Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Čestné uznání MSV za univerzální komunikační sběrnici

Čestné uznání MSV za univerzální komunikační sběrnici


12.09.2012

Společnost Siemens získala čestné uznání Mezinárodního strojírenského veletrhu za otevřenou komunikační sběrnici Drive CLiQ, která je určena pro přenos dat mezi pohonem, komponentami pro odměřování a řídicím systémem obráběcích strojů. Sběrnice nachází uplatnění rovněž v dřevoobráběcích, balicích a produkčních strojích.

Komunikační sběrnice Drive CLiQ představuje otevřené pohonové rozhraní pro připojení přímých i nepřímých odměřování. Díky své kapacitě a modularitě je základem pro vývoj nové koncepce obráběcích a obecně výrobních strojů s dynamickými pohyby. Jeho otevřenost umožňuje připojit odměřování různých výrobců, a nabízí tak při realizaci aplikací značnou flexibilitu. Mezi další přednosti komunikační sběrnice Drive CLiQ patří velký výkon (až 100 Mbit/s), snížení nákladů na projektování a zvýšení bezpečnosti strojů. Čtení a výměna systémových parametrů navíc obsluze poskytují jednoduchou, rychlou a velmi obsáhlou diagnostiku, která zpřístupňuje například elektronické štítky pro jednoznačnou identifikaci komponent výrobního stroje.


S protokolem Drive CLiQ lze realizovat decentrální koncepci pohonů, délka komunikačních kabelů spojujících řídicí systém, motorové moduly a komponenty pro odměřování může být až 100 metrů.

-db-

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: