Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Nový typ vrtáků pro malé průměry
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Nový typ vrtáků pro malé průměry

Vrták Minor je celotvrdokovový, vysoce výkonný nástroj, použitelný pro vrtání ocelí, litin, neželezných materiálů a exotických materiálů na bázi Titanu a Niklu.

Firma Rolf Klenk GmbH z Balzheimu se již řadu let zabývá vývojem a výrobou tvrdokovových vrtáků. V posledních třech letech je vývoj zaměřen na produktivní vrtání miniotvorů. Výsledkem tohoto vývoje jsou vrtáky Minor, které se standardně vyrábějí v rozsahu průměrů 0,5 až 3,0 mm.

Konstrukce nástroje

Vrták Minor je celotvrdokovový, vysoce výkonný nástroj, použitelný pro vrtání ocelí, litin, neželezných materiálů a exotických materiálů na bázi titanu a niklu. Zesílená stopka vrtáku na průměr 3,0 nebo 4,0 mm umožňuje vrtáky Minor upínat do nejmodernějších tepelně nebo hydraulicky rozpínacích držáků, které zajišťují minimální házení.
Nově vyvinutá řezná geometrie se čtyřfazetkovým výbrusem nejvyšší kvality zaručuje společně s použitím jemnozrnného a houževnatého tvrdokovu dlouhou životnost a konstantní jistotu procesu vrtání s vrtáky Minor. Díky povlakům TiN a TiAlN, speciálně optimalizovaným pro malé vrtáky, je možné s novými vrtáky Minor hospodárně vrtat široké spektrum materiálů při vysoké kvalitě otvorů.
Vrtáky Minor od firmy Rolf Klenk GmbH, které na český trh dodává společnost SK Technik, spol. s r. o., jsou produktem špičkové technologie s překvapivě jednoduchým provedením, lehkou použitelností a snadným přeostřením, které svojí výkonností přesvědčí každého. Tento nový nástroj pro vrtání miniotvorů nabízí nejvyšší výkon při zajištění vysoké jistoty procesu obrábění.

Další články

Automatizace, regulace
Nástroje pro obrábění / řezné materiály

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: