Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Partnerský den Hermle

Partnerský den Hermle


21.06.2019

Včera pořádala společnost Hermle pro své současné i potenciální zákazníky partnerský den ve společnosti Atek v Moravské Třebové. Na programu bylo představení společnosti Atek, výrobního portfolia i technologického vybavení firmy, prezentace předností obráběcích center Hermle, představení partnerské společnosti Semaco tools and software a ukázka trochoidního obrábění na pětiosém obráběcím centru Hermle C 42.


Sedm argumentů, proč zvolit obráběcí centrum Hermle prezentovali Barbara Hermann a Pavel Němeček

Společnost Atek naši čtenáři již znají. Jen připomenu, že vyrábí plastové díly zejména pro automobilový průmysl. Formy do 33 vstřikolisů různých velikostí vyrábí společnost ve vlastní nástrojárně, které dominují obráběcí centra Hermle. U instalace posledního nováčka Hermle C 62 U a zároveň největšího stroje v nástrojárně jsem byla na podzim loňského roku (MM 11/2018/181123). Nyní jsem opět s radostí přijala pozvání do nástrojárny společnosti Atek. C 62 U již běží na plné obrátky a jeho menšího brášku společnost uvolnila pro krátkou ukázku trochoidního obrábění řeznými nástroji od společnosti Fraisa, které na český trh dodává společnost Semaco. Ukázka obrábění byla doprovázena komentářem i kamerovým záznamem z vnitřního prostoru stroje.


Ukázka trochoidního obrábění na stroji Hrmle C 42 s nástroji Fraisa byla doprovázena komentářem i obrazovým záznamem.

Kdo na vlastní oči neuvidí, neuvěří…
Tři desítky účastníků se zájmem pozorovali možnosti stroje i použitých nástrojů a uznale pokyvovali hlavami nad výsledkem krátké ukázky. Až v tuto chvíli jsem zaznamenala u některých návštěvníků, že začínají být o tom, co v předchozích minutách vyslechli, přesvědčeni.
Za výbornou organizaci, dobré pohoštění a plynulý průběh patří stejné díky zástupcům společností Hermle, Semaco i Atek, jako Ing. Alexandře Moravcové ze společnosti AM Event, která pořadatelům, pomohla s organizací.


Jiří Švejkar ukazuje přednosti katalogu řezných nástrojů Fraisa. Vlevo je vidět kousek dílu, jenž byl při ukázce obráběn.

Nenechte si ujít
Krátká zpráva výše je jen pozvánkou k podrobné reportáži, kterou pro vás připravuji do zářijového vydání MM 9.    
-EB-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: