Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Bezúkapové rychlospojky
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Bezúkapové rychlospojky

Bezúkapové rychlospojky CBX s plochým čelem od společnosti Stäubli jsou výkonné, bezpečné a snadno se ovládají. Zaručují provoz bez odkapávání a přispívají k vyšší výkonnosti výrobních zařízení.

Bezúkapová technologie zajišťuje nejen bezpečnost operátorů. Díky zamezení úniků provozních kapalin nebo plynů zde nedochází ke znečištění pracovního prostředí, což přispívá rovněž k ochraně nářadí i celé výroby.

Použití spojek

Plochá čela rychlospojek CBX s ochranou proti znečištění zaručují neporušenost proudění kapalin a plynů. Do příslušných obvodů tak nepronikne žádné znečištění. Spojky CBX jsou navíc snadno ovladatelné a velmi praktické díky automatickému uzamykání. Stačí zatlačit jednoduše samce do samice a je spojeno. Tento koncept je velmi dobře použitelný zejména pro napojování poslepu a pro opakující se napojování.

Kompaktní konstrukce usnadňuje rovněž napojování v obtížně přístupných místech. Při práci robustní konstrukce této řady přináší rovněž značnou odolnost vůči silným mechanickým vlivům (vibrace, oscilace). Optimální průtok při volbě správné velikosti spojky optimalizuje produktivitu. Automatické spojení a jednoduchost připojení k sítím a zařízením skutečně pomáhají získat čas.
 


 Řada bezúkapových rychlospojek CBX

 

Provedení spojek

Uživatelé mohou zvolit spojku, která dokonale odpovídá jejich potřebám, neboť tato rozsáhlá řada nabízí položky s průměry od 3 do 12 mm. Také typ těsnění lze volit v závislosti na kapalině – buď pro minerální a syntetické oleje, nebo pro mazací oleje. Spojky CBX jsou dodávány pro maximální provozní tlaky od 180 do 450 bar.


Stäubli Systems

www.staubli.com

t.kozlova@staubli.com

Další články

Hydraulika/ hydraulické prvky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: