Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Italský průmysl 4.0 na dosah
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: Průmysl 4.0

Italský průmysl 4.0 na dosah

Italsko-česká obchodní a průmyslová komora (Camic) je se svými více než 400 členy jednou z největších zahraničních komor v ČR. Mezi jejími členy jsou také italské průmyslové firmy, jež dnes patří mezi lídry českého průmyslu – výrobce autobusů Iveco Czech, textilní závody Nová Mosilana a Sametex skupiny Marzotto, Karlovarské minerální vody a Brazzale Moravia v potravinářském odvětví či Brembo v oblasti komponentů pro automobilový průmysl. „Výrazný průmyslový ráz má i mezinárodní obchod mezi Itálií a ČR, kterému dominují odvětví jako strojírenství či dopravní prostředky,” říká předseda komory Gianfranco Pinciroli. „Díky objemu 13 miliard eur patří Itálie mezi hlavní ekonomické partnery ČR.“

Od roku 2016 je Camic referenčním bodem italského Průmyslu 4.0, a to díky dohodě o zastoupení s italskou Asociací pro průmyslovou automatizaci a mechatroniku (AIdAM). Hlavním cílem projektu je posílit průmyslovou spolupráci mezi ČR a Itálií v odvětvích automatizace a mechatroniky. V těchto odvětvích patří italské firmy ke špičce, ať se jedná o kvalitu technologie, kreativitu, či flexibilitu. Členové AIdAMu jsou různorodí, od výrobců automatizačních systémů „na klíč“ přes výrobce/distributory systémů a komponentů, robotiku až po vizualizační systémy.


Michele Viscardi, prezident AIdAM, k jehož členům patří například výrobci automatizačních systémů, komponentů pro robotiku či vizualizační systémy.

Českým výrobním firmám komora nabízí konkrétní řešení jejich potřeb, organizuje obchodní schůzky a asistuje při technických jednáních. Mezi italskými členy, kteří navázali kontakt a spolupráci s českými firmami, jsou např. firmy: ABL, Automac, Camozzi, Cosberg, Euclid Labs či TMP.

V loňském roce pak obě organizace spolupořádaly italsko-česko-německou konferenci o Průmyslu 4.0, jež proběhla 26. dubna na půdě CIIRC ústavu ČVUT.

Italsko-česká obchodní a průmyslová komora vykonává celou řadu činností, jejichž cílem je integrace česko-italské komunity a navazování nových obchodních vztahů. Pořádá pro své členy řadu akcí od seminářů, tematických setkání s klíčovými osobnostmi, networkingových akcí až po návštěvy výrobních závodů. Dále zajišťuje služby podnikům jako výpisy z obchodních rejstříků firem, průzkumy trhu, vypracování databází a koordinuje účast firem na veletrzích v ČR i Itálii.

Camic kromě služeb členům nabízí také podporu vyhledávání obchodních partnerů pro italské firmy na českém trhu i v jiných sektorech, než je průmysl (výrobní firmy, které hledají v ČR vhodné kanály pro distribuci jejich produktů, ale i české dodavatele).

Tým Italsko-české komory je připraven českým firmám kdykoli pomoci s jejich dotazy.

Italsko-česká obchodní a průmyslová komora

Kateřina Stolínová

katerina.stolinova@camic.cz

Další články

Průmysl 4.0

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: