Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Vytvářet nové kapacity
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Vytvářet nové kapacity

Andreas Bruns nalézá argumenty pro obráběcí centrum Hermle velmi snadno: "Zařízení nás přesvědčují svojí vysokou spolehlivostí a přesností." Ví, o čem mluví, protože od roku 2014 rozšířil svůj strojový park již o dva pětiosé stroje řady High-Performance-Line – jeden z nich s přídavnou funkcí soustružení.

„Mnoho věcí vzniklo samo od sebe,“ vzpomíná si Andreas Bruns, ředitel firmy Andreas Bruns Zerspanungstechnik ve městě Isernhagen u Hannoveru. Po založení v roce 1994 se jeho podnik stal žádaným výrobcem prototypů a malých sérií pro automobilový průmysl, lékařskou techniku, všeobecné strojírenství a výrobu strojních zařízení. „Jsou to vysoce náročné součásti, které pro mě mají zvláštní přitažlivost,“ vysvětluje Bruns. Kromě komplexních geometrií a vysoké přesnosti oceňuje i těžko obrobitelné materiály, jako Inconel, titan a kvalitní slitiny mědi.


Široká vzdálenost postranic vytváří kolizní oblast o průměru 990 milimetrů.

Kdo chce zvládat tak vysoké požadavky, potřebuje mít odpovídající strojový park. Pohled do výrobní haly ukazuje, že jednomu výrobci Bruns obzvláště důvěřuje. Kromě zařízení pro soustružení, erodování a řezání zde stojí čtyři CNC obráběcí centra od firmy Maschinenfabrik Berthold Hermle. „Náš první stroj Hermle je starý téměř 20 let,“ počítá Bruns, „jeho spolehlivost nás přesvědčila.“ Proto také v roce 2014 investoval do obráběcího centra řady High-Performance C 22 UP se systémem výměny palet.

Vyšší přesnost a kratší přípravné časy

Čím více se společnost zaměřila na komplexní výrobky, tím více narážely ustálené pracovní procesy na své meze. „Pokud obrobek vyžadoval obrábění na soustruhu i na frézce, riskovali jsme při změně upnutí chyby rozměrové stálosti,“ uvádí Bruns. Aby toto riziko eliminoval, rozhodl se v roce 2018 pro koupi stroje C 42 U MT. „Kromě vyšší přesnosti profitujeme u pětiosého obráběcího centra Mill-Turn z mimořádných časových úspor a tím nižších nákladů na přípravu, což nám zase umožňuje vytvářet nové kapacity.“

Výroba komplexních výrobků znamená maximální přesnost u obtížně třískově obrobitelných materiálů.

Pětiosé frézovací a soustružnické centrum bylo dodáno a uvedeno do provozu v listopadu 2018. „Při instalaci probíhalo všechno perfektně,“ potvrzuje ředitel firmy. Obsluha zvyklá na zacházení se strojem C 22 U však brzy zjistila, že technologie Mill-Turn vyžaduje rozšířit zaškolení. „Firma Hermle naštěstí potvrdila svoji dobrou pověst i co se týče servisu. Pokud se vyskytly problémy, byl na místě technik většinou ještě tentýž den.“


Stroj C 22 UP má systém výměny palet, který obsluze umožňuje osazování paralelně s hlavním časem.

Stejně jako mnoho dalších firem v tomto oboru zjistil, že je stále obtížnější získat kvalifikované zaměstnance. Jeho strategií je kromě odborné přípravy ve vlastním podniku také pro zaměstnance příjemná pracovní doba v jednosměnném provozu. Aby to nebylo na úkor kapacity, potřebuje stroje, které spolehlivě pracují v soběstačném provozu – a to i do noci. Znamenalo to krok směrem k automatizaci, který jako ředitel firmy udělal v podobě nejnovější investice do stroje C 400 U se systémem HS flex. „Nároky na díly, právě s ohledem na jejich přesnost a dostupnost, rostou obrovským tempem. Nastoupit musí Hermle,“ odůvodňuje. A že bude tato značka bodovat jak svojí vysokou přesností, tak i spolehlivostí, o tom je Andreas Bruns přesvědčen.


Zleva doprava: Andreas Bruns, ředitel firmy, s mistrem a vedoucím výroby před strojem Hermle C 42 U MT

 

Hermle 

Barbara Hermann

barbara.hermann@hermle.de

www.hermle.de/cs 

Další články

Automobilový průmysl
Automatizace, regulace
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: