Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Hexagon: Nový plošný skener RS-SQUARED pro přenosná měřicí ramena
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Hexagon: Nový plošný skener RS-SQUARED pro přenosná měřicí ramena

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon uvedla na trh plošný skener RS-SQUARED, se kterým jsou vůbec poprvé přenosná měřicí ramena vybavena technologií skenování se strukturovaným světlem.

Systém RS-SQUARED navržený pro vysokorychlostní skenování jednoduchých tvarů a povrchů, může měřit díly rychleji než běžné laserové skenery a jiné skenery se strukturovaným světlem.

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Tento skener s bílým světlem, který využívá ramena Absolute Arm k pozicování velkých čtvercových „dlaždic“ 3D skenovaných dat, eliminuje časově náročné lepení referenčních značek, sprejování skenovaného povrchu nebo potřebu stabilního prostředí jako proužková projekce. Celý systém s minimálním časem nastavení zachytí každou sekundu až čtyři datové dlaždice. Díky tomu je schopný generovat mračna bodů za kratší dobu než kdy předtím.

Plošný skener RS-SQUARED je možné z měřicího ramena kdykoli snadno sejmout a vyměnit za jiný snímač nebo sondu bez nutnosti kalibrace. Pokud to aplikace vyžaduje, lze jednoduše přejít na ultrarychlé plošné skenování a ihned přejít zpět na dotekové snímání nebo laserové skenování s vysokým rozlišením pomocí laserového skeneru RS6.

Skener RS-SQUARED je kompatibilní se všemi 7osými rameny Absolute Arm.

Podívejte se na video:
 


Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Těchto oblastí, ve kterých se uplatňuje, je celá řada: automobilový a letecký průmysl, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších.

Více informací na hexagonmi.com

Další články

Letecký průmysl
Automobilový průmysl
Měření ve strojírenství
Technologie pro povrchové úpravy

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: