Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> SolidWorks World 2012 – General Session – den druhý

SolidWorks World 2012 – General Session – den druhý


15.02.2012

Crowdsourcing – to bylo motto druhého dne konference a projekt, který zde dnes představil Ben Kaufman, šéf společnosti Quirky Inc. vzbudil mezi přítomnými účastníky nevídaný zájem.

Ale popořádku. Crowdsourcing je sdílení a čerpání námětů, nápadů, znalostí a dovedností v rámci širší komunity uživatelů. Dalo by se říci „víc hlav, víc ví“.
K dokonalosti dovedli tento princip ve společnosti Quirky Inc. Funguje to tak, že pokud máte nějaký zajímavý nápad na nový výrobek či zlepšovák stávajících předmětů denní spotřeby, přihlásíte ho za pouhých 10$ na stránkách quirky.com. Výkonný tým každý týden vybere dva zajímavé nápady a ty se začnou realizovat. Ovšem každý může do tvorby produktu přispět svým nápadem, inovací, navrhnout změny funkčnosti, design, barvu, atd. Na konci takového procesu, kterého se účastní třeba i několik stovek lidí, je zákonitě výsledek v podobě unikátního produktu s obrovským potenciálem uplatnit se na trhu. Tyto výrobky jsou po té prodávány prostřednictvím internetového obchodu, ale i klasické velko a maloobchodní sítě.


Ben Kaufman představuje jeden z nejúspěšnějších produktů vyvinutých pomocí systému crowdsourcingu.

A kdo, že z toho profituje? Každý, kdo se vývojového procesu zúčastnil. 30% zisku z internetového a 10% z klasického prodeje je podle „koeficientu zásluhy“ rozděleno mezi všechny, kdo se na vývoji podíleli. Tedy pokud jste jedním z nich, na účet vám budou připisována procenta z prodeje a to již navždy po dobu co se výrobek bude prodávat.

Jeden z velmi úspěšných, takto realizovaných projektů, je v SolidWorks navržený prodlužovací kabel, uzpůsobený tak, aby si jednotlivé hlavice kabelů nepřekážely. V jednoduchosti je síla!

Podle slov Bena Kaufmana je asi 60% realizovaných projektů domácích a cca 40% zahraničních. Firma zatím působí pouze na americkém trhu, ale zvažuje expanzi a otevření lokálních poboček i v jiných částech světa.

V pořadí druhou General Session provázel Fiedler Hiss, Vice President, Product Management, který je ve společnosti zodpovědný za řízení softwarového vývoje. Ten zahájil celou show ukázkou ze slavnostní akce, kterou společnost připravila pro certifikované CSWP uživatele na vyřazené letadlové lodi USS Midway, kotvící nedaleko Convention Centra. Byla také rozdána ocenění pro nejlepší skupiny uživatelů SolidWorks Network a pak již mohli diváci na pódiu přivítat další speciální hosty Mikea a Geoffa Howeovi. Dvojčata, jejichž tvořivost se od v mládí zbudované chatky na dvorku jejich domu posunula až k návrhu a následné výrobě lehkého pásového tanku Ripsaw. Ten je např. schopen vyvinout rychlost 60 mil za pouhé 4 vteřiny. O stroj projevila zájem i armáda Spojených států a dokonce budeme mít možnost spatřit ho v červnu tohoto roku v druhém pokračování hollywoodského akčního filmu G. I. JOE.Fielder Hiss a bratři Howeovi.

Dalším projektem, který bratři Howeovi představili je robotická hydraulická ruka, určená pro práci hasičských záchranných sborů. Zajímavostí je, že toto zařízení bylo navrženo a kompletně zkonstruováno pomocí SolidWorks během pouhého jediného dne a s výrobou se začalo již devět dní od vzniku celého nápadu.
Jak vidno při využití příležitosti a správného postupu lze při vývoji nových produktů postupovat opravdu velmi rychle.


Během akce byly uděleny ceny nejlepším skupinám uživatelů - SWUGN.

Tím hlavní ranní program skončil, ale pro účastníky celý den vlastně teprve začal a tak se přítomných pět tisícovek přítomných rozešlo do zasedacích místností na všemožná školení a kurzy, novináři pokračovali v tiskových konferencích a zpovídání jednotlivých pracovníků DS SolidWorks, s tím, že večer se opět všichni sejdou na každoročním společenském večeru, pořádaném pro všechny zúčastněné.

Zítřejší, třetí a závěrečný, den konference bude věnován „ochutnávce“ z nově připravované verze SolidWorks 2013.

-pr-

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: