Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Rozšířené spektrum pneumatických válců a příslušenství
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Rozšířené spektrum pneumatických válců a příslušenství

Vedle ucelené řady pneumatických válců s průměrem pístu od 8 do 320 mm podle norem ISO 6431, 6432 a VDMA 24562 vyrábí společnost Stránský a Petržík Pneumatické válce, s. r. o., také jejich normalizované příslušenství a další prvky. Část výroby tvoří nestandardní díly a konstrukční oddělení je podle požadavků zákazníka schopno operativně provést změny válců a ostatních prvků.

Na letošním strojírenském veletrhu v Brně byly představeny výsledky vývoje, např. nová generace mechanických rozvaděčů s výměnnými ovladači a možností zástavby do panelu. Poprvé u této řady je použito nepřímé ovládání, které zabezpečuje malé ovládací síly. Další novinkou je řada válců Kompakt včetně kompletního příslušenství.

Mezinárodní spolupráce

Společnost Stránský a Petržík se od svých počátků snaží spolupracovat se zahraničními firmami, jejichž výrobky doplňuje svůj sortiment tak, aby byla schopna nabízet kompletní sortiment pneumatických obvodů. Úspěšná spolupráce byla navázána s americko-německou firmou Numatics, vyrábějící známé a kvalitní pneumatické prvky. Společnost Stránský a Petržík dodává této firmě hlavně pneumatické válce větších rozměrů, speciální svařovací válce, úchytné prvky a také komponenty do elektropneumatických rozvaděčů. Od firmy Numatics naopak odebírá celou kolekci elektropneumatických rozvaděčů, speciální rozvaděče a ventily, prvky na úpravu stlačeného vzduchu, bezpístnicové válce, prvky proporcionálního řízení, prvky pro řízení pomocí komunikačních systémů BUS. Dodávané rozvaděče jsou kvalitního provedení, vlastní rozvod tvoří tzv. kluzná jednotka z tepelně zpracované nerezavějící oceli, která zajišťuje vysokou životnost ventilů, až 200 milionů cyklů, což je činí prakticky bezúdržbovými. Díky neobvyklému těsnění rozvaděče je k přesunutí pístku v tělese zapotřebí malá síla a dosahuje se velmi krátkých přepínacích cyklů s rychlou odezvou.
Z novinek prezentovaných na MSV lze připomenout řadu rozvaděčů série 2005, inovované jednotky pro úpravu vzduchu a novou řadu chapadel s označením Euro Gripper. Stránský a Petržík chce v budoucnu investovat do rozšiřování společnosti a modernizaci výroby, nadále bude preferovat vlastní výrobu a v rámci možností pracovat na vývoji nových prvků tak, aby se sortiment prvků nejen rozšiřoval, ale i zkvalitňoval.
Tomáš Petržík

Další články

Pneumatické prvky/ kompresory

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: