerezavějící oceli pro potravinářské obory, ohnivzdorné hadice pro automobilový průmysl nebo hadice odolné vůči zvýšené teplotě a chemikáliím určené pro chemický, farmaceutický či potravinářský průmysl, zohledňuje rozmanitost materiálů a variant od společnosti Festo individuální požadavky.

Hadice pro každý tlak a každou situaci

Patřičně spolehlivé hadice s optimálním odporem vůči proudění pro snadný rozvod tlakového vzduchu a se zvláštními vlastnostmi pro specifické požadavky - to je celá řada nových hadic, jako například chemicky odolné hadice PLN určené pro potravinářský průmysl. Dalším příkladem může být polyuretanová hadice PUN-H, která je odolná vůči hydrolýze a mikrobům. Tato hadice se dodává ve více než 25 variantách a v různých barevných provedeních (i bezbarvá verze) v souladu s normami FDA a 90/128/EWG je možné je používat pro potraviny.
Hadice PFAN odolává teplotě až 150 °C a tlaku až do 6 barů a je odolná vůči chemikáliím. Ohnivzdorné hadice PUN V0 a PAN V0 z polyuretanu a polyamidu byly vyvinuty speciálně pro automobilový průmysl. Je možné je použít především v místech, kde se sváří.
K dispozici jsou hadice z rozmanitých materiálů, jako jsou například polyuretan, polyamid, polyetylen a PVC v průměrech od 3 do 22 milimetrů v nejrůznějších barevných provedeních. Pro optimální připojení do běžných šroubení QS, CK nebo CN jsou hadice kalibrovány na vnější i vnitřní straně. Ještě lepší flexibilita těchto hadic se snoubí s vyšší odolností vůči prodření a zlomení.

Bezpečná regulace průtoku

Nové škrticí zpětné ventily řady GR... byly vyvinuty pro přesné nastavování průtoku. Tato kompaktní a robustní série vyniká skvělými škrticími charakteristikami, variantami s vysokým a nízkým průtokem, volitelným škrcením přiváděného/odváděného vzduchu přímo na válci a rovněž zjednodušenou instalací. Kyvné připojení ventilů GRL ...-D lze otočit o 360°. Díky tomu nic nebrání flexibilnímu výstupu hadice nebo plynulé montáži a údržbě v provozním stavu pod tlakem. Pro přesnou regulaci prostorově nenáročných pohonů v rozsahu nízkého průtoku se dodávají miniaturní škrticí zpětné ventily typu GRLA/Z/O se závitovým připojením M3 a M5.

Okamžitá kontrola správného tlaku

Na stupnici červeno-zeleného manometru MA ...-EN-RG s přídavnými červeno-zelenými segmenty lze individuálně nastavit požadovaný tlak - a ihned zjistit, zda je tlak vyhovující. Díky červeno-zelenému rozsahu nastavitelnému na stupnici zajišťuje pružinový manometr s montážními rozměry 40, 50 a 63 milimetrů další bezpečnost při TPM neboli celkové údržbě výroby (Total Productive Maintenance).

Přísavky pro vakuovou techniku

Jemná manipulace s různě tvarovanými díly z rozmanitých materiálů - to je široký rozsah úkolů pro vakuovou techniku. Společnost Festo nyní nabízí rozsáhlý stavebnicový systém. Přibližně 2000 nových variant lze kombinovat z pěti tvarů přísavek, sedmi držáků přísavek, vyrovnávače úhlů a filtru.

Potenciál v individualitě

Pokud jde o přísavky, je k dispozici pět tvarů (standardní, extrahluboký, měch 1,5 a 3,5, oválný), 15 průměrů od 2 až do 200 mm a 5 materiálů (perbunan, polyuretan, silikon, viton a antistatický NBR). Pro kompletaci se nabízejí různě dlouhé držáky s rozličnými možnostmi upevnění a připojení, distanční díly, filtry a kloubový spoj jako úhlový vyrovnávač. Modulární montáž umožňuje nejen volné kombinování, ale také rychlou výměnu přísavek v případě opotřebení nebo při změněných podmínkách. Nové vakuové přísavky šetří místo, dají se volně kombinovat, jsou velmi jakostní a mají vysokou životnost.
Společnost Festo nabízí komplexní program pro vakuové použití. Novinkami ve výrobním programu jsou deska vakuového ventilu integrovaná na ventilovém terminálu CPV a vakuový generátor VN. Díky desce vakuového ventilu integrované na ventilovém terminálu CPV lze na ventilovém terminálu bezprostředně přepnout tlak a vyrábět vakuum.

Jednoduchý výběr pomocí softwarového výpočtového programu

Digitální informační systém pro zákazníky firmy Festo nabízí na jediném CD-ROM kromě kompletního databázového elektronického katalogu také velký počet výpočtových programů pro konfiguraci montážních dílů. To platí i pro vakuový program: Jakou přísavku použít na ten který povrch při určitém druhu pohybu? Není nutné testování - pouze výpočet. Pomocí tohoto softwarového nástroje je možné pracovat v režimu "jednoduchém", "standardním" a "odborném" - a lze dokonce rozlišovat mezi lineárními nebo rotačními pohyby. Vypočtená data pro výběr se pak přenesou do katalogu.

Další články

Pneumatické prvky/ kompresory

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: