Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Bezdotykové snímače vzdálenosti

Bezdotykové snímače vzdálenosti


06.10.2011

Snímač vzdálenosti optoNCDT


Na brněnském veletrhu lze v pavilonu C v prvním patře nalézt firmu Micro-Epsilon, která zde vystavuje úplně nový snímač vzdálenosti optoNCDT 2300. Bezdotykové snímače vzdálenosti série optoNCDT pracují podle triangulačního principu. Podle požadavku jsou k dispozici různé modely. Program vyvažují snímače pro speciální povrchy, jako lesklé kovy.
Dále jsou na stánku k vidění snímače s tažným lankem série wireSensor měří téměř lineárně v celém rozsahu měření. Používají se k prostému měření vzdáleností od 50 do 50 000 mm. Jsou ideální k integrované nebo i k dodatečné montáži. Jsou to zvláště atraktivní varianty pro aplikace OEM.
V neposlední řadě se návštěvník může na stánku dozvědět, jak zlepšit efektivitu výroby je nutné mít dostatek relevantních informací. K tomu je určen níže popisovaný systém umožňující sledovat pracovní stavy strojů a zařízení. Systém lze provozovat celkem ve dvou variantách. V základní variantě, složené ze sběrné jednotky MTS200 a požadovaných čidel, lze sledovat a zasílat do sběrného PC informace o požadovaných stavech stroje a zařízení jako jsou jejich zapnutí a vypnutí, provoz nebo prostoj, množství provedených operací popř. počet vyrobených kusů za vybraný časový úsek. V rozšířené variantě přidáním terminálu SJ100 lze tyto stavy ještě doplnit o důvody a doplňující funkce, jako je např. důvod zastavení stroje aj.
-db-
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: