Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Nový obchodní manažer OnRobot pro ČR a Slovensko

Nový obchodní manažer OnRobot pro ČR a Slovensko


21.06.2019

K příležitosti nově jmenovaného obchodního manažera OnRobot pro Českou republiku a Slovensko uspořádala společnost tiskovou konferenci, na které vedle představení Borise Chamicevyče, představila také aktuální portfolio společnosti a plány do budoucna.


Boris Chamicevyč, nově jmenovaný obchodní manažer OnRobot pro Českou republiku a Slovensko

Společnost OnRobot, poskytovatel inovativních koncových nástrojů pro kolaborativní roboty, udělala Borise Chamicevyče nově odpovědným za obchodní aktivity na trzích střední a východní Evropy. „Hlavním cílem naší společnosti je stát se globálním lídrem v oblasti kolaborativních aplikací pro výrobní podniky,“ úvodem uvedl Aleksander Marinkovic, generální manažer pro region CEE. Podle jeho slov trh s koncovými robotickými nástroji dynamicky roste a díky předpokladu až 210 000 kusů cobotů ve výrobních provozech do roku 2023 se bude tento trh i nadále zvětšovat. Aby na rostoucí poptávku byla společnost připravena, intenzivně vyvíjí nástroje a příslušenství pro tyto roboty. V roce 2020 plánuje nabízet až padesát různých nástrojů a příslušenství. Posílit její pozici na trhu by pak měly usnadnit také akvizice. Poslední akvírovanou společností byla dánská Blue Workforce.


VG10 je flexibilní, nastavitelný elektrický vakuový uchopovač.

„Robotická automatizace umožňuje firmám všech velikostí a různých průmyslových odvětví zvýšit efektivitu, dosahovat lepších obchodních výsledků, snižovat náklady a být flexibilnější,“ řekl Boris Chamicevyč. „V rámci svých aktivit se proto chci soustředit na podporu a rozvoj základny našich prodejních partnerů v České republice na Slovensku prostřednictvím široké a ucelené nabídky koncových nástrojů (End-of-arm-tooling - EOAT) od jednoho dodavatele – včetně senzorů, uchopovačů, mechanických měničů a dalšího příslušenství OnRobot.“


Aplikace kolaborativního robota Sawyer s uchopovačem OnRobot RG2

Co kolaborativní roboty dokážou, měla demonstrovat také instalace cobota Sawyer přímo v prostorách restaurace Portfolio, kde se tisková konference konala. Společnost Rob4Job naprogramovala robot Sawyer, aby dle zvoleného druhu připravil zájemci kávu. Pomocí uchopovače OnRobot RG2 robot připravil šálek do kávovaru, založil tabletu se zvoleným druhem kávy, zmáčkl tlačítko na kávovaru a podal šálek s kávou hostovi. Uchopením šálku a lehkým odstrčením robata, se uvolnil úchop a host si mohl svou kávu vychutnat. Robot zvolený druh kávy (2D obrazový symbol) rozpoznal pomocí integrované kamery Cognex v těle robota. O tom zda taková aplikace v budoucnu nahradí běžné kávové automaty, rozhodne až cena, která se momentálně šplhá až na osmdesát tisíc eur. Je však jasné, že s rostoucí poptávkou se bude cena těchto robotů, příslušenství i programovacích systémů snižovat.

-EB-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: