Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Prosincový Open house firmy Trumpf

Prosincový Open house firmy Trumpf


05.12.2017

Tradiční prosincové dny otevřených dveří společnosti Trumpf představily novinky nejen v oblasti zpracování plechů a profilů. Návštěvníci si po přednášce o novinkách německého výrobce strojů a laserů pro průmysl prezentovanou jednatelem společnosti Romanem Haltufem a dalšími zástupci společnosti Trumpf mohli novinky prohlédnout v showroomu společnosti.


Společnost trumpf disponuje v Praze velkým showroomem, kde zákazníkům prezentuje všechny výrobní technologie ze svého portfolia.

Rychlé a úsporné řezání

Řezání dusíkem s pevnolátkovým laserem nyní lze rychleji a úsporněji s Highspeed Eco. Inovace tohoto řešení spočívá v nové konstrukci trysek. Součástí trysky je nově ochranný kryt, který je při řezání tlačen na plech a utěsňuje prostor kolem řezné spáry, tím může být snížen průtok plynu na technologické minimum. Oproti standardním parametrům je rychlost řezání při tavném řezání s Highspeed Eco téměř dvojnásobná a průměrná spotřeba řezacího plynu až o 70 % nižší. Highspeed Eco je k dispozici na strojích TruLaser série 5000. Technologie je použitelná při tavném řezání konstrukčních ocelí 4 – 12,7 mm a při tavném řezání nerezových ocelí pro tloušťky 4-25 mm. 


Nové řešení konstrukce trysky umožňuje až 70% úsporu ve spotřebě řezného plynu.

Další novinky se týkají nových opcí a vybavení strojů, aby proces výroby byl ještě efektivnější a intuitivnější i např. díky moderním prvků konceptu TruConnect, které uživatelům pomohou krok po kroku inovovat celý výrobní podnik na tzv. smart factory. Novou opcí snímání polohy zadního dorazu pomocí čtyř kamer se pyšní novinka z loňského Euroblechu TruPunch 1000. Správné založení plechu do stroje je vyhodnocováno porovnáním kamerových snímků s výkresovou dokumentací. Ohýbací centra dále mohou být vybavená automatickou výměnou nástrojů Toolmaster, kde přesun jednotlivých nástrojů je řešen magneticky.

Vysoce produktivní 3D tisk pro průmyslovou sériovou výrobu

V oblasti aditivní výroby bude v příštím roce uveden na trh nový TruPrint 5000 se třemi laserovými hlavami. Vedle technologií pro zpracování plechů a profilů se společnost Trumpf již třetím rokem věnuje také moderní výrobní metodě nazvané aditivní technologie. V portfoliu společnosti se již nacházejí stroje TruPrint 1000 a 3000, které se od sebe liší zejména velikostí pracovního prostoru. Koncem příštího roku by měl být na trhu další řada TruPrint 5000. Tento stroj bude disponovat výrobním prostorem o průměru 300 mm a výšce 400 mm stejně jako jeho předchůdce, ale nově umožňuje výrobu dílů ve vyšší kvalitě díky předehřevu základní desky na 500 °C. Tři laserové hlavy každá o výkonu 500 W zvýší rychlost výroby.


Stroje jsou již standardně vybaveny užitečnými opcemi jako je výměník trysek, dotykový displej nebo protikolizní ochrana.

Jak vyrábět hospodárně i menší dávky?

Také společnost Trumpf vybavuje své stroje moderními prvky monitoringu a komunikace s propojením pomocí digitálních sítí, jako reakci na nové trendy výroby, zejména zmenšující se výrobní dávky. S digitálně propojenou výrobou lze dosáhnout transparentnějších, flexibilnějších a především hospodárnějších procesů. Stroje a součásti komunikují pomocí senzorů a kódů. Softwarová řešení spojují takto získané informace, analyzují je a řídí výrobní proces. Vznikají transparentní a komplexní postupy a výsledkem je souvislý tok ve výrobě. 


Součástí TruConnect je také software pro řízení výroby TruTops Fab, který se skládá z různých modul, pomocí kterých lze plánovat a řídit průběh celé výroby.

Aby společnost Trumpf dokázala, že umí krok po kroku vytvořit tzv. smart factory, jednu v říjnu letošního roku otevřela v Chicagu. Tato továrna neslouží k výrobě vlastních strojů, ale k prezentaci konceptu TruConnect – vzájemného propojení všech výrobních i nevýrobních zařízení. V dobách, kdy stroje pracují s vysokou produktivitou, lze tok práce optimalizovat zejména zeštíhlením procesů před výrobou a po výrobě. Až 80 % potenciálu optimalizace ve výrobě se skrývá v nepřímých procesech. Řešení TruConnect pomáhá s vytvořením nabídky, plánováním výroby a programováním, interní logistikou a přípravou nástrojů či s expedicí a uzavřením zakázky.

-EB-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: