Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Tradiční výrobce traktorů značky SECO změnil svůj název

Tradiční výrobce traktorů značky SECO změnil svůj název


13.03.2018

Nový název Seco Industries nese významný jičínský výrobce žací techniky, odlitků z tvárné litiny a vložených válců do motorů. Stalo se tak na základě fúze sloučením dvou společností, která proběhla v rámci zjednodušení organizační a majetkové struktury. Podle vedoucího prodeje v ČR a na Slovensku strojírenské divize podniku Petra Fischera se firma bude držet osvědčené obchodní a marketingové strategie, vycházející ze slavné 130leté tradice strojírenství a výroby zemědělských strojů.

Tu v roce 1888 zahájila jičínská továrna Knotek a spol., která se ještě před první světovou válkou stala největším dodavatelem hospodářských strojů v Čechách i v celém Rakousku. Byla také významným exportérem do mnoha zemí světa. Na úspěchy Knotkovy továrny po znárodnění navázal Agrostroj a po privatizaci i skupina Seco GROUP. „Knotkovi se mohli pochlubit slévárnou a produkcí kvalitních hospodářských strojů. Také všichni jejich nástupci za pilíře svého podnikání považovali slévárnu a vysoce kvalitní žací stroje,“ říká Petr Fischer.

Seco Industries, s. r. o, v divizích strojírenské a slévárenské zaměstnává 675 lidí. Přibližně 40 % výkonů firmy připadá na strojírnu, jejímž hlavním předmětem činnosti je výroba malotraktorů pro zahradní, parkovou a komunální údržbu, originálních dílů a příslušenství. „Naší stálou strategií zůstává dodávat robustní, vysoce kvalitní, spolehlivé a bezpečné zahradní traktory. Proto i nadále chceme držet pod vlastní kontrolou výrobu všech důležitých dílů pro naše stroje,“ zdůrazňuje vedoucí prodeje Petr Fischer.

Aktuálně Seco Industries dodává 5 modelových řad malotraktorů v přibližně 80 variantách. Firma totiž jako jediná u nás nabízí možnost variabilního dovybavení základních modelů podle přání a specifických potřeb zákazníka. Charakteristické pro jičínský podnik jsou dobře dostupné a rychlé servisní služby i velmi výhodné ceny náhradních dílů a bohatého příslušenství, které společnost sama vyrábí.

„V roce 2017 jsme prodali zhruba 8700 malotraktorů. Meziročně to představuje 17% nárůst,“ informuje Petr Fischer. V současnosti Seco Industries, s. r. o., ovládá asi pětinu českého trhu s žací technikou a je největším výrobcem tohoto sortimentu u nás. Na tuzemských tržbách se 45 % podílejí malotraktory pro majitele soukromých zahrad a pozemků. Stejný podíl mají dodávky komunálním službám měst a obcí a zbývající část strojů se značkou SECO odebírají pro údržbu travnatých hřišť sportovní kluby.

Zdroj: tisková zpráva IVEPA

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: