Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Jak vytvořit draka
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Jak vytvořit draka

Už několikrát jsme v našem časopise představili formule, které jsou dílem studentů českých technických univerzit. Mezi nimi rozhodně nesmí chybět ta, která spatřila světlo světa na VUT v Brně – dravý i elegantní Dragon 9.


Příprava před exhibiční jízdou Dragona 9 v Hradci. Pilotem je zde právě Matěj Ecler.

Více než 32 tisíc hodin strávili zdejší studenti vývojem a konstrukcí nového modelu své formule. Oproti svým předchůdcům se jejich karbonový monopost pyšní novým podvozkem a vylepšenou aerodynamikou. Zrychlení z nuly na sto zvládne černý drak za 3,2 sekundy. Letos naposledy budou brněnští konstruktéři z týmu TU Brno Racing zápolit o vítězství v soutěži Formula Student pouze v kategorii spalovacích motorů. Od příští sezony chtějí vstoupit také do kategorie elektrických formulí. Stavět tak budou nově hned dva vozy s odlišnými typy pohonu.

Svůj nový monopost poprvé představili veřejnosti letos v dubnu. Jeho základ opět tvoří zadní trubkový rám s monokokem vepředu, který se používá i v soutěžích Formule 1. Mladí konstruktéři se v této sezoně soustředili zejména na vylepšení podvozku a aerodynamiky.


Dracon 9 během dynamické disciplíny při Formula Student EAST (Maďarsko)

„Každý rok se snažíme věci vylepšovat,“ říká Matěj Ecler, současný brněnský Team Leader. „Na Dragonovi 9 byl změněn koncept podvozku z třítlumičového na tzv. roll-heave koncept, jehož hlavní výhodou je nižší hmotnost. V oblasti aerodynamiky se jedná hlavně o optimalizaci proudění vzduchu do chladičů.“

Krása i dynamika

Design monopostu navrhli jeho tvůrci jednak s ohledem na dosažení dravého vzhledu, který je pro tento tým typický, ale především s ohledem na aerodynamiku.
„Oproti předchozím sezonám jsme věnovali více pozornosti simulacím aerodynamiky,“ upřesňuje Matěj Ecler. „Vůbec poprvé jsme do naší práce zapojili virtuální větrný tunel s velkou výpočetní kapacitou od našeho sponzora Škoda Auto. Díky simulacím ve virtuálním větrném tunelu jsme si mohli ověřit výpočty a předpoklady o proudění vzduchu při různém nastavení křídel ještě dřív, než Dragon poprvé vyjede na závodní trať.“


Před hlavním závodem v Maďarsku. Pilot Josef Jelínek.


Před cílem na FS Czech Republic. Pilot Josef Jelínek.


Během dynamické disciplíny při Formula Student Czech Republic

Důraz byl však kladen také na ekodesign. V čem konkrétně spočíval?

Při analýze nákladů jsme skutečně tázáni i na toto téma,“ objasňuje Matěj Ecler. „Například některé naše komponenty jsou vyrobeny z drceného karbonu, což je recyklovaný karbon. Ekologickou stopu snižujeme také svým přístupem. Například nevyužité díly nebo polotovary dáváme středním školám, které je mohou využít pro výuku, odpad z dílny třídíme a podobně.“

V hlavní roli laser

K zajímavostem, které se pojí se vznikem brněnského draka, také patří práce s nejmodernějšími technologiemi, především řezání laserem.

„Řezání laserem používáme pro výrobu v podstatě veškerých ocelových držáků, přípravků a také trubek na zadní rám našeho vozu,“ říká team leder. „Řezání laserem má pro nás spoustu výhod: snadná příprava výkresů a modelů pro výrobu, vysoká přesnost výroby a v České republice se jedná o relativně dostupnou technologii, kterou disponuje množství menších i větších firem. Řezání trubek pro zadní rám nám připravovala firma Kostka – kolobka. Výrobu držáků a přípravků pro nás dělají firmy Hestego, SW-motech, Kovo – Plazma a Střední odborná škola Vyškov.“


Příprava vozu před závodem v Nizozemsku, auto servisují Matěj Ecler a Radim Kříž.

Řezání laserem samozřejmě nebyla jediná nekonvenční technologie, kterou studenti VUT při tvorbě formule využili. Uplatnil se též 3D kovový tisk, například při výrobě komor chladičů, neboť se jedná o dutý a tvarově složitý díl. A letos poprvé byla použita technologie lití na ztracenou formu, díky níž vznikla vahadla na podvozku.

Co dál – vůz i jeho lidé?

Jak vlastně celý proces vzniku formule probíhá? Hned po skončení sezony na konci srpna začíná tým s návrhem vozu na další sezonu. Podle pravidel soutěže mohou v týmu pracovat pouze studenti bakalářského a magisterského studia. Zhruba v prosinci končí vývoj a začíná výroba všech komponent, která trvá do dubna, kdy je vůz dokončen a představen na veřejném odhalení. Následuje období testování vozu, přičemž se jeho tvůrci snaží odhalit všechny problémy se spolehlivostí a optimálně nastavit vůz pro všechny disciplíny. V červenci a srpnu jsou poté závody, při nichž soupeří týmy z celého světa.

Na práci týmu VUT se v současné době podílí 26 členů. Důvod, proč se do tvorby formule pustili, může být pochopitelně u každého z nich jiný.

„Mojí původní motivací bylo dozvědět se více o kompozitních materiálech, avšak záhy jsem si uvědomil, že tento projekt nabízí více než jen to,“ říká Ecler a dodává: „Jde ale i o naši vlastní profesní budoucnost. Například mě osobně Formule otevřela tolik dveří, že své zaměření po konci studia ještě nemám rozmyšlené. Kromě nabytých znalostí na poli návrhu a technologií v budoucí práci nepochybně uplatním i měkké dovednosti, například schopnost obhájit si svou myšlenku, pracovat v týmu a dotáhnout věci do konce.“

Hlavní prioritou celého týmu však zůstává spolehlivost vozu, stejně tak jako obhajoba všech pódiových umístění, kterých v současné sezoně dosáhl. A velké blahopřání na závěr: Tým z VUT totiž již dokončil desátý hlavní závod v řadě, což je ve světě Formule Student nevídaný počin.

Hana Janišová

ecler@tubrnoracing.cz 

Další články

Inovace
Vzdělávání a školství
Nekonvenční technologie
Technologie zpracování pryže/ plastů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: