Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> IFA v září opět září

IFA v září opět září


04.09.2017

Vždy začátkem září v Berlíně září světová přehlídka spotřební a zábavní elektroniky, která je ukázkou novinek, které snad můžeme očekávat do konce roku. Do středy se koná IFA, jejíž význam roste rok od roku. Hlavními tématy letošního veletrhu jsou virtuální realita, smarthome a hlasoví asistenti.


Veletrh IFA v Berlíně představuje své novinky ještě do středy.

Více než 1800 vystavovatelů ukazuje své produkty a řešení, jež nám mají usnadnit a zpříjemnit všední život. A zájem o ně roste, jak ostatně dokazují i statistiky. Globální trh s elektrickými spotřebiči se rozvíjí pozitivně. Například oblast malých spotřebičů dosáhne podle odhadu expertů – bez severní Ameriky - letos nárůstu 7 procent a její objem vzroste na 46,5 miliard eur. A u těch velkých se zvýší o 5 % na 180 miliard eur.

Při procházce jednotlivými expozicemi může návštěvník zase obdivovat ultratenké bezdrátové televizory, jež se zavěšují na zeď a nabízejí obraz v excelentní kvalitě,  hudební Hi-Fi soupravy s extrémně jemným rozlišením, kamery pro natáčení videí 360°, hlasem řízené přístroje a koncepty komplexního prosíťování domácností. Podívejme se na několik zajímavostí.

Pod označením TicHome představila firma Mojo celou sérii nových reproduktorů, jež jsou kompatibilní s asistentem společnosti Google. Je jich šest a hrají i pod sprchou, protože jsou vodotěsné, takže si člověk v koupelně nemusí už zpívat sám jako dřív. Zajímavě řešený design umožňuje, že si je můžeme zavěsit kam chceme.
I u nás oblíbená firma Segway představila elektrické koloběžky a nové modely tradičních „prkének“ pro děti.


Tyto reproduktory hrají i pod sprchou.

Už na loňském veletrhu IFA představila firma Zeiss své brýle pro VR. Jednalo se vlastně o vysoce kvalitní čočky zasazené v plastu, jež se zasunovaly k smartphonu. Prostřednictvím VR aplikací tak mohl uživatel sledovat virtuální realitu. Letos přišla firma s inovovaným modelem Zeiss VR One Connect. Jeho předností je fakt, že uživatel může hry z PC sledovat přímo na brýlích, a to ve vysoké kvalitě.


Koloběžky Segway na elektřinu...


...a bez řídítek.

Řada vystavovatelů představila nové chytré hodinky. Mezi nimi i Samsung. Jeho nejnovější model není jako dosud jen 30 minut vodotěsný, ale může být vystaven vlhku neomezenou dobu.


Nové brýle Zeiss VR One Connect

Hitem veletrhu jsou také robotické mluvící asistentky a asistenti. Některá tato zařízení vzala na sebe podobu robota. Například Sanbot Nano má v sobě instalovaný nejen mikrofon a reproduktor, ale také videoprojektor. Je kompatibilní s asistentkou Amazonu Alexou a může se volně pohybovat po bytě, k velké radosti především malých dětí.


Sanbot Nano se líbí hlavně dětem

Karel Sedláček

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: