Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> EMO Hannover 2011 minulostí

EMO Hannover 2011 minulostí


29.09.2011


Před dvěmi lety se EMO konala Miláně, na další ročník opět zavítáme do Hannoveru a to od 16. do 21. září 2013. Věříme, že současná pozitivní investiční atmosféra, která v oboru panuje bude pokračovat i v následujícím období.

V sobotu 24. září se uzavřely brány dalšího ročníku největší světové výstavy zaměřené na obráběcí stroje, nástroje, technologie a příslušenství EMO Hannover. Letos se zde prezentovalo 2037 vystavovatelů z 41 zemí světa, jejichž expozice po dobu šesti dnů konání veletrhů shlédlo na 140 tisíc návštěvníků z více než 100 zemí.

Podle vyjádření výkonného ředitele německého svazu VDW Dr. Wilfrieda Schäfera se za dobu konání výstavy realizovaly objednávky minimálně v objemu 4,5 mld. euro.

Letošní ročník byl přímo nasycen novinkami a novými technickými řešení, vzniklých během hospodářské krize se shodným jmenovatelem – ecodesign v konstrukci strojů a nižší energetická náročnost během provozu. Německý svaz VDW zde měl velkou expozici svých členských firem pod hlavičkou Blue Competence (poprvé tato aktivita byla představena na EMO Miláno 2009), kde vystavovatele prezentovali své produkty zohledňující výše uvedené aspekty.
Další prim, který bylo možné na veletrhu shlédnout byla bezesporu jedna z historicky největších expozic, která se v tomto segmentu obráběcí techniky kdy realizovala. Zosobňovala je společná prezentace Mori Seiki a DMG, firem jenž vedle obchodní strategie již i společně vyvíjejí nové stroje a některé z nich zde prezentované toho byly důkazem.

Na ploše 7 600 metrů čtverečních (kompletní celá hala č. 2 hannoverského výstaviště) bylo představeno 97 exponátů, z nich 25 mělo svoji světovou premiéru.

Dílčí reportáže zaměřené na jednotlivé zde prezentované komodity vám budeme postupně přinášet v MM Průmyslovém spektru.

-dvo- 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: