Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Jak postavit úspěšnou továrnu

Jak postavit úspěšnou továrnu


15.05.2017

Začátkem května uspořádala společnost DELTA, Fraunhofer Austria a step2solution workshop na téma "Na scéně projekce továrny - Best Practice od první myšlenky po úspěšný provoz."

Seminář se konal v nové centrále vídeňské sítě "Smart Campus" a na programu byly podnětné přednášky všech tří partnerů projektu. Prezentovaly se zkušenosti od
investorů a projektových vedoucích v rámci World Cafés a vedla se panelová diskuze za účelem vzájemné výměny názorů.

Továrnu neprojektujeme každý den. V čem tkví zvláštnosti projektování továrny? Jakým způsobem mohou být implementovány nové technologie? Mám dostatek Know-how pro účely projektování továrny?  O těchto otázkách diskutovalo více než 60 účastníků.

"Po tomto workshopu jsem si uvědomil, jak složité tohle téma vlastně je a jak je důležitý profesionální a strukturovaný přístup pro dodržení projektového cíle." Klíčový řečník DI Walter Stephan, zakladatel FACC a v současnosti konzultant ve společnosti Luftfahrtzulieferung, shrnuje svoji prezentaci následovně: "Integrovaná obchodní a tovární projekce pod taktovkou správného partnera, odpovídajících analytických nástrojů a dodržení vhodných časových intervalů projekce se postará v oblasti high-tech technologií o efektivitu v investičních projektech a tím přispěje k vyšší ziskovosti dané společnosti." Wolfgang Kradischnig, mluvčí skupiny DELTA, osvětlil ve společné přednášce s Wolfgangem Waldhäuslem: "Kromě stavebních a majetkovo-technických změn musí být především přizván člověk s profesionálním řízením změn tzv. Change Management."Thomas Sobottka z Fraunhofer Austria doplňuje: "Chtěli jsme účastníkům předat z našich projekčních zkušeností posledních let, jak je důležité projektovat se strukturovanými postupy a vhodnými metodami a přitom vidět výrobu a budovu vždy jako celek, jak v případě novostavby, tak také při přestavbě díla."

Poznatky o přípravě a projekci výrobních hal a průmyslových budov v České republice a směrem z Čech na východ prezentoval za skupinu DELTA Erik Štefanovič, který na konkrétní případové studii stavebního projektu výrobní haly MANN+HUMMEL v Uherském Brodě zdůraznil, jak je důležité systémově uzavírat jednotlivé fáze plánování a dosáhnout maximálně efektivního využití potenciálu, který projekt nabízí.K tomuto projektu je nutno dodat, že právě tato výrobní hala získala ocenění v soutěži Stavba roku Zlínského kraje a je výjimečná nejen tím, že byla realizovaná v neobvykle krátkém čase, ale také pro svoji fotovoltaickou elektrárnu umístěné na střeše jedné z hal, jenž dokáže vyprodukovat jednu třetinu spotřeby energie budovy.
"Workshop měl velký úspěch a počet účastníků potvrdil, že je toto téma pro oblast průmyslu velmi zajímavé," komentoval akci Wolfgang Kradischnig, mluvčí skupiny DELTA. "Již plánujeme příští workshop."

-ks-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: