Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Uživatelská konference SUPro 2018

Uživatelská konference SUPro 2018


01.06.2018

Uživatelé softwarových technologií společnosti PTC se setkali ve dnech 17.–18. května v Dolní Moravě ve Wellness hotelu Vista na 28. ročníku vzdělávací konference SUPro 2018, kterou uspořádala společnost AV Engineering. Ta zároveň letos slaví 25. výročí svého založení a její historii ve svém příspěvku připomněl Pavel Hrubý. V roce 1993 byla provedena jedna z prvních implementací 3D CAD systému Pro/Engineer v České republice. Dobré zkušenosti vedly k zájmu zpřístupnit tuto technologii i jiným firmám, a tak byla založena společnost AV Engineering. Ta je dnes rodinnou firmou, která se může pochlubit více než 750 zákazníky s více než 4 000 pracovišti a 12 000 prodanými licencemi.

Konference SUPro se zúčastnily více než dvě stovky uživatelů.

Pavel Hrubý připomněl i 25. výročí spoečnosti AV Engineering.

Jenže již dávno nejde pouze o konstrukční software, který se dnes jmenuje Creo. Připomenout lze například PLM systém Windchill, jehož distribuce byla zahájena v roce 2006. Vývoj však pokračuje do oblastí, které jsme si dříve ani nedokázali představit – zejména do oblasti rozšířené reality (AR, Augmented Reality), jak v úvodním příspěvku zmínil Robert Opletal. Připomněl, že okolní svět nespí a že nejen Německo a sousední země mají svůj Průmysl 4.0. V USA existuje obdobný program Smart MFG (chytrá výroba) a v Číně ambiciózní Made in China 2025. Je tedy třeba, aby se i české firmy na budoucnost dobře připravily.

Tato tréninková robotická buňka firmy Zálesí má i své virtuální dvojče.

Rozšířená realita mění zavedené způsoby práce a tím, že propojuje digitální a fyzické světy, přináší firmám přidanou hodnotu v oblastech návrhu, výroby, prodeje, provozu a servisu. Již dnes má PTC ve svém portfoliu vhodné technologie, které jsou v této oblasti na světové špičce, zmínit můžeme například ThingWorx Studio. Praktická ukázka ve spojitosti i s internetem věcí byla tématem jedné z následujících přednášek. Mezi dalšími příspěvky nechyběly ani informace o novinkách a ukázky uživatelských aplikací.

O konzultace s pracovníky technické podpory byl velký zájem.

Druhý den konference byly na programu workshopy zaměřené na konkrétní témata a školení uživatelů. Nechyběla ani možnost konzultací s pracovníky technické podpory.

Pokračujeme, rychle do sálu!

-Mk-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: