Témata

Patrick De Vos se narodil v roce 1959 v Belgii. Už při studiu se věnoval oboru výrobní technologie. Po jeho skončení na škole zůstal ještě dva roky jako učitel a vědecký pracovník a věnoval se optimalizaci obráběcího procesu a výrobních technologií. Od roku 1983 pracuje pro Seco, kde vystřídal několik různých pozic. Od roku 2006 zastává svoji současnou funkci manažera výuky, kde je zodpovědný za vzdělávání zaměstnanců i zákazníků.

Tento článek je součástí seriálu:
Příručka pro technology
Díly

MM: Pane De Vosi, mohl byste prosím našim čtenářům představit výukový program STEP společnosti Seco?

Patrick De Vos: Seco Technical Education Program (STEP) je vzdělávací program, ve kterém představujeme uživateli nejmodernější nástrojové systémy, techniky a poznatky z oblasti obrábění. Pomáháme tak našim zákazníkům dosáhnout maximální produktivity obrábění. Výuka pokrývá témata pro obsluhu strojů, výrobní inženýry i programátory. Přednášky jsme navíc doplnili vydáním dvou knih, z nichž jedna vyjde na podzim i v českém překladu.

MM: Jak dlouhou dobu se věnujete vyučování? Které země jste při tom navštívil?

Patrick De Vos: Dohromady na univerzitě a v Secu učím už 33 let, na mé současné pozici je to na plný úvazek už 7 let. Za tu dobu jsem školil přes 50 000 lidí ve více než 55 zemích po celém světě. Přednášel jsem také na řadě setkání, konferencí a sympozií.

MM: V Secu se věnujete vzdělávání ostatních, jakým způsobem se sám vzděláváte? Je to studiem odborných publikací ostatních autorů, nebo u stroje přímo ve výrobě?

Patrick De Vos: Nové poznatky získávám z odborných publikací univerzit a vědeckých institucí, dále také z vývojového oddělení Seca. Zajímavé informace o konkrétních aplikacích mám díky kontaktům s našimi techniky a zákazníky z celého světa.

MM: Ve svých článcích, které uvádíme v našem časopise, se zabýváte obráběním z různých úhlů pohledu. Jaký z nich je podle vás ve firmách nejčastěji opomíjen? Vidíte nějaké rozdíly ve srovnání různých zemí?

Patrick De Vos: Jednoznačně chybí širší pohled na proces obrábění, při kterém dojde k propojení výrobní technologie s ekonomickou stránkou problému. Tomuto tématu se věnuji například v článku Další krok, který nyní vychází ve vašem časopise. Různé země se mezi sebou v podstatě neliší.

MM: V České republice se nyní hodně diskutuje o podobě technického vzdělávání. Jakou roli by podle vás v ní měly hrát státní školy a jakou soukromé společnosti? Jakým způsobem by měly spolupracovat?

Patrick De Vos: Technologické vstupy do výukových programů by určitě měly přicházet z průmyslu. Ale školy a univerzity musí mít odvahu k vážné spolupráci se společnostmi, které s nimi mají zájem spolupracovat. Tím, že se nechovají jako profesionální partneři, je průmysl nebere vážně.

MM: V jakém směru leží největší možnost pro další rozvoj nástrojů? Materiál? Povlaky? Geometrie?

Patrick De Vos: Fyzická podoba nástrojů se bude dále vyvíjet, ale klíčové pro další rozvoj bude to, jakým způsobem se nástroje používají. V budoucnu bude velmi důležitá kompetentnost, znalosti a schopnost nástroje aplikovat.

MM: V poslední době se objevuje trend, že výrobce nástroje nedodává pouze nástroj, ale i celou technologii. Čím je to způsobeno a jakým dalším směrem se bude tento trend ubírat?

Patrick De Vos: Rozumné společnosti naplno využijí této možnosti namísto pokračování ve ztrácení času handrkováním se o ceně. Souvisí to i s mojí odpovědí na předchozí otázku. Bez dostatečných znalostí o nástroji a obráběcím procesu jako celku přicházíte o možnost dosáhnout plné produktivity.

MM: Co si myslíte o názoru mnoha výrobců, že je výhodné používat nástroje pouze od jednoho dodavatele a nevybírat si od mnoha různých společností podle oblasti, ve které jsou nejsilnější?

Patrick De Vos: Pokud zákazník očekává jednání jako s vážným partnerem, dodavatelé s ním budou takto jednat. Výrobci nástrojů mají také omezené zdroje a ty budou směřovat pouze k zákazníkům, kteří si to „zasluhují“.

MM: Děkujeme vám za rozhovor.

Ing. Radek Pucholt
radek.pucholt@mmspektrum.cz

Vydání #6
Kód článku: 140635
Datum: 11. 06. 2014
Rubrika: Trendy / Obrábění
Autor:
Seriál
Související články
MM Podcast: Každé vítězství má svůj příběh

Olga Girstlová byla v 90. letech nepřehlédnutelnou součástí vznikajícího podnikatelského prostředí tehdejšího Československa. Společně se svým otcem a manželem založili v květnu 1990 společnost GiTy. Vsadili na komoditu s obrovským potenciálem technologického růstu. Po 15 letech manželé Girstlovi však dospěli k rozhodnutí společnost prodat a dále se věnovat jiným komoditám, jako například ekologickému stavitelství. 

CIMT 2021 plně prezenční

Zatímco je celý svět paralyzovaný restrikcemi proti šíření koronaviru covid-19, v Pekingu byl dnes zahájený veletrh obráběcích a tvářecích strojů China International Machine Tool Show CIMT 2021 v plné prezenční formě a téměř shodného rozsahu, jako ročníky předešlé. Ve stejný den a po celý týden, jako Hannover Messe Digital Edition – průmyslový veletrh v plně digitální platformě.

Hannover Messe 2021

Inovace, vytváření sítí a sdílení zkušeností ve věku průmyslové transformace – to jsou klíčová motta, která představují letošní ročník digitálního Hannover Messe, na kterém více než 1 800 vystavovatelů představí svá řešení pro výrobu a energetické systémy budoucnosti. Od umělé inteligence po robotiku, od ochrany klimatu po vodík. Nejdůležitější světový průmyslový veletrh plní svoji roli jako inovační a síťová platforma a vytváří uprostřed koronové pandemie globální platformu pro výměnu zkušeností v době průmyslové transformace.

Související články
MM Podcast: Glosa - God Save the Queen

V naivní představě ekonomického perpetuum mobile zaměstnáváme v poměru k reálné ekonomice nejvyšší počet lidí ve státní a veřejné správě v rámci nejrozvinutějších zemí OECD. Rakovinotvorný rozbujelý a nevýkonný úřednický aparát, vědomě bojkotující vznik e-státu, dokonale paralyzuje správu věcí veřejných. A jeho solidarita s aktuálně zdecimovaným privátním sektorem? Home office na 100 % mzdy, její valorizace, statisícové odměny na MF za ušetřené miliardy (…). 

Související články
V hlavní roli strojař

Fakulta strojní VŠB-TUO se pro letošní rok v rámci náborové kampaně vrací k úspěšné sérii V hlavní roli strojař. Kampaň komunikuje myšlenku, že strojaři jsou hvězdy hrající hlavní roli v moderním světě. Jejím cílem je zlepšit vnímání oboru strojírenství, posílit brand fakulty, a samozřejmě také nalákat uchazeče ke studiu strojařiny.

Chytrá kombinace systémů

Vývoj obráběcích technologií v minulém století nabral na obrátkách. Dnes jsme tuto technologii dotáhli téměř k dokonalosti – jsme schopni vyrobit předměty libovolných tvarů v přesnostech na tisíciny milimetru. Dalo by se říct, že pro zlepšení zde už příliš prostoru nezbývá, přesto nás přední výrobci obráběcích strojů a nástrojů pravidelně přesvědčují o opaku. Progresivní a inovativní přístup společnosti Ceratizit je toho jen dalším důkazem. Nedávno na trh uvedla přesnou vyvrtávací hlavu Komflex z produktové řady Komet, která umožňuje automatickou korekci průměru v případě vyvrtávání přesných otvorů. Jak to nástroj dokáže, upřesňuje v následujícím rozhovoru technický ředitel společnosti Ceratizit Česká republika Ing. Jan Gryč.

MSV ve znamení materiálů i technologií

Všichni, kdo máme něco společného se strojírenstvím, pevně věříme, že se v letošním roce opět otevřou brány brněnského výstaviště pro Mekku strojařů z celého světa – Mezinárodní strojírenský veletrh. Na MSV se letos, mimo lidi z dalších oborů, setkají i výrobci plastů a též špičkových zařízení pro plastikářskou výrobu. Na naše otázky odpovídají Pavel Tuláček, jednatel společnosti Gorilla Machines, a David Svoboda, jednatel Sumitomo (SHI) Demag Plastics Machinery Česko.

Aditivně s nadzvukovou rychlostí

Společnost Hermle je známá především pro svá přesná pětiosá obráběcí centra a nadstandardní servis. Už málokdo ví, že vyvinula také stroj pro aditivní výrobu kovových dílů. Přestože je i tato technologie založena na postupném vrstvení kovového prášku na součást, nedochází zde ke spékání prášku laserovým paprskem, ale kovový prášek je tryskou doslova nastřelován na díl nadzvukovou rychlostí. Na detaily jsme se zeptali technického zástupce společnosti Hermle Pavla Němečka.

Názorové fórum odborníků

Respondenty jsme požádali o jejich názor na podobu budoucích technologií. Současná situace přinesla mnoho omezení, mezi jinými postihla také dodavatelské řetězce, znemožnila včasné dodávky do výrobních podniků a přinesla vyšší nároky na bezpečnost zaměstnanců. Jaké nové technologie podle vás mají v současné situaci největší potenciál se prosadit?

Svařování mědi pomocí vláknového laseru

Rychlý rozvoj v oblasti elektromobility vede ke zvýšení poptávky po svařování mědi. To, co ji činí pro danou aplikaci ideální (tj. vysoká elektrická a tepelná vodivost), ji zároveň činí obtížně svařitelnou konvenčními vláknovými lasery. Díky vyšší efektivitě, zhruba dvojnásobné, někteří výrobci zkoušejí používat zelené pevnolátkové lasery. Výsledkem je stabilnější a méně citlivý proces, než jaký byl možný u standardních vláknových laserů.

Procesně stabilní zpracování recyklátů

Do roku 2025 si Evropská unie klade za cíl ročně více než zdvojnásobit používání recyklátů při výrobě plastových výrobků [1, 2]. K dosažení tohoto cíle jsou kromě závazku firem působících na trhu a vyšší kapacity při zpracování plastového odpadu zapotřebí především nové technologie zpracování. Recykláty je nutné používat v daleko větší míře a v ještě vyšších poměrech. S novými procesy vstřikování na jedné straně a inteligentní podporou na straně druhé sleduje výrobce vstřikovacích strojů Engel různé a často velmi slibné přístupy. Výroba boxů a kontejnerů ukazuje na velký potenciál.

Uplatnění kovového 3D tisku

Společnost Misan z Lysé nad Labem se aditivními technologiemi kovových dílů zabývá a tato zařízení v České republice distribuuje už osm let. Dalo by se říct, že je jedním z průkopníků s těmito technologiemi na českém trhu. Z toho pochopitelně vyplývají také její bohaté zkušenosti s touto relativně mladou výrobní disciplínou. Na otázky, kde tyto technologie nacházejí uplatnění a v jakých oblastech mohou vyniknout, jsme se ptali aplikačního inženýra pro kovové aditivní technologie Jana Hudce.

Aditivní výroba velkých dílů

Porto patří k největší průmyslové oblasti Portugalska. Od roku 1956 zde sídlí přední světový výrobce strojů technologie tváření – společnost Adira.

Fórum výrobních průmyslníků

Jaké zásadní problémy vám současná doba přináší do chodu firmy, jak se je snažíte řešit a s jakým výsledkem?

Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členy naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit