Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Nové centrum pro repase vysokozdvižných vozíků

Nové centrum pro repase vysokozdvižných vozíků


05.10.2017

Společnost Linde Material Handling minulý týden slavnostně otevřela svůj nejmodernější závod pro repase manipulační techniky ve Velkých Bílovicích na jižní Moravě. V novém závodě budou repasovány použité vozíky pro země střední a východní Evropy.


Nové centrum pro repase manipulační techniky ve Velkých Bílovicích

Centrum pro repase vysokozdvižných vozíků se rozkládá na ploše více než 4 500 m² a má kapacitu 1 000 vysokozdvižných vozíků za rok s možností rozšíření na celkovou plochu 6 250 m² a navýšení kapacity na 1 500 vozíků. V jeho provozu jsou využívány nejmodernější technologie, mj. digitálně propojené systémy využívající čárové kódy pro sledování stupně prováděné repase u každého vozíku. V současnosti v novém závodě pracuje kolem 40 lidí.


Martin Petřík (vpravo) zahajuje oficiální program.


Jako prví promluvil Christophe Lautray, Member of the Board and Chief Sales Officer


Slovo převzal Jindřich Kotyza, jednatel a ředitel společnosti Linde MH.


Vystoupení Marie Vlkové, starostky Velkých Bílovic


Jelikož Linde v překladu znamená "lípa", byly v areálu závodu zasazeny tři lípy.


Nakonec došlo i na střihání pásky.

Linde MH nabízí tři stupně repasí: Linde Plus, Linde Super a Linde Ultra, které umožňují přizpůsobit se finančním možnostem a aplikačním potřebám zákazníků. Po provedení repase v nejvyšším stupni vozík vypadá, jako by právě sjel z výrobní linky. Repase jsou prováděny podle mezinárodních Linde standardů kvality, čímž je zajištěno, že zákazník získá stejnou kvalitu repase, ať je provedena kdekoliv na světě. Takto opravené vozíky jsou označovány jako „Approved trucks“, což lze přeložit jako „ověřené vozíky“.


Vozíky v areálu závodu, připravené k repasi


Pohled do moderní haly, v níž probíhají repase vozíků. Foto: Linde MH

Linde Approved trucks pocházejí nejčastěji z dlouhodobých a krátkodobých pronájemních flotil Linde. Tyto vozíky jsou pečlivě udržovány proškolenými servisními techniky, což znamená, že  každý vozík má kompletně zdokumentovánu svou servisní historii. Pro renovaci ve třech úrovních jsou vybírány jen ty nejlépe vyhovující vozíky. Pro opravy a výměny jsou používány výhradně originální náhradní díly Linde. Takto připravené vozíky splňují všechny bezpečnostní požadavky evropské legislativy v oboru manipulační techniky.


Vstupní halu hlídá zasloužilý veterán.

Centrum ve Velkých Bílovicích je již čtvrtým závodem společnosti Linde MH v České republice. Linde Pohony (LiPo) vyrábí řídicí nápravy a elektrické a hydrostatické pohonné nápravy pro KION Group v Českém Krumlově. JULI nedaleko Brna vyrábí elektrické motory a ve Stříbře nedaleko Plzně se nachází továrna na výrobu retraků Linde. Dohromady dnes pracuje v těchto třech místech zhruba 1 400 lidí.

-Mk-

Neoznačené fotografie: autor

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: