Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Automatizace, digitalizace a plný výkon stroje
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Automatizace, digitalizace a plný výkon stroje

Společnost Hermle – věrna svému mottu „Smart technologies driving tomorrow`s production!“ – představí na EMO 2019 šest strojů, z nichž čtyři na vlastním veletržním stánku Hermle.

Čtyři modely strojů ve veletržním stánku Hermle zastupují celé spektrum výrobků a služeb firmy Hermle. Tyto stroje budou doplněny speciální přehlídkou digitálních modulů, při které budou představeny tři oblasti – Digital Production, Digital Operation a Digital Service. Tyto oblasti tvoří pevné základy pro inteligentní správu zakázek, transparentní výrobní procesy, chytré vyladění strojů, výrobu bez papírování a propracované technologické cykly – všechny stavební kameny pro cestu ke Smart Factory a Průmyslu 4.0. Snazší ovládání a lepší používání dotykové obrazovky Hermle zaručuje díky své individuálně konfigurovatelné obrazovce Home a novému uživatelskému rozhraní Navigator. Firma Hermle bude během EMO rovněž propojena v síti přes nové rozhraní Umati iniciované svazem VDW, připojení bude demonstrováno prostřednictvím stroje C 32 U dynamic.

Své místo ve veletržním stánku o velikosti 60 m2 nalezne i sektor generativní výroby, se součástmi vyrobenými pomocí technologie MPA.

Frézování a soustružení v jednom

Stroj C 42 U MT dynamic z konstrukční řady High Performance Line jedinečným způsobem kombinuje technologie frézování a soustružení. Výroba skříně hnacího agregátu z oceli 1.2312 pro letectví a kosmonautiku o Ø 600 mm demonstruje tyto technologie v jednom upnutí. Používá se při tom i trochoidální soustružení a projevují se ohromné výhody obou metod při jednom obrábění.

Obrábění skříně hnacího agregátu na stroji C 42 U MT (Mill/Turn) 

Výkonnější vřeteno a tuhá konstrukce

V podobě stroje C 32 U dynamic představí Hermle další pětiosé obráběcí centrum konstrukční řady High Performance Line. Zde je kladen největší důraz na výkon vřetena. Výkonnost je názorně předvedena na demoukázce těžkého třískového obrábění. Při otáčkách až 15 000 min-1, výkonu 42 kW a točivém momentu 148 NM ukáže vřeteno v kombinaci s velmi tuhou konstrukcí stroje C 32 vyrobenou technologií minerálního odlitku, co lze frézovat s inteligentní strategií frézování kombinovanou s nejmodernější nástrojovou technikou.

Oblast automatizace, jejíž podíl je nyní u Hermle cca 30 % expedovaných strojů, neustále roste. Prognóza do příštích let slibuje nárůst až na 50 % expedovaných strojů s automatizací. Hermle na EMO představí dvě různá automatizační řešení.


Libovolně konfigurovatelná obrazovka Hermle Home

Flexibilní manipulační systém

Manipulační systém HS flex je připojen k pětiosému obráběcímu centru C 400 konstrukční řady Performance Line. Systém HS flex může být vybaven několika moduly zásobníků a pomocí dalšího stupně konfigurace rozšířen na paletový multisystém. V kombinaci s Hermle Automation-Control-System (HACS) nabízí HS flex ještě větší flexibilitu a uživatelskou přívětivost.

Obráběcí centrum C 32 U dynamic s naklápěcím otočným stolem Ø 650 x 540 a řízením TNC 640

Kompaktní a modulární robotický systém

Modulární robotický systém RS 05-2 se rozprostírá na instalační ploše pouhé 2 m2. Do různých řešení zásobníků pro předzásobení polotovary jsme vložili mnoho našeho know-how. Koncovým uživatelům tak je k dispozici celá řada nejrůznějších možností, od jednomatricového zásobníku přes zásobník kanban a zásuvkový zásobník až po paletový zásobník. Systém RS 05-2 se může připojit k pěti různým modelům strojů z dílny Hermle a své odběratele nalezne právě v oboru lékařské techniky a přesného strojírenství.

Pronajaté stroje

Další model stroje konstrukční řady Performance Line, stroj Hermle C 650, bude k vidění u výrobce nástrojů YG-1 – živě v hale 3, stánek H06. Rovněž výrobce nástrojů EmugeFranken vsází při prezentaci svých nástrojů na stroj Hermle C 42 U dynamic z konstrukční řady High Performance Line – živě v hale 4, stánek F16.

Hermle

Barbara Hermann

barbara.hermann@hermle.cz

https://www.hermle.de/cs/home_cs

 

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: