Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Široké spektrum pneumatických prvků
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Široké spektrum pneumatických prvků

Poličské strojírny, a. s., jako tradiční český výrobce dodávají mimo jiné na trh kompletní sortiment standardních pneumatických prvků a prvků vyráběných podle požadavků zákazníka.

Ze standardních výrobků můžeme uvést jednotky pro úpravu stlačeného vzduchu ve světlostech DN 6 až DN 25. Pro komplikovaná potrubí s velkým počtem mazacích míst nabízí Poličské strojírny centrální maznici pro přimazávání vzduchu olejovou mikromlhou.
Jádrem sortimentu ovládacích ventilů je řada šoupátkových ventilů B9 vyráběných ve světlostech 6 a 8 mm (připojovací závity G1/8" a G1/4"). Ventily se vyznačují vysokými průtoky a dlouhou životností, umožňují provoz na nepřimazávaný tlakový vzduch. Rozváděče lze sesadit do připojovacího bloku se společným přívodem tlaku. K dispozici jsou varianty s mechanickým, pneumatickým a elektromagnetickým ovládáním. Nabídka je doplněna mechanicky ovládanými ventily řady "Mikro" (jmenovitá světlost 2,5 mm), přímo řízenými sedlovými ventily BP, nožními, škrticími či zpětnými ventily.

Pneumatické válce

Pneumatické válce jsou zastoupeny řadou RD s průměry pístů 12 - 25 mm a válci PS s průměry pístů 32 - 250 mm. Obě řady mají tlumení v koncových polohách (válce PS seřiditelné), magnetický píst pro bezkontaktní snímání polohy, nerezovou pístnici. Válce odpovídají normě ISO 6432 (řada RD) a ISO 6431 (řada PS). Válce jsou vyráběny v běžném provedení, v provedení s průchozí pístnicí či s dvojitou pístnicí zajištěnou proti pootočení. Stejně jako ovládací ventily umožňují provoz na nepřimazávaný tlakový vzduch.
K sortimentu pneumatických prvků samozřejmě patří široká škála šroubení z poniklované mosazi, a to v provedení s nástrčnou rychlospojkou nebo s převlečnou maticí. Pro rozvody stlačeného vzduchu jsou určeny hadičky z polyetylenu, polyamidu, polyuretanu či teflonu.

Zakázková pneumatika

Jak již bylo uvedeno, dodávají Poličské strojírny na trh také prvky zakázkové pneumatiky, to znamená prvky vyráběné podle požadavků zákazníka. V krátkosti můžeme z této oblasti uvést například pneumatické zařízení pro vyvažování hmotnosti vřeteníku obráběcích fréz, ocelové válce do prostředí s nebezpečím výbuchu, válce s pozicionérem pro pneumatické ovládání klapek a další.
Nejvýznamnější uplatnění zakázková pneumatika nalezla v automobilovém průmyslu, a to především s ventilovými bloky a pneumatickými válci pro ovládání dveřních systémů trolejbusů a autobusů. Především pro stávající typy autobusů Karosa se v Poličských strojírnách vyrábí několik variant ventilových bloků OB pro ovládání pneumatických válců. Vzhledem k požadavkům trhu bylo vyvinuto zařízení EPOD1, které nahrazuje ovládání dveřních systémů montované do vozů Karosa vyráběných do roku 1998.

Pneumatické nářadí

V loňském roce firma Poličské strojírny, na základě četných žádostí svých zákazníků, rozšířila svoji činnost o prodej pneumatického nářadí. Tento krok je logickým vyústěním dosavadní práce a zkušeností získaných v tomto oboru. Jsou dodávány různé druhy tohoto nářadí - utahováky, vrtačky, brusky, leštičky, šroubováky, kladiva, stříkací pistole, pilky, nůžky, nýtovačky apod., všechny v mnoha typových variacích. Pneumatické nářadí je použitelné ve všech prostředích s rozvodem tlakového vzduchu a je vhodné i do pracovního prostředí, ve kterém nelze použít elektrické nářadí s ohledem na bezpečnost práce.
Pro náročného řemeslníka a průmyslové provozy bylo vyvinuto nářadí pro každodenní použití, jehož konstrukční řešení zaručuje dlouhou životnost a tím malé náklady na opravy. Pro menší řemeslné dílny nebo pro kutily s profesionálními nároky je určeno nářadí, které se nepoužívá každý den. Pro tuto uživatelskou skupinu je určeno poněkud jednodušší provedení.

Další články

Pneumatické prvky/ kompresory

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: