Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Vlak do světa automatizace
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.
Nomenklatura: Automatizace, regulace

Vlak do světa automatizace

Firma Siemens vypravila do světa unikátní vlak "exider", skrývající ve svých vozech neobvyklou expozici, jejímž tématem je budoucnost automatizace.

Místem světové premiéry se stalo pražské holešovické nádraží, kde ji 20. března v poledne slavnostním přestřižením pásky zahájili Jürgen Schmidt, ředitel divize Automatizace a pohony (A(D), a Břetislav Kavka, generální ředitel Siemens, s. r. o. Výstavní vlak v následujících dnech projel ještě několika městy České republiky a během dalších dvou let zastaví ve více než 100 městech Evropy a Asie.
V prvním voze vlaku "exider" je návštěvník přivítán a postoupí do druhého vagonu, kde se stane účastníkem působivé multimediální projekce, již sleduje z pojízdné plošiny. V následujících devíti vozech se setkává s architektonicky zajímavě pojatou expozicí, věnovanou jednotlivým oborům činnosti divize A(D. Bližší představu o různých automatizačních řešeních si může učinit jak ze statických i funkčních třírozměrných exponátů, tak z prezentací promítaných na monitorech nebo přímo na stěnách či podlaze některých vozů. Každý z vozů kromě podívané zároveň nabízí prostředí pro technické jednání či pro uvedení do oboru příslušným specialistou.
Vše dokonale připraveno a promyšleno - až na jednu maličkost, jakou je český návštěvník, v tomto případě obdivující zařízení, vydávající barevné míčky. Jednoduché: vyberete si barvu míčku podle svého přání a stroj vám jej zabalí a vydá. Sám si pak zase doplní míček příslušné barvy ze zásobníku. Jeden z návštěvníků si svůj míček prohlédl a zase jej stroji vrátil, pochopitelně na jinou pozici. Svým zásahem ovšem automatiku stroje dokonale popletl, a ta si musela vyžádat zásah firemního specialisty. Nakonec i tato nechtěná příhoda dobře ilustruje skutečnost, že i nejdokonalejší technika je tu proto, aby sloužila člověku, a to, co má dělat, jí může sdělit zase jenom člověk.

Další články

Automatizace, regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: