Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Chytré brýle pro průmysl
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Chytré brýle pro průmysl

Chytré brýle a rozšířená realita se v posledních letech staly dalším trendovým tématem v průmyslovém prostředí. Na rozdíl od umělé inteligence, která je založena na strojovém učení a u které jsou stroje určeny k dlouhodobému nahrazení lidského faktoru, sleduje rozšířená realita jiný cíl: podporovat člověka v průmyslových procesech. Zde vstupuje firma Ayes, která představuje jedničku v oblasti hands-free technologií pro průmysl, chytré brýle RealWear HMT-1.

Díky chytrým brýlím mají zaměstnanci v první linii (servisní technici, montážníci, operátoři, …) přístup k informacím prostřednictvím rozšířené reality. Zaměstnanci tak mohou dělat rozhodnutí na základě více informací a provádět procesy efektivně. Zvýšení produktivity a snížení operativních nákladů pak zaručuje rychlou návratnost investice.


Díky chytrým brýlím mají zaměstnanci v první linii přístup k informacím prostřednictvím rozšířené reality. (Zdroj: Ayes)

RealWear HMT-1 je lehké nositelné zařízení, které se jeví jako tablet o velikosti 7". Je navrženo pro nošení s průmyslovou přilbou pro pracovníky v terénu, továrně nebo skladu, aniž by bránilo vidění uživatele. Kromě toho, že tato technologie uvolňuje ruce pro práci, je také odolná vůči drsným průmyslovým podmínkám – vodotěsnost, prachuodolnost, nárazuvzdornost. HTM-1 podporuje 10 jazyků. Hlasové ovládání je navrženo pro rozpoznání řeči také v hlučném prostředí.

Široké využití chytrých brýlí v průmyslu

Pomocí této technologie lze vytvářet řešení pro zlepšení procesů ve výrobě, logistice, servisu, údržbě a v dalších oblastech. V situaci s omezeným cestováním je to také skvělé řešení pro vzdálený servis, podporu zákazníkům, instalaci strojů apod. Implementace řešení je možná také vzdáleně během několika dní.

Řešení pro vzdálenou spolupráci bylo implementováno také ve společnosti Lascam. Chytré brýle s rozšířenou realitou nyní umožňují servisním technikům kooperovat v reálném čase nezávisle na místě, kde se zrovna nacházejí. Díky tomu se efektivita servisního týmu zvýšila až o 40 %. Řešení zároveň přineslo také benefity pro zákazníky společnosti, a to nejen v podobě snížených nákladů na servis, ale také rychlejší diagnostiky problémů a snížené doby řešení. Implementace včetně zaškolení uživatelů byla uskutečněna během pouhých dvou hodin a s návratností investice méně než jeden měsíc.


RealWear HMT-1 je lehké nositelné zařízení, které se jeví jako tablet o velikosti 7". (Zdroj: Ayes)

Znalost technologie i průmyslového prostředí

Ayes je oficiálním partnerem světové špičky v oblasti využití rozšířené reality a chytrých brýlí v průmyslu. Tou je jednak společnost RealWear, která je výrobcem průkopnického hardwaru specializovaného pro využití v průmyslu. A také společnost Ubimax, jejíž platforma Ubimax Frontline umožňuje pracovat bezpečněji, rychleji a pomáhá průmyslovým pracovníkům po celém světě zůstat konkurenceschopnými vůči mechanizované pracovní síle robotů. Řešení těchto společností již využívá více než 1 000 zákazníků po celém světě, včetně společností BMW, Airbus, Coca-Cola, 3M, ABB, Koni, DHL nebo Schlumberger.

Společnost poskytuje kompletní služby, jako je analýza uplatnění technologie, implementace, zaškolení a podpora uživatelů. Má nejen bohaté zkušenosti z poradenství pro malé i velké společnosti, z optimalizace procesů v průmyslu a IT, ale je navíc členem skupiny technologických firem, které aktivně spolupracují s více než 200 zákazníky v různých sektorech průmyslu v České a Slovenské republice. Tyto firmy čerpají z více jak deseti let zkušeností v průmyslu, širokého portfolia partnerů z celého světa a více než 1 000 dodaných zařízení na trh, které každý den pomáhají firmám vyrábět efektivně.


„V Ayes jsme odhodláni zlepšovat provoz průmyslových společností pomocí inovativní technologie. Chceme být první volbou pro společnosti, které se snaží zvýšit produktivitu svých pracovníků pomocí chytrých brýlí, a klademe si za cíl být lídrem v oboru na českém a slovenském trhu.“

Tomáš Vravko

www.ayes.cz 

Další články

Inovace
Informační technologie/E-business
Automatizace, regulace
Průmysl 4.0

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: