Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Střední průmyslová škola TOS Varnsdorf v novém

Střední průmyslová škola TOS Varnsdorf v novém


04.09.2019

Pondělí, první školní den akademického roku 2019/2020, byl u výrobce obráběcích strojů TOS Varnsdorf velkým svátkem a bude zajisté vepsán do historické kroniky. SPŠ TOS Varnsdorf se po třech letech činnosti v provizorních prostorech sestěhovala do nových. V loňském akademickém roce školu slavnostně završil první tříletý učební obor, v letošním roce bude mít škola své první maturanty. Rekonstrukcí výrobní haly VSLO došlo ke vzniku moderního otevřeného prostoru s kruhovým atriem, ze kterého se vchází do jednotlivých učeben. V centrálním části se nachází respirium s kaskádovitým hledištěm. V boční části jsou laboratoře mechatroniky a metrologie. V současné době do školy dochází na 160 žáků, max. kapacita je 190. Je zde osm kmenových tříd, dvě počítačové a dvě jazykové učebny.


Samotná rekonstrukce proběhla v rekordním čase jednoho roku. Náklady činily 119 mil Kč, které, téměř bez 9-ti mil. dotací, plně hradila společnost TOS Varnsdorf.

Škola nabízí tři maturitní obory: Strojírenství – konstrukce strojů, technologie obrábění, Mechanik seřizovač – programátor CNC strojů, Mechanik elektrotechnik – mechatronik. Učební tříleté obory jsou nabízeny taktéž tři, a to konktérně: Strojní mechanik – montér, Obráběč kovů – operátor CNC strojů,  Elektromechanik pro zařízení a přístroje.


Fotodokumentace přináší atmosféru slavnostního dne, kterým provázel generální ředitel TOS Varnsdorf Jan Rýdl ml., úvodního slova se ujal zakladatel školy, předseda správní rady Jan Rýdl, generální ředitelka Svazu průmyslu a obchodu Dagmar Kuchtová, zástupci MŠMT, kraje a samozřejmě ředitel školy František Hritz. O kulturní předěly se postarala houslistka Ilona Stryová. Poté následovalo slavnostní přeštřižení pásky, zápisy do pamětních knih a poté organizované exkurze po budově školy.

-dvo- 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: