Témata
Reklama

SolidWorks World 2012 – General Session – den druhý

15. 02. 2012

Crowdsourcing – to bylo motto druhého dne konference a projekt, který zde dnes představil Ben Kaufman, šéf společnosti Quirky Inc. vzbudil mezi přítomnými účastníky nevídaný zájem.

Ale popořádku. Crowdsourcing je sdílení a čerpání námětů, nápadů, znalostí a dovedností v rámci širší komunity uživatelů. Dalo by se říci „víc hlav, víc ví“.
K dokonalosti dovedli tento princip ve společnosti Quirky Inc. Funguje to tak, že pokud máte nějaký zajímavý nápad na nový výrobek či zlepšovák stávajících předmětů denní spotřeby, přihlásíte ho za pouhých 10$ na stránkách quirky.com. Výkonný tým každý týden vybere dva zajímavé nápady a ty se začnou realizovat. Ovšem každý může do tvorby produktu přispět svým nápadem, inovací, navrhnout změny funkčnosti, design, barvu, atd. Na konci takového procesu, kterého se účastní třeba i několik stovek lidí, je zákonitě výsledek v podobě unikátního produktu s obrovským potenciálem uplatnit se na trhu. Tyto výrobky jsou po té prodávány prostřednictvím internetového obchodu, ale i klasické velko a maloobchodní sítě.

Ben Kaufman představuje jeden z nejúspěšnějších produktů vyvinutých pomocí systému crowdsourcingu.

A kdo, že z toho profituje? Každý, kdo se vývojového procesu zúčastnil. 30% zisku z internetového a 10% z klasického prodeje je podle „koeficientu zásluhy“ rozděleno mezi všechny, kdo se na vývoji podíleli. Tedy pokud jste jedním z nich, na účet vám budou připisována procenta z prodeje a to již navždy po dobu co se výrobek bude prodávat.

Jeden z velmi úspěšných, takto realizovaných projektů, je v SolidWorks navržený prodlužovací kabel, uzpůsobený tak, aby si jednotlivé hlavice kabelů nepřekážely. V jednoduchosti je síla!

Podle slov Bena Kaufmana je asi 60% realizovaných projektů domácích a cca 40% zahraničních. Firma zatím působí pouze na americkém trhu, ale zvažuje expanzi a otevření lokálních poboček i v jiných částech světa.

V pořadí druhou General Session provázel Fiedler Hiss, Vice President, Product Management, který je ve společnosti zodpovědný za řízení softwarového vývoje. Ten zahájil celou show ukázkou ze slavnostní akce, kterou společnost připravila pro certifikované CSWP uživatele na vyřazené letadlové lodi USS Midway, kotvící nedaleko Convention Centra. Byla také rozdána ocenění pro nejlepší skupiny uživatelů SolidWorks Network a pak již mohli diváci na pódiu přivítat další speciální hosty Mikea a Geoffa Howeovi. Dvojčata, jejichž tvořivost se od v mládí zbudované chatky na dvorku jejich domu posunula až k návrhu a následné výrobě lehkého pásového tanku Ripsaw. Ten je např. schopen vyvinout rychlost 60 mil za pouhé 4 vteřiny. O stroj projevila zájem i armáda Spojených států a dokonce budeme mít možnost spatřit ho v červnu tohoto roku v druhém pokračování hollywoodského akčního filmu G. I. JOE.

Fielder Hiss a bratři Howeovi.

Dalším projektem, který bratři Howeovi představili je robotická hydraulická ruka, určená pro práci hasičských záchranných sborů. Zajímavostí je, že toto zařízení bylo navrženo a kompletně zkonstruováno pomocí SolidWorks během pouhého jediného dne a s výrobou se začalo již devět dní od vzniku celého nápadu.
Jak vidno při využití příležitosti a správného postupu lze při vývoji nových produktů postupovat opravdu velmi rychle.

Během akce byly uděleny ceny nejlepším skupinám uživatelů - SWUGN.

Tím hlavní ranní program skončil, ale pro účastníky celý den vlastně teprve začal a tak se přítomných pět tisícovek přítomných rozešlo do zasedacích místností na všemožná školení a kurzy, novináři pokračovali v tiskových konferencích a zpovídání jednotlivých pracovníků DS SolidWorks, s tím, že večer se opět všichni sejdou na každoročním společenském večeru, pořádaném pro všechny zúčastněné.

Zítřejší, třetí a závěrečný, den konference bude věnován „ochutnávce“ z nově připravované verze SolidWorks 2013.

-pr-

Firmy
Související články
Stavme na pozitivním a fungujícím

Česko patřilo ke konci roku 2023 k zemím, jejichž ekonomika stále nedosáhla předcovidové úrovně. Hospodářský růst bude podle většiny ekonomů i v tomto roce velmi pomalý. Situaci komplikují nepříliš optimistické faktory, jako je nestabilita veřejných financí, výroba postavená na subdodávkách, nedostatečná infrastruktura a další. Když k tomu připočteme vnější geopolitické okolnosti, není situace příliš příznivá. A o tom, jak toto vše ovlivňuje automobilový průmysl a jak se zbavit stigmatu subdodavatelské země, jsme hovořili s Petrem Knapem, odborníkem společnosti EY pro automobilový průmysl.

MM Glosa: Sem se mi dívejte

Filmový a televizní dabing byl naší pýchou. František Filipovský nechť je toho důkazem. Úspěch rolí legendárního francouzského herce Louis de Funès, jehož vlastní hlas nikterak neupoutá, je z velké části právě dán mistrovským dabingem. Osobně bych se s ohledem na výuku jazyků tohoto pomyslného dabingového prvenství klidně vzdal a jménem Husákovy generace ho vyměnil za možnost zhlédnout černobílé upozornění ČST například před legendárním seriálem Profesionálové, že: „Pořad je v původním znění s titulky“, a agenty z CI5 slyšet v originále, a dostávat tak pod kůži hovorové fráze a výslovnost.

O stavu ekonomiky a roli vůdců

V povídání s Janem Urbanem, vysokoškolským pedagogem, podnikovým poradcem, publicistou a autorem řady knih a článků, se prolíná řada myšlenek nedávno zesnulého profesora Milana Zeleného, i když se osobně nikdy nepotkali. Několik top manažerů a emeritních CEO, kterým jsme tento rozhovor poskytli před zveřejněním, doporučilo slova Jana Urbana tesat do kamene. V intencích uvažování excelentních ekonomů Zeleného i Urbana lze říci, že dosud panuje rozpor, který nastiňuje tento rozhovor: trend zaměňování popisu akce za akci samotnou se spíše prohlubuje místo toho, aby v praxi ustupoval – v politice, podnikání i ve vzdělávání.

Související články
Plzeňské setkání strojařů

Katedra technologie obrábění Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni letos uspořádala již devátý ročník mezinárodní konference Strojírenská technologie Plzeň. V porovnání s minulým ročníkem zaznamenala podstatně větší návštěvnost – čítala téměř dvě stě účastníků a uskutečnilo se bezmála šedesát prezentací. Náš časopis na konferenci figuroval jako mediální partner akce.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
MM Glosa: Eine große Katastrophe

V Německu to stále vře. Vedle obav z politických iniciativ a churavějící ekonomiky řeší naši západní sousedé i otázky rasismu. Skupina vědců, jejichž úkolem bylo zkoumat, jak kdysi dávno žili dinosauři, se raději zabývá otázkou, zda jména dinosaurů odpovídají dnešnímu duchu doby. Zatímco dinosauři kdysi obývali Zemi bez zájmu o politickou korektnost, jejich jména jsou nyní předmětem vášnivých debat, zdali nejsou rasistická nebo sexistická…

Kristova léta

Ke svému závěru se nachýlil rok, ve kterém stále rezonovaly všechny krize, které si Evropa nashromáždila za předchozí období. Některé státy se jejich důsledky popraly celkem se ctí, jako například Polsko, další se vrátily do předcovidové úrovně a bohužel Česká republika jako jediná stále lapá po dechu. Proč? Co je důvodem?

Je nutné stanovit diagnózu a následně zvolit léčbu

Bohdan Wojnar vždy razil zásadu, že je třeba si všechno řádně odpracovat a každý den zkusit udělat něco navíc. Nikdy se nebránil novým věcem, trpělivě se je učil a s potřebnou dávkou štěstí se pak dostával k zajímavým pracovním příležitostem. Během čtyřiceti profesních let ušel cestu od chemického inženýra, přes dlouhou kariérou ve Volkswagenu Slovakia ve financích a controllingu až po člena představenstva za oblast HR ve Škoda Auto. Toto je dle jeho slov výhodou velkého koncernu, kdy nemusíte zůstat na jednom místě, u jednoho oboru a v jedné zemi. Tyto zkušenosti mu poskytly velký profesní přehled, ze kterého vycházejí témata aktuálního otevíracího rozhovoru MM Průmyslového spektra.

Je něco shnilého ve státě dánském

Historička ekonomie Antonie Doležalová tvrdí, že to, co prožíváme, je příležitostí. Čas prý ukáže, jestli bude promarněná, nebo využitá. My Češi jsme byli obdivováni pro svůj podnikatelský zápal. Jak jsme pilní a pracovití. Jak jsme jednotní a soudržní. Jak umíme odhodit své osobní zájmy ve prospěch celku. Jak jsme kulturní a vzdělaní. Jaká je ale současná realita?

MM Podcast: Glosa - Nároková ekonomika

Aplikovaný výzkum musí ekonomiku primárně posouvat k vyšší přidané hodnotě. Je však třeba stávající přístup hodnocení změnit optikou dlouhodobé efektivity a rentability investovaných prostředků, a to jak účelově, tak do místa určení. Mám tím na mysli například tvorbu dopravní, energetické či digitální infrastruktury nebo transformaci hospodářství na nízkouhlíkové. Bez dotací se totiž firmy na zelenou ekonomiku nepřetransformují.

Krize jako cesta k žádoucí změně

Hlavním životním mottem Ing. Vlastislava Břízy, majitele a generálního ředitele společnosti Koh-i-noor, je tvrzení, že kdo je připraven, není zaskočen. Společný rozhovor probíhal v intencích této jeho celoživotní strategie.

MM Podcast: Glosa - Sedmnáctá země spolková na kolečkách

Problémy koncernové automobilky jsou vážnější, než si většina lidí umí představit. Kombinace emisního skandálu DieselGate, změny trhu a návyků spotřebitelů, inflace a neschopnosti na to všechno pružně reagovat je pro VW smrticí koktejl. Může jí dokonce hrozit osud finské Nokie či amerického Kodaku, které před lety nedokázaly zachytit nastupující disruptivní změny a se svým ikonickým byznysem skončily. Jak zásadní problém by podobný osud znamenal pro Německo, potažmo celou subdodavatelskou Evropu, se můžeme jen domýšlet.

Fórum výrobních manažerů

Jaké zkušenosti máte s produktovými/subdodavatelskými dodávkami do obranného průmyslu? Jak bylo náročné se do tohoto sektoru dostat? Jedná se o oblast, která je pro vás v současné době důležitá nejen v rámci vaší výrobní diverzifikace, ale i případných státních garancí?

Kvalitní subdodavatelé se nemusí bát o zakázky

Energetická krize a válka na Ukrajině zasáhla především evropskou ekonomiku. Hospodářské kormidlo se den ze dne otočilo a jednotlivé státy začaly posilovat svoji obranyschopnost. Průmysl je více soustředěn na oblast obranného a bezpečnostního charakteru, a subdodavatelé tak mají šanci svůj byznys diverzifikovat. Co se podařilo a co by mohlo být lepší, v tomto zajímavém segmentu podnikání, jsme diskutovali s prezidentem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiřím Hynkem.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit