Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Největší prášková lakovna v Evropě s možností lakování a dekorování

Největší prášková lakovna v Evropě s možností lakování a dekorování


03.02.2012

Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnili (zleva) Ing. Miloš Petera, Mgr. Petr Bakule, Ing. Milan Hovorka, Václav Lisý, Jaroslav Smetana, Petr KUžel, MBA a Ing. Ivan Jukl. MBA.

Společnost Albixon slavnostním přestřižením pásky zahájila činnost nové práškové lakovny s linkou Decoral, která je největším zařízením tohoto druhu v Evropě. Slavnostní zahájení výroby proběhlo za přítomnosti zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu, Hospodářské komory ČR, vládní agentury CzechTrade, zastupitelů obce Hořovice a mnoha dalších významných hostů.
Albixon považuje kvalitu za hlavní klíčový prvek k uspokojení zákazníků. To byl i jeden z důvodů, proč společnost přistoupila k investici do zcela nové a moderní technologie, která se rozprostírá na ploše o více než 4 500 m2. Lakovna disponuje plně automatickou linkou s chemickou předúpravou, možností velmi rychlé výměny odstínu barvy (do dvaceti minut) a vypalovací tunelovou pecí s regulovanou teplotou i rychlostí průjezdu. „Linka Decoral je vybavena jedinečnou technologií pro designově náročný vzhled. Možnostem výtvarného řešení tak nejsou stanoveny prakticky žádné meze. Mimo různé dekory dřeva, které jsou požadované zejména pro okenní profily a stavební prvky, můžeme opatřit dekorem spoustu dalších výrobků z hliníku a oceli. Nabízíme například dekory imitující žulu, mramor, jeans, kapky deště, ovoce a mnohé další. Linka Decoral se vyznačuje maximální kvalitou s absolutní přesností vytvářet imaginativní, abstraktní trojrozměrné obrazy. Lakovna je vybavena možností práškového lakování a dekorování materiálů o rozměrech 9 x 2,4 x 0,6 m (délka, výška, šířka) s hmotností až 750 kg na jednom závěsu a rychlostí dopravníku 1,5 m za minutu,“ řekl Antonín Pátek, ředitel divize povrchových úprav. „Plně si uvědomujeme potřebu společenské i ekologické odpovědnosti a tudíž jsou tyto oblasti součástí naší podnikové politiky. Technologie práškového lakování a dekorování se řadí k nejšetrnějším a nejhospodárnějším technologiím vůči životnímu prostředí. Záruka vysoké kvality, odolnosti a dlouhé životnosti povrchové úpravy je však zachována. Decoral není chemicky závadný a není škodlivý pro životní prostředí,“ dodává Pátek. Společnost patří také mezi úspěšné české exportní firmy. Hlavními lokalitami pro export jsou země Evropské unie nebo Společenství nezávislých států. V posledních letech se Albixon začal prosazovat také na jiných kontinentech.

-DB-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: