Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Frézovací nástroje pro malé stroje
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Frézovací nástroje pro malé stroje

Nástrčné a stopkové frézy Univex a Twincut s vyměnitelnými břitovými destičkami díky své pozitivní geometrii potřebují citelně nižší výkon stroje a frézují klidněji s vyšší jakostí frézovaného povrchu.

Firma L. M. T. - Fette, s. r. o., v současné době nabízí sady těchto frézovacích nástrojů, které jsou vhodné zejména pro malé, výkonově slabé stroje. Jde o stopkové frézy Univex EMU90 průměrů 16, 20 a 25 mm a nástrčné frézy Univex FMU90 a Twincut FMT45, oboje s průměry 40, 50 a 63 mm. Vlastní sady lze sestavit podle specifikace zákazníka výhradně z fréz požadovaných průměrů.

Frézy Univex a Twincut

Frézy Univex jsou charakteristické romboidickým tvarem pro velké frézovací hloubky, konvexní fazetkou na řezné hraně pro vysokou jakost frézovaného povrchu, konvexním příbrusem řezné hrany, který zajišťuje rovné stěny frézovaných drážek, speciálním šikmým brusem lamače VBD pro konstantní úhel čela, vysokým axiálním úhlem a přesným lůžkem VBD. Tyto frézy se vyznačují přesným, 90° rohovým frézováním i při pozitivním nastavení VBD a kruhovou i plošnou přesností.
Zvláštností fréz Twincut je radiální i axiální negativní lůžko VBD, a přitom vysoce pozitivní úhel řezu. Pro tyto frézy je charakteristický měkký a klidný řez, velká tloušťka VBD a stabilní příčný řez. Frézy Twincut se hodí nejen k plošnému, ale i k tangenciálnímu frézování.

Břitové destičky

K výše uvedeným nástrojům jsou samozřejmě k dispozici různé druhy VBD. K hrubování ocelí se používají hrubovací VBD typu LC240T s Al-Plus povlakem, k dokončování ocelí dokončovací VBD typu LC225S s TiCN-Plus povlakem. K obrábění litin jsou určeny VBD LC610T s Al-Plus povlakem, a to jak s hrubovací, tak dokončovací geometrií. K obrábění hliníku je vhodný nástroj Univex s VBD LC610T s Al-Plus povlakem a vysoce pozitivní geometrií.

Další články

Obráběcí stroje a technologie
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: