Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Inauguration, TaeguTec Plant 2: Den první

Inauguration, TaeguTec Plant 2: Den první


03.04.2012

Den D nastal. Na padesát autobusů s necelými 2 000 zákazníků, distributorů a obchodních zástupců v precizní organizaci jeden po druhém vjíždějí do areálu firmy TaeguTec, jejichž rozlehlý areál je stejně, jako vše kolem obklopen horami. Vše je dořešeno do nejmenšiho detailu. Bylo nám přiděleno číslo 15, tak je značený autobus, orientační tabulku se shodným číslem je označen Jin - taeguTecký korejec (vývojový pracovník v oblasti materiálů), jenž nám byl coby průvodce přidělen a neustále nás přepočítává a urychluje naše průchody z jednoho místa do druhého. Mimochodem korejci stále něco na prstech počítají.

Desítky a desítky autobusů vjížďejí branou dovnitř závodu. Není čas otálet, okamžitě je třeba opustit autobus, vytvořit skupinu a v čele s Jinem a obklopeny zepředu a zezadu dalšími skupinami začínáme vstupovat do první z celé řady nových hal, které v rámci projektu Plant 2 jsou zde dnes slavnostně inaugorovány. Fotit uvnitř je přísně zakázáno, vše je bedlivě střeženo dozorem stojící vedle pracovišť a porušení představuje okamžité vymazání z fotoaparátu.

 


Procházíme první, druhou, třetí, čtvrtou a již ani nevím, kolik celkem těch hal bylo. Ale vše s naprostou dokonalostí. Jinak to ani nešlo, bylo třeba zde během necelých 2 hodin provést na dva tisíce účastníků (!) z celkem 50-ti zemí.


Židle v lajně seřazené nemají žadnou chybu až na maličkost. Jsou zde pravděpodobně z předešlého dne pokryté prachem a smogem, což záhy zjišťujeme při dosedu na našich tmavých oblecích.

 


Slavnostni ceremonial začíná. Nechybí nic, co slavnost na této úrovni má být. Filharmonický orchestr, představitelé managementu firmy i vlastníka, politické i obchodní sféry města Daegu i Koree, velvyslanec Izraele (firma je vlastněna skupinou IMC sídlící v izraelském Tefenu) zástupci škol a zdravotnictví a celá řada dalších. Přijde i majoritní vlastník Warren Buffet? Nepřišel, škoda, byl zde vloni v březnu při poklepání zakladního kamene. Ale jeho vždy rozesmátou tvář a evidentní úctu přihlížejících připomíná videa promítaná na obří obrazovce.

 


Ceremonial byl ukončen seskokem parašusistů. Snad nepřilétli od severního souseda:-)

 


Odpolední neuvěřitelná 3,5 hodinova prezentační show prezidenta IMC pana Harpaze může začít. Všichni jsou na svých místech, prezentační technika i všudepřítomné kvarteto sympatickych houslistek a violončelistky taktéž. Historie firmy, postavení na trhu a obrovská dávka novinek ve jménu Gold Rush protkávána vystoupeními zmíněného kvarteta ve stylových oděvech, resp. oblečcích pro rozptýlení i spestření. Pravidla o doporučovaných délkách prezentací zde padají. Pan Harpaz vydržel poutat pozornost  neskutečných 210 minut (!).


 Náš průvodce Jim pro dnešní den se s námi loučí. Co nás čeká zítra? Ukázky obrábění a odpoledne návštěva Hyundai Heavy Machinery. A pak večer přesun rychlovlakem KTX zpět do Soulu.
 

Pokračování zítra.

Roman Dvořák
Daegu, Korea

Foto -dvo-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: