Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Rozšířené výrobní spektrum
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Rozšířené výrobní spektrum

Obráběcí centra řady SRTi od inženýrů firmy Hurco byla vyvinuta specificky pro manipulaci s těžkými přesnými součástmi, kde je třeba obrábět složité kontury navzdory jejich těžké hmotnosti a nadprůměrné velikosti. Navíc zabudovaný otočný stůl na pětiosých CNC obráběcích centrech od Hurco zvyšuje flexibilitu.

Na veletrhu AMB, například Hurco použilo VMX 60 SRTi pro demonstraci toho, jak velké pojezdy drah v kombinaci s konfigurací výkyvné hlavy a otočného stolu účinně rozšiřují výrobní spektrum. Tato konfigurace umožňuje horizontální obrábění a optimální kontrolu třísky. Jako osa C podporuje permanentně integrovaný otočný stůl neomezený úhlový pohyb. Toto je aspekt, který zkracuje časy obrábění a má pozitivní vliv na nákladovou efektivnost nabízenou strojem – jak vysvětluje Michael Auer, generální ředitel společnosti Hurco: „Jestliže má stroj otáčet obrobek pro frézování povrchu válce, pak stůl provádí kontinuální rotační pohyb.“


Hurco použilo VMX 60 SRTi pro demonstraci toho, jak velké pojezdy drah v kombinaci s konfigurací výkyvné hlavy a otočného stolu účinně rozšiřují výrobní spektrum.

Pouze jeden proces upnutí

Všechny rotační stoly osy C v řadě SRTi jsou schopny neomezeného kontinuálního pohybu. Otočná hlava osy B také poskytuje přístup k obrobku na otočené obráběcí rovině. To je výhodou při obrábění složitých kontur, jako jsou oběžná kola nebo turbíny. Michael Auer k tomu upřesňuje: „Upínací procesy stojí čas. Pro tyto často požadované obráběcí kombinace jsou úspory času, tím že máme pouze jeden jediný upínací proces, bez obětování přesnosti, důležitou konkurenční výhodou v zakázkovém obrábění.“


Všechny rotační stoly osy C v řadě SRTi jsou schopny neomezeného kontinuálního pohybu.

Produktivita vzrůstá díky nakládacím systémům

Možnost nakládání bez lidského zásahu prostřednictvím automatizovaných systémů také zvyšuje efektivitu strojů Hurco. „Spolupracujeme s prodejci různých automatických nakládacích systémů,“ vysvětluje Michael Auer. „To znamená, že můžeme přesně splnit široké množství různých zákaznických požadavků, abychom dosáhli únosného způsobu zvýšení produktivity.“

Výsledek lze vidět v praxi: Hurco koordinuje se zákazníky vývoj odpovídajících řešení zahrnujících obráběcí centrum a nakládací robot od jednoho ze svých partnerů. To se může rozšířit na integraci obráběcího stroje do stávajícího digitálního výrobního systému.

Cílem automatizovaných nakládacích systémů je udržitelné rozšíření kapacit s podmínkou, že není pro obsluhu stroje požadován další personál. Hurco bude představovat aktuální, komplexní příklad integrace na AMB. Ten obsahuje kombinaci Hurco VMX 60 SRTi a Erowa Robot Compact 80.


Hurco Companies, Inc., byla založena v roce 1968. Specializuje se na průmyslovou technologii, vývoj a výrobu interaktivních počítačových řídicích systémů, softwaru a obráběcích strojů a nástrojů s podporou počítačů. Koncovým trhem jsou primárně zákaznicky orientované jednotlivé díly a malosériová výroba v rámci větších společností v průmyslu, jako je letecký, obranný, lékařská zařízení, energetika, transport a počítačová technika. Společnost má své ústředí v Indianapolisu, v Indianě ve Spojených Státech, s výrobními závody na Tchaj-wanu, v Itálii a USA, a prodává své produkty v Evropě, Asii a Severní Americe. Pobočky v Německu, Itálii, Francii, Anglii, Polsku, Číně, Indii, Singapuru, Jižní Africe a Spojených státech vyřizují obchody, aplikační podporu a zákaznický servis.


Hurco Deutschland v Plieningu nedaleko Mnichova je pobočkou Hurco a zastává důležitou funkci zajišťování prodejů a zákaznické podpory pro celou Evropu. Pobočka v Německu byla založena v roce 1988 a nyní zaměstnává téměř 100 pracovníků.


Hurco

Kommunikationjunghanns@mediacontor.de
 

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: