Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Nová technologie snímání detekuje obtížně zjistitelné cíle

Nová technologie snímání detekuje obtížně zjistitelné cíle


17.12.2020

Společnost Omron uvedla na trh nový laserový senzor E3AS-HL CMOS, který jako první ve svém oboru přináší technologii snímání významně zlepšující schopnost detekce. Spolehlivá detekce obtížně zjistitelných cílů pomáhá eliminovat potřebu časově náročného návrhu instalace a související úpravy při uvádění zařízení do provozu.

Detekce pomocí konvenčních reflexních fotoelektrických senzorů je ovlivněna cílovou barvou, materiálem nebo povrchem a k návrhu a úpravě instalace senzoru pro každý cíl jsou nutné lidské zkušenosti a dovednosti. Tento problém se často objevuje v automobilovém a potravinářském průmyslu, kde jsou detekovány různé cíle se složitými tvary a lesklými povrchy.


Nový laserový senzor dokáže spolehlivě detekovat cíle, které nelze detekovat pomocí reflexních fotoelektrických senzorů. Jeho snímací algoritmus, první ve svém oboru, dosahuje vysokorychlostního vzorkování 10 000 vzorků za sekundu. Jedinečné zpracování akumulace od společnosti OMRON zvyšuje citlivost zesilováním i nejmenšího množství světla odraženého od cíle. Výrobní technologie upravuje polohu čočky přijímače v senzoru na úroveň mikrometrů, což umožňuje spolehlivou detekci libovolné cílové barvy, materiálu a tvaru.


Tyto technologie umožňují senzorům spolehlivě detekovat zakřivené a nepravidelné lesklé automobilové díly a vícebarevné a lesklé potraviny a obaly. Senzor lze použít tam, kde se používaly reflexní fotoelektrické senzory, a pomáhá výrazně zkrátit dobu potřebnou k nastavení polohy a úhlu při instalaci senzoru a prahových hodnot.

Nejdůležitější funkce:

1.    Spolehlivá detekce obtížně zjistitelných předmětů snižuje dobu konstrukce a uvedení zařízení do provozu
2.    Větší flexibilita konstrukce zařízení zkracuje dobu návrhu
3.    Povrchová úprava proti nečistotám na snímacím povrchu zajišťuje stabilní provoz i v náročném prostředí
4.    Displej OLED a učení umožňují snadné, rychlé a optimální nastavení

Zdroj: Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy agentury PRAM. Foto Omron.Nomenklatura

Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: