Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Mycí stůl pro biologické čištění součástí
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Mycí stůl pro biologické čištění součástí

Pro ekologické čištění strojních dílů jsou nabízeny mycí stoly, které čistí na biologické bázi. V jakých případech jsou tyto stoly na mytí součástek vhodné? Co dokážou? A co nedokážou?

Běžné mycí stoly používají rozpouštědla a uvolňují chemické výpary, které silně zapáchají a mohou ohrozit zdraví zaměstnanců. Tyto přístroje mohou být obsluhovány pouze s ochrannými rukavicemi a ochranou dýchacích orgánů.

Mewa Bio-Circle chrání životní prostředí a zdraví

Alternativou jsou takzvané biologické čističe součástek, jako například mycí stůl Mewa Bio-Circle – používá čisticí tekutinu s mikroorganismy, které biologicky odbourávají oleje a tuky. Tato čisticí kapalina chrání zdraví, životní prostředí, a navíc i příjemně voní. Jak je to však s jejím čisticím účinkem? Dosahuje se s ní stejného výsledku jako s chemickým roztokem? Existují případy, v nichž je jedna varianta vhodnější než druhá?

„Porovnávací testy ukázaly, že Mewa Bio-Circle obzvláště dobře funguje u olejů a tuků a stejně tak je tomu u připálenin,“ informuje Veronika Lipovská, jednatelka společnosti Mewa v Praze. Vodnatý, pH neutrální biologický čistič pak rozvine veškerý svůj čisticí účinek. Bez problémů odstraní i organicko-chemické sloučeniny, jako například cukr v potravinářské výrobě. Běžná rozpouštědla zde nemají šanci.


Mycí stůl Mewa Bio-Circle bez problémů odstraní organicko-chemické sloučeniny.

 

Odstranitelné nečistoty a čištěné materiály

Biologický čistič součástek dosahuje obzvláště dobrých výsledků u těchto nečistot:

 • tuků a olejů;
 • solí;
 • třísek (špon) a prachu;
 • cukru;
 • připálenin.

Biologickým čističem součástek lze obzvláště dobře očistit následující materiály:

 • nerezovou ocel u solí;
 • ocel;
 • hliník;
 • barevný kov.
   


Biologické čištění obzvláště dobře funguje mimo jiné u olejů a tuků.

Biologický čistič součástek naopak není vhodný pro odstraňování laků, barev, pryskyřic, silikonů a biocidů. Tyto látky se nesmějí dostat do systému, neboť jsou škodlivé pro mikroorganismy. V těchto případech se doporučuje běžný přístroj pro odstraňování nečistot za studena.
Kdo se rozhodne pro Mewa Bio-Circle, ulehčí navíc svému podniku. Mewa totiž čistič součástek nabízí k pronájmu, včetně údržby a oprav.

Mewa

mpeterka@mediatrust.cz

www.mewa.cz
 

Další články

Průmyslové kapaliny
Renovace a údržba

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: