Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Konference Využití laserů v průmyslu

Konference Využití laserů v průmyslu


09.04.2019

Dnes byla úspěšně zakončena dvoudenní konference s názvem Využití laserů v průmyslu. Pořadatelem akce je společnost Raptech v čele s jednatelem Stanislavem Němečkem. A samozřejmě by nebylo možné konferenci realizovat bez odborníků, jež se v oboru pohybují dlouhá léta a podpory partnerů, jimiž byli společnost Messer, IPG Photonics a Trumpf. MM Průmyslové spektrum je hrdým mediálním partnerem.

Při zahájení konference upozornil Stanislav Němeček na to, že první konference s touto tématikou se uskutečnila již před deseti lety a byť se za tu dobu lasery začaly hojně v průmyslu využívat, je potřeba i nadále hledat nové aplikace, ověřovat teorie jejich využití a prověřovat je v praxi. Že má stále smysl připravovat konference, podávat projekty a všeobecně si vyměňovat získané vědomosti, uvedl také v úvodním slovu ve sborníku konference.


„Jsem rád, že tady vidím známé tváře, ale zároveň přibyly tváře nové a to je důkaz o tom, že zájem o lasery stále roste,“ zahájil Stanislav Němeček konferenci Využití laserů v průmyslu.

Vlastní aplikace laserů v průmyslu představovali zástupci výrobců laserových technologií, ať už šlo o laserové centrum HiLase, laserové zdroje IPG či výrobní technologie spékání či navařování kovových prášků pomocí laserů Trumpf nebo strojů DMG Mori. Jako tenká červená linka se konferencí táhlo téma čtyřletého projektu laserového či elektronového svařování tlakových nádob, na kterém se podílí společnost Raptech s SVÚM, ČVUT v Praze a Slovenskou Technickou univerzitou v Bratislavě.

Nenechte si ujít!
Podrobnější článek z konference Využití laserů v průmyslu připravujeme do tištěného vydání MM Průmyslového spektra.
-EB-
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: