Témata
Zdroj: Aspera Technology

Řízení výroby s novým informačním systémem

Společnost Aspera technology nahrazuje své stávající IT řešení novým ERP systémem K2. Firma, která se specializuje především na zakázkovou kovovýrobu, se blížila rostoucím objemem výroby a požadavky firemních uživatelů k limitním možnostem dosavadního ERP systému. Proto se rozhodla nasadit ve firmě systém nový. Volba padla na ERP od společnosti K2.

Reklama

Od nového systému si firma Aspera technology slibuje především snadnější koordinaci samotné výroby, ale také skladové evidence a logistiky. Firma plánuje, že i s pomocí ERP systému K2 její obrat v nejbližších letech překročí 1 miliardu Kč. Systém má zajistit stabilitu procesů v tomto objemu, zjednodušit a zprůhlednit hospodaření jednotlivých výrobních úseků, jasně a jednoduše definovat výrobní priority a mapovat plány oproti skutečnosti.

Areál firmy Aspera technology je umístěn v průmyslové zóně v blízkosti železničního uzlu v Českých Budějovicích. (Zdroj: Aspera technology)

Společná příprava zadání

Těšíme se na spolupráci s celým týmem K2. Zadání, které jsme společně pro naši firmu definovali, by mělo zrychlit práci s informačním systémem, umožnit lepší a efektivnější plánování výroby a mapování stavu rozpracované výroby, a v neposlední řadě zrychlit a navýšit expedici hotových výrobků zákazníkům. Pevně doufáme, že informační systém K2 nám umožní dále růst a upevnit naši pozici na trhu,“ komentuje výběr nového informačního systému Pavel Kocourek, ředitel firmy Aspera technology.

Reklama
Reklama

Společnost v současné době nabízí své služby jak v zakázkové kovovýrobě zaměřené převážně na zpracování slabého plechu, tak v povrchové úpravě díky moderní práškovací lakovně. Firma nabízí svým zákazníkům kompletní servis od konstrukční podpory přes výrobu prototypu až po finální zakázkovou i sériovou výrobu.

Zakázková kovovýroba a zpracování plechů jsou hlavní specializací firmy. (Zdroj: Aspera technology)

Vyjít vstříc potřebám zákazníka

Firmy se vždy tak trochu obávají přechodu na nový systém s tím, že nemohou zastavit výrobu nebo si dovolit jakýkoliv výpadek. Tomuto požadavku samozřejmě rozumíme a udělali jsme všechno proto, abychom jej naplnili. Jsem rád, že se to opět povedlo a firma od prvního dne vyrábí, plánuje, expeduje a celkově funguje,“ dodává za K2 jednatel společnosti Pavel Motan.

Firma nabízí svým zákazníkům kompletní servis od konstrukční podpory přes výrobu prototypu až po finální výrobu. (Zdroj: Aspera technology)

Obě firmy aktuálně čeká především ladění systému na základě připomínek a požadavků přímo z provozu. „Tuto fázi mám osobně velmi rád, protože je to vždy viditelná práce, která je pro samotné uživatele mnohem hmatatelnější než opakované konverze dat a testování jednotlivých částí systému,“ přiznává Motan.

Reklama

Rozhoduje komplexnost systému a férové jednání dodavatele

Společně s klíčovými uživateli v naší firmě jsme si informační systém K2 vybrali především z důvodu největší komplexnosti. Pracovníci dodavatele nás zaujali otevřeným a férovým jednáním – jako jedni z mála nám neslibovali všechno, ale otevřeně řekli i to, co dnes ERP K2 nabídnout neumí. Přestože nás jistě čeká ještě hodně společné práce, jsem rád, že jsme si vybrali ERP systém právě od společnosti K2. Těšíme se na spolupráci v následujících dnech, měsících i letech,“ uzavírá Kocourek.

Aspera technology
Společnost Aspera technology vznikla v roce 2012 pod křídly mateřské firmy Aspera. Hlavní pracovní náplní je zpracování plechu dle požadavku zákazníka, včetně práškového lakování. Firma zákazníkovi nabízí komplexní řešení od návrhu přes konstrukci a výrobu prototypu až po sériovou výrobu. Primárně dodává široké spektrum výrobků od výpalků přes montážní lakované sestavy až po nerezové svařence v délce přesahující 10 metrů. Aspera technology nabízí také vlastní produktovou řadu kovového mobiliáře, ať už jde o venkovní kuřácké stoly, odpadkové koše, nebo kovové lavičky. Díky strategické poloze na jihu Čech je firma vhodným partnerem pro české i zahraniční firmy, zejména pro německé a rakouské podniky působící v oblasti strojírenství a elektronického průmyslu.

Související články
Sběr (léčivých bylin) dat z výroby

Ano, sběr bylin sem nepatří a je to špatně (?????). Anebo ne tak docela? No, byliny se obvykle sbírají proto, aby po svém zpracování pomáhaly léčit, hojit a podobně. Co to má se sběrem výrobních dat společného? Na první pohled pramálo - ale je to tak úplně pravda?

Blockchain je veřejný

Česká republika - na rozdíl od většiny světa - má k dispozici veřejný blockchain. Nebo přesněji: veřejný blockchain, který je dostupný celému světu, vznikl v České republice.

Sběr dat, analýza a predikce pro rychlé děje

Společnost DEL vyvinula a nabízí vlastní systém delMES pro on-line sběr dat, který firmám umožňuje firmám šetřit náklady nejen v údržbě, ale díky predikci omezit i případné ztráty, které by jinak vznikly zastavením výrobní linky. Firma systém postupně rozšiřuje o další moduly týkající se predikce a zpracování rychlých dějů.

Související články
Průkopníci využití umělé inteligence v počítačové bezpečnosti

S Miroslavem Trnkou se známe dlouhou dobu – od dob Invexu, kde jeho přednášky v rámci akcí o počítačových virech a ochraně proti nim patřily vždy k těm nejlepším na této akci. Jeho vždy velmi pečlivě připravené příspěvky vedly k zamyšlení o problematice ochrany uživatelů proti napadení počítačů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Urychlete svoji digitální transformaci

Jak může strategie digitální transformace, jejíž součástí je přechod na moderní distribuovaný řídicí systém, pomoci výrobcům dosáhnout vyšší produktivity, ziskovosti a snížit rizika? To se dozvíte, pokud se začtete do následujících řádek.

Strojírenské fórum 2020: Průmysl v době postcovidové

Letošní podzimní, v pořadí již osmé Strojírenské fórum, se odehrálo 5. listopadu. Tentokrát však nikoli v prostorách některé z našich technických univerzit nebo na jiném inspirativním místě. Proběhlo virtuálně, z improvizovaného televizního studia vytvořeného ve společnosti Exponex v Brně. Přesto nebylo ani méně zajímavé ani méně navštívené, než akce předcházející.

Skutečná tvář zakázkového obrábění

Jak se společnost Pfeiffer stala beta testerem řídicího systému Sinumerik? A jak se vůbec Jak tento systém dostal do světa zakázkového obrábění a provozu obroben? Nebyl to vůbec lehký začátek a pro projektového manažera Karstena Schwarze ze společnosti Siemens, který stojí za tímto historickým milníkem, to nebylo vůbec snadné.

Od vydavatelství po startupy

Jiří Hlavenka není pro mnoho lidí neznámou osobností. Jde o člověka, který stál u zrodu vyda-vatelství i nakladatelství Computer Press a později i u prvního interaktivního webu o počítačích a počítačových technologiích, kde se neznalci mnohdy dozvěděli i odpověď na svou otázku. Jiří Hlavenka se ale v současné době věnuje investování do projektů, které mají smysl, a tak jeho jméno figuruje především u webu Kiwi.com, který vám najde - třeba i na poslední chvíli - nejlepší a nejlevnější letecké spojení kamkoli. Někdy může let po více "mezidestinacích" sice trvat déle, ale vždy se můžete spolehnout na to, že doletíte tam, kam jste si vysnili nebo kam potřebujete dolétnout.

CIMT Peking, Část 1. Obecný pohled

V předvelikonočním týdnu se v Pekingu uskutečnil veletrh obráběcích strojů CIMT 2019. V asijském regionu se jedná o obdobu veletrhu EMO Hannover. A stejně jako EMO je velkou měrou národní výstava německé výrobní techniky, tak CIMT je převážně čínský. V tomto prvním vstupu se podíváme na letošní ročník trochu s odstupem, aniž bychom se zaměřili na konkrétní exponáty.

Digitálne dvojča & Factory Twin

Uplatnenie digitalizácie vo výrobe predstavuje revolučnú zmenu. Táto zmena má paradigmatický charakter, pretože sprístupňuje dáta z výroby všetkým výrobným prvkom, čo umožňuje uplatnenie nových systémov riadenia výroby v reálnom čase.

Ze života (ne)úspěšných firem: Účetní účtuje a ředitel řídí

Zkusili jste se někdy zeptat svých zaměstnanců, co budou dnes v práci dělat? Velmi pravděpodobně by vám většina z nich dokázala odpovědět. Lidé ve výrobě budou vyrábět, údržba bude udržovat, skladníci přijímat a expedovat, nákupčí nakupovat, obchodníci prodávat a účetní účtovat. Docela často se setkávám s tím, že taková odpověď nám stačí pro to, abychom věděli, že stávající zaměstnanci toho prostě více už zvládnout nemohou.

Ze života (ne)úspěšných firem: Předpoklady a předsudky

U našich aktivit v oblasti ERP systému K2 se často setkáváme s požadavky, abychom připravili výsledné prostředí pro uživatele tak, jako by neuměli do pěti napočítat. Důležitým kritériem je, aby lidé při práci nemuseli přemýšlet. Tato idea vychází z předpokladu, že to ani neumějí.

Ze života (ne)úspěšných firem (6) - Vizionáři, kreativci a čára smrti

Podnikový informační systém patří mezi nejsložitější softwarové aplikace a jeho primárním účelem je pomáhat s řízením, nebo dokonce přímo řídit části firmy. Vlastní použití se pak často dramaticky liší podle oborů činnosti či velikosti jednotlivých firem.

Ze života (ne)úspěšných firem (2) - Měříme, kontrolujeme a odměňujeme

ERP systém, internet a mobilní aplikace přímo svádějí k tomu, abychom sbírali data ze všemožných zdrojů a snažili se v nich pomocí různých analýz a reportů vyznat. Najít závislosti. Kontrolovat a měřit.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit