Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Projekty za sto milionů

Projekty za sto milionů


06.12.2018

Smluvně uzavřené kontrakty za více než 100 milionů korun eviduje v současné době společnost NOPO ENGINEERING z Hradce Králové. Zhruba třetina z této částky připadá na projekty, které významný český dodavatel zdvihacích, transportních, skladovacích a dalších logistických systémů dokončí ještě letos, zbytek potom během příštího roku.

Podle obchodního ředitele firmy ing. Jaromíra Tlustého k aktuálním technicky zajímavým zakázkám patří dva projekty pro Škodu Auto v Mladé Boleslavi, výroba jeřábové techniky pro Goldbeck Vrdy nebo uzavření první etapy dodávek několika licích a standardních jeřábů do slévárny šedé a tvárné litiny Metalurgie Rumburk. Před dokončením je dále speciální manipulátor na role papíru, který si u hradecké NOPO ENGINEERING objednal výrobce balicí techniky Pragometal Praha pro svého klienta v Jihoafrické republice.

„Do konce roku ve slovenské zinkovně firmy Dhollandia Predmier uvedeme také do provozu velmi specifický jeřáb s vidlemi, které jsou stabilizované teleskopem,“ říká ing. Tlustý z NOPO ENGINEERING. K významným realizacím roku 2019 potom patří výroba a montáž traverzového jeřábu s magnety o nosnosti 30 t a s rozpětím až 30 m. Toto zařízení v celkové hodnotě přes 12 milionů korun si u hradecké společnosti objednala ocelárna Vítkovice Steel Ostrava.Aktuálně NOPO ENGINEERING pociťuje výrazný nárůst zájmu o speciální zařízení ze strany výrobců železničních a dalších kolejových vozidel. „V současnosti máme potvrzené kontrakty za zhruba 40 milionů korun na dodávky plošin do lakovacích kabin pro lokomotivy. Doslova boom potom nastává v oblasti přesuven kolejových vozidel. V tomto specifickém segmentu jsme již vypracovali nabídky do výběrových řízení v celkové hodnotě až 50 milionů korun,“ konstatuje Jaromír Tlustý, obchodní ředitel NOPO ENGINEERING.

Zdroj: Tisková zpráva IVEPA komunikační

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: