Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Westinghouse podepsal dohodu s Metrostavem

Westinghouse podepsal dohodu s Metrostavem


30.01.2012

Společnost Westinghouse Electric Company podepsala další memorandum o spolupráci v případě vítězství v tendru o dostavbu Jaderné elektrárny Temelín. Po společnosti Vítkovice, a. s., se kterou smlouvu podepsala začátkem prosince loňského roku, byla sepsána dohoda se společností Metrostav a.s.
Na základě jí budou Westinghouse a Metrostav exkluzivně spolupracovat na přípravě nabídky pro dostavbu temelínské elektrárny s využitím technologie reaktoru AP1000. Memorandum zahrnuje klíčové aspekty projektu a realizace stavební části nových temelínských bloků.

Dohoda představuje další z milníků v aktivitách Westinghouse směřujících k vytvoření kvalitní nabídky pro společnost ČEZ v rámci jejího výběrového řízení. Navazuje na předešlou exkluzivní dohodu s českou firmou I & C Energo a neexkluzivní memorandum o porozumění s další českou společností Vítkovice a.s.

Přestože česká vláda a ČEZ deklarovali, že lokalizace dodávek nemůže být kritériem pro výběr technologie ve výběrovém řízení z důvodu dodržení českých a evropských zákonů, lokalizace je nedílnou součástí nabídky. „Jednáme v souladu s naší politikou: Nakupujeme tam, kde stavíme a dnešní dohoda je dalším důkazem této politiky v praxi.“ řekl při podpisu dohody Yves Brachet, prezident Westinghouse pro Evropu, Blízký Východ a Afriku.

Pavel Pilát, člen představenstva a generální ředitel Metrostavu a.s., prohlásil: „Temelínský projekt je nepochybně velkou příležitostí jak pro Metrostav, tak pro celý český průmysl. Jsem rád, že můžeme spolupracovat s firmou Westinghouse, která je světovým lídrem v jaderných technologiích. Jsem přesvědčen, že spojením sil s Westinghouse vytvoříme velmi silný tým, který v tendru uspěje.

Pro více informací o Westinghouse v ČR navštivte //www.westinghousenuclear.cz

-mv-

Zleva Yves Brachet, prezident Westinghous pro Evropu, Blízký Východ a Afriku, Norman Eisen, velvyslanec USA v ČR a Pavel Pilát, generální ředitel Metrostav, a. s. při podepsání dohody o spolupráci.

 

 


 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: