Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Dodací lhůty jsou zkráceny na polovinu
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Dodací lhůty jsou zkráceny na polovinu

Nový konfigurátor omílacích strojů umožňuje sestavit různé vibrační dokončovací systémy včetně sušiček a jednotek pro úpravu procesní vody a jejich propojení do standardizovaných sestav. To přispívá nejen ke zkrácení dodací lhůty až o polovinu, ale u zákazníka také ke zjednodušení uvedení zařízení do provozu.

„Sestavení“ nového vozidla na počítači pomocí konfigurátoru nabízejí prakticky všichni výrobci automobilů. S vývojem nového konfigurátoru zařízení dosáhla firma Rösler podobného, ale mírně odlišného cíle: Rychlé dodávky omílacích zařízení pro povrchovou úpravu svým zákazníkům. Konfigurátor obsahuje všechny relevantní technické údaje o standardních strojích, například kruhových a žlabových vibrátorech, odstředivých omílacích zařízeních, strojích pro vlečné broušení, sušičkách, čističkách procesních vod včetně přečerpávacích stanic a zařízení pro manipulaci s materiálem. Nový nástroj umožňuje automatickou a logickou kombinaci jednotlivých strojů, jakož i sestavování kusovníků montážního materiálu potřebného k montáži vybraného zařízení. Na vývoji tohoto inovativního softwaru se podílelo mnoho odborníků na dokončovací aplikace s rozsáhlými zkušenostmi a know-how. Proto při sestavování omílacích linek pro hromadné povrchové úpravy ze standardních strojů může konfigurátor čerpat ze skutečných znalostí o interakci těchto strojů. Tato „umělá inteligence“ zajišťuje, že jsou vybírány pouze komponenty a sestavy, které spolu optimálně spolupracují. To zvyšuje nejen kvalitu navrhované konfigurace zařízení, ale také zaručuje, že zákazník vždy dostane nejlepší možné řešení.

Díky novému konfigurátoru zařízení se dodávky omílacích zařízení pro povrchovou úpravu výrazně zrychlily. (Zdroj: Rösler)

Kratší dodací lhůty, rychlejší uvedení do provozu a krátké dodávky náhradních dílů

V novém konfigurátoru zařízení je již k dispozici přibližně 35 různých kombinací strojů. Do jisté míry je dokonce umožňováno posuzování individuálních požadavků zákazníků. S pokračujícím rozšiřováním systému se počet automaticky konfigurovaných řešení pro omílací zařízení bude neustále zvyšovat. Od zavedení tohoto nástroje přibližně před rokem, bylo prokázáno, že dodací doba těchto systémů byla zkrácena o 40 až 60 %. Vzhledem k tomu, že jsou brány v úvahu hodnoty elektrického napájení v regionu, nezáleží na tom, zda je omílací zařízení nakonfigurováno pro použití v Evropě, nebo ve Spojených státech. Dokonce i vlastní barvy strojů lze specifikovat, abyste se ujistili, že vaše nová zařízení odpovídají vašemu podnikovému barevnému schématu.

Další výhodou je rychlejší a snadnější uvedení do provozu u zákazníka, protože zkoušky požadované pro udělení značky CE provádí ve výrobním závodě kvalifikovaný elektrikář. Standardizace použitých součástí a dílů navíc zajišťuje rychlejší a lepší dostupnost náhradních a opotřebitelných dílů.

Nový konfigurátor zařízení je již používán v centrále firmy Rösler v Untermerzbachu a v prodejních pobočkách. Časem bude rozšířen v celé organizační skupině firmy Rösler.

Zavedením konfigurátoru zařízení dosáhla společnost Rösler dalšího inovativního milníku při realizaci své vize stát se nejlepší, pro zákazníky orientovanou firmou v oblasti povrchových úprav.


Od září 2020 nově v České republice zastupuje společnost Rösler brněnská firma s názvem Omílací technika.


Omílací technika

Rösler

 

 

 

Další články

Průmysl 4.0
Inovace
Technologie pro povrchové úpravy
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: