Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Suverénní výroba - i pod vysokým tlakem
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Suverénní výroba - i pod vysokým tlakem

Extrémně malá pěnivost. To je hlavní důvod, proč chladicí mazivo rhenus TS 421 zajišťuje ještě vyšší výkon.

Výrobní procesy při obrábění kovů se stále častěji vyznačují vysokými hodnotami tlaku. Vývojáře chladicích maziv to staví před nové výzvy. Nutností jsou nejen výkonné, ale zejména také minimálně pěnivé kapaliny. Obecně totiž platí, že čím víc pěny, tím horší výkon. Odborník na maziva Rhenus Lub vyvinul chladicí mazivo rhenus TS 421, které ani při vysokém tlaku netvoří téměř žádnou pěnu. V České republice si zákazníci mohou chladicí mazivo rhenus TS 421 objednávat prostřednictvím společnosti Ecool TFM.

Chladicí mazivo rhenus TS 421 je zárukou bezproblémového obrábění kovů i při vysokém tlaku. (Zdroj: SafakOguz, iStock)

Lepší chladicí a mazací účinek

Chladicí mazivo rhenus TS 421 lze použít v nejběžnějších procesech třískového obrábění a broušení, a patří mezi nejméně pěnivé produkty na trhu. „Uživatelé i při vysokém tlaku profitují z vynikajících chladicích a mazacích vlastností,“ vysvětluje Daniele Kleinmann, vedoucí produktového managementu ve společnosti Rhenus Lub. „Díky novému složení se míra pěnivosti od samého počátku blíží nule – to je inovace, kterou jsme u srovnatelných produktů dosud nespatřili.“ Tato skutečnost otevírá výrobním podnikům nové možnosti. Bez obav tak lze přimíchávat i velmi měkkou vodu, což jinak často mívá za následek silnou pěnivost. Díky tomu rhenus TS 421 i při nevýhodné tvrdosti vody nabízí výrobním podnikům nejlepší předpoklady pro optimální obrábění a maximální procesní spolehlivost.

S chladicím mazivem rhenus TS 421 mísitelným s vodou patří pěnivost minulosti. (Zdroj: Rhenus Lub)

Odolné a hospodárné

Vyrábět moderně znamená také vyrábět hospodárně. Chladicí mazivo rhenus TS 421 proto kombinuje všechno, co je nezbytné pro nákladově optimální výrobu. Kromě oceli a litiny umožňuje obrábět všechny běžné hliníkové slitiny. Vynikající vyplachovací schopnost celkově vylepšuje výrobní kapacitu a zajišťuje čistotu nástrojů i obráběcích strojů. Mimořádně stabilní speciální složení nejen výrazně snižuje náročnost údržby, ale zároveň zvyšuje spolehlivost výrobního procesu. Uživatelé si tak snadno zachovají aktivní kontrolu nad náklady, nebo je dokonce prokazatelně sníží.

Co je dobré vědět: Navzdory přesvědčivé odolnosti se chladicí mazivo rhenus TS 421 zcela obejde bez kritických složek, jako jsou například sekundární aminy. Výsledkem je naprosto bezstarostné třískové obrábění.

Další články

Ekologie
Čerpadla/ armatury/ doprava tekutin
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: