Témata
Reklama

Společnost Techni Trade se zabývá vývojem, výrobou a prodejem řezných nástrojů, strojních nožů a spotřebního materiálu. Posláním této společnosti je neustálé zlepšování svých služeb, vývoj nových výrobků prostřednictvím aplikovaného výzkumu a vývoje a nalézání takových řešení, která snižují výrobní náklady na straně zákazníků.

Společnost se vždy snaží najít optimální řešení s ohledem na co nejlepší poměr cena/životnost na úrovni nejnovějších poznatků.

Reklama
Reklama

Průmyslové čepelky

Kromě strojních nožů jsou průmyslové čepelky významným produktem, jejichž řada se díky technickému vývoji a výrobě nových typů čepelí na zakázku neustále rozrůstá. Stěžejním produktem mezi průmyslovými čepelkami jsou jednobřité čepelky, které společnost dodává např. do firem vyrábějících plastové výlisky, kde hrají významnou roli při začišťování produktů po vyjmutí z formy a do automobilového průmyslu pro výrobu autoskel. Své uplatnění však naleznou i při výrobě bytových doplňků, reklamních polepů a v neposlední řadě i v úklidových firmách.

Jednobřité čepelky Techni TradeNa konci minulého roku společnost představila nový typ jednobřité čepelky s označením 5005.022. Jedná se o čepelku, která je vyrobena z uhlíkové oceli s hliníkovou fazetou o tloušťce 0,22 mm. Ostří čepelky je broušeno pod třemi úhly tak, aby bylo možné dosáhnout co nejpřesnějšího řezu, tvrdost čepele je HRC 63-65. Jak již bylo naznačeno, tento typ je vhodný především pro dělení a začišťování materiálů v průmyslové výrobě, rovněž je vhodná pro použití ve škrabkách.

Obdélníková průmyslová čepel

Další novinkou mezi průmyslovými čepelemi je obdélníková průmyslová čepel se třemi otvory s označením 6000.030. Tato čepelka je vyrobena z uhlíkové oceli o tloušťce 0,30 mm. Ostří je broušené pod dvěma úhly pro maximální životnost, odolnost proti poškození a nízký řezný odpor. Tvrdost je HRC 62, standarní délka je 43 mm a šířka 22 mm. Nespornou výhodou tohoto typu čepelky je možnost volby optimální tloušťky – kromě 0,30 mm je možné čepelku dodat v tloušťce 0,13, 0,15, 0,20 a 0,40 mm. Další možností je speciálně broušené široké ostří, které je k dispozici pro tloušťku 0,40 mm. Čepelky jsou používány především v konvertingu pro strojní dělení materiálů (např. fólie, papíru apod.) a dále v ručním nářadí.

Průmyslová čepelka Techni Trade

Průmyslové čepelky společnosti Techni Trade vynikají svou ostrostí a vysoce kvalitními výrobními materiály. Díky těmto vlastnostem je možné dosáhnout excelentního výsledku řezu, menšího množství odpadu při výrobě a tím nižších výrobních nákladů.

Techni Trade
Ing. Petra Vostálová
p.vostalova@techni-trade.com
www.techni-trade.com

www.techni-eshop.cz

Reklama
Vydání #4
Kód článku: 130413
Datum: 10. 04. 2013
Rubrika: Komerční příloha / Bezpečnost
Autor:
Firmy
Související články
Metody svařování při výstavbě plynovodu

Obyvatelé Plzeňského a Ústeckého kraje si v loňském roce mohli povšimnout zvýšeného ruchu stavebních a jiných mechanizmů pohybujících se po území obou krajů a táhnoucí se linie ocelového potrubí o průměru 1 400 mm.

MSV ve znamení svařování i zpracování plechů

Na letošním MSV v Brně se setkají i výrobci špičkových zařízení pro svařování a strojů pro zpravování plechů. Na naše otázky odpovídají Taťána Malá, jednatelka společnosti JC-Metal, a Jaroslav Pavlů, majitel firmy Presstechnik.

Harmonizace ve svařování

Mezinárodní harmonizace norem a pravidel pro svařování je důležitá z mnoha důvodů. Primárním důvodem je skutečnost, že svařování je považováno za "zvláštní proces" (EN ISO 9001), při kterém nelze zcela zjistit jakost po skončení procesu inspekcí, ale jakost musí být sledována před i v průběhu celého procesu svařování.

Související články
Jak se stát leaderem ve výrobě důlního zařízení

Moravská společnost Ferrit, s. r. o., se za 25 let působení v těžařském průmyslu stala světovou firmou v projektování a výrobě důlní závěsné dopravy. Zároveň je průkopníkem v oblasti vývoje a výroby důlních akumulátorových lokomotiv a jako jediná na světě vyrábí speciální lokomotivu, tzv. lokobagr, pro údržbu a čištění kolejové tratě a prostoru kolem kolejiště v hlubinných šachtách. Jejich stroje pracují v uhelných a rudných dolech napříč všemi kontinenty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Quo vadis, svařování?

Svařování je dlouhodobě jedna z nejvýznamnějších strojírenských výrobních technologií. Má rozhodující vliv na jakost řady výrobků a na výrobní náklady, proto má klíčové postavení mezi výrobními technologiemi. Patří také mezi technologie zpracovávající největší objem kovových materiálů (cca 25 %). Žádná jiná technologie nezpůsobuje tak rozsáhlé změny ve vlastnostech materiálů.

Spojování a dělení trubek laserem

Nejenom elektronika a komunikační zařízení se svými novými iPady, iPhony a tablety jde cestou technologických inovací. Stejným směrem se ubírá i vývoj strojírenských technologií. V  MM Průmyslovém spektru chceme ukázat na vybraných technologiích, případně na jejich navazujících operacích, inovační pokrok, jaký byl za poslední dobu vykonán. Toto vydání časopisu je zaměřené na spojování a tvarové dělení, proto jsme o názor na jednu z technologií z tohoto oboru, technologii spojování a řezání trubek dutých i otevřených profilů, požádali pana Romana Haltufa, ředitele firmy Trumpf Praha.

Svařování mostních konstrukcí

Společnost OK-BE, s.r.o., vznikla v roce 1993 v Novém Kníně v okrese Příbram. Název společnosti vznikl spojením zkratek slov ocelové konstrukce a betony, čímž se firma zabývá dodnes. Za poměrně krátkou působnost si společnost vydobyla pevné místo na trhu kvalitou a výhodností svých nabídek prací, zejména ve výrobě, provádění povrchové ochrany a montáži ocelových konstrukcí.

Novinky ze světa tváření

Společnost Bystronic, významný dodavatel strojů na zpracování tenkých plechů, pořádá každé dva roky setkání svých současných i potenciálních zákazníků, na kterém představuje novinky a inovovaná řešení ve všech oblastech své působnosti. Jedná se o systémy pro řezání laserem, vodním paprskem, ohýbání a také software pro vyšší efektivitu výroby.

Profesionální nůžky a nástroje pro textilní průmysl

Kvalitní nůžky jsou stále jedním z nepostradatelných nástrojů, používaných v textilním průmyslu. V dnešní době moderních technických textilií jsou již klasické krejčovské nůžky nevyhovující pro celou řadu aplikací. Jejich místo nahrazují speciální průmyslové nůžky, které obstojí při zpracování i těch nejkomplikovanějších materiálů a látek.

Mechanizované nástroje pro ruční stříhání plechů

Pro ruční stříhání plechů a trubek lze použít tři nově vyvinuté postupy: stříhání s nůžkami s úzkými čelistmi, nůžkami na plech a obrážení. V článku je ukázáno, kdy je nejvýhodnější použít kterou metodu stříhání.

Zvýšení hodnoty díky softwaru

Vybavit se tím správným softwarem se vyplatí, jelikož zvýší produktivitu i zisk společnosti. Tady je důkaz.

Lehčí a čistější řezání vysoce pevných dílů

Automobilový průmysl řeší u karoserií především nízkou hmotnost a bezpečnost při nárazu. Proto se na vybrané části karoserie používají vysoce pevné ocele schopné tváření za tepla. Typickým příkladem je nový VW Golf VII. Při řezání vysoce pevných ocelí se s výhodou používá laser.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit