Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Oboroví vystavovatelé MSV v Brně
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Oboroví vystavovatelé MSV v Brně

V minianketě k tématu vydání oslovujeme ve spolupráci s Veletrhy Brno zástupce klíčových oborových vystavovatelů na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně (MSV). Na otázky odpovídají obchodní zástupce pro ČR a SR společnosti Maximator Hochdrucktechnik GmbH Ing. Lukáš Starý a Sales Engineer společnosti Renold Gears Jaroslav Edlinger, M.A.

Od jakého roku se účastníte MSV?

Ing. Lukáš Starý: MSV se aktivně účastníme od roku 2015, do té doby jsme se MSV zúčastnili pouze jako návštěva nebo jako host některého z našich obchodních partnerů.

Jaroslav Edlinger, M.A.: Letošního ročníku MSV se jako vystavovatelé zúčastníme poprvé. Jako firma se na trhu CZ/SK prezentujeme již od roku 1991.

Co od účasti očekáváte a jak se daří vaše očekávání naplňovat?

Ing. Lukáš Starý: Úspěch nebo splněná očekávání se dají na MSV a všeobecně na všech světových výstavách jen velice obtížně hodnotit, každopádně toto bereme jako velice zajímavou formu prezentace a podle ohlasu našich stávajících i nových zákazníků navíc i účinnou. Věřím tomu, že i v tomto roce potkáme na MSV spoustu zajímavých partnerů a možná i budoucích zákazníků.

Jaroslav Edlinger, M.A.: Chceme, aby se zvýšil stupeň inovativnosti naší firmy, abychom se více dostali do povědomí potenciálních zákazníků.

Chcete koncept vaší letošní prezentace MSV 2017 nějak změnit?

Ing. Lukáš Starý: Ne, neplánujeme žádnou výraznou změnu v koncepci prezentace, snad jen drobné změny ve vystavených exponátech podle tematického zaměření MSV.

Jaroslav Edlinger, M.A.: Jako vystavovatelé budeme poprvé prezentovat veškeré významné výrobkové komodity naší společnosti, propagovat budeme hlavně „custom made“ převodovky – Engineered Gearing Solutions by Renold a spojky pro kolejová vozidla.

Jakých ostatních důležitých veletrhů se vaše firma (resp. matka) letos účastní?

Ing. Lukáš Starý: V letošním roce jsou to například veletrhy Hannover Messe, XQN China Expo, Suisse Public, Paris Air Show, OGA v Malajsii, Offshore Europe ve Skotsku. Chceme být našim zákazníkům co nejblíže a toto je jedna z možností, jak toho dosáhnout.

Jaroslav Edlinger, M.A.: Zúčastňujeme se významných strojírenských veletrhů v západních zemích, v USA a v Německu.

Jaký hlavní trend rezonuje vaším oborem?

Ing. Lukáš Starý: Velice rychlým a výrazným vývojem prochází automobilový průmysl. Pro tento obor nabízíme testovací zařízení, vstřikovací jednotky plastu a mnohá další zařízení. Česká republika je na automotive hodně zaměřená a v současné době je to i tahoun naší ekonomiky.

Jaroslav Edlinger, M.A.: Naše firma se specializuje na trakční zubové spojky pro kolejová vozidla, nabízíme precizní šneková soukolí a převodovky na míru.


Maximator Hochdrucktechnik GmbH – dodavatel vysokotlakých technologií, testovacích stolic, výrobce hydraulických a pneumatických zařízení

Renold Gears – výrobce převodových a spojovacích zařízení pro průmysl


Zbyněk Koukolík

 
zbynek.koukolik@mmspektrum.com

Další články

Inovace
Automobilový průmysl
Novinky z veletrhů a výstav
Automatizace, regulace
Převody/pohony/ložiska/spojky
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: