Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Práce s daty umožňuje předvídat budoucnost
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Práce s daty umožňuje předvídat budoucnost

Každý byznys potřebuje plánovat. Potravinářský průmysl potřebuje plánovat inteligentně. V tomto odvětví panuje tvrdý konkurenční boj a produkt, který poměrně rychle podléhá zkáze, je jenom dalším důvodem, proč celý systém musí fungovat bezvadně, rychle a efektivně.

A je to právě produkt, kolem nějž se všechno točí. Nejde jen o to, mít vše na správném místě v pravý čas, důležitá je i odpovídající kvalita. O tom všem má každá společnost data. Aby dokázala využít jejich potenciál, musí mít nástroje, které umožní jejich efektivní zpracování. „I v potravinářství mohou svých cílů společnosti dosáhnout díky zpracování dat. K predikci a plánování vlastního byznysu je zcela zásadní pracovat například s historickými daty. Díky nim se firmy mohou daleko lépe připravit na budoucnost,“ popisuje Jozef Kováčik ze společnosti InfoConsulting.

Inovativní řešení umožňují komplexní pohled na celý byznys

ERP řešení se obvykle soustřeďují na dodavatelský řetězec, plánování poptávky a kontrolu kvality, tedy na tři důležité oblasti, na které by se konkurenceschopné společnosti soustředit měly. Mnoho podniků už nějakým způsobem plánování implementovalo, ne vždy ale využívá potenciálu zpracování dat efektivně. Tradiční ERP systémy totiž jednotlivé procesy dodavatelského řetězce oddělují a tím znemožňují zcela komplexní pohled na veškeré operace, které ve společnosti na různých úrovních probíhají. Inovativní řešení ERP systémů fungují odlišně a umožňují právě komplexní a holistický pohled na procesy ve firmě.

Specificky v potravinářském průmyslu je potřeba kontrolovat právě například kvalitu produktu v reálném čase. Společnosti musejí být připraveny vyrovnávat se s častými změnami a přizpůsobovat prognózy poptávky podle sezonních zkušeností z minulých let.


Zvláště v potravinářském průmyslu musejí být společnosti připraveny vyrovnávat se s častými změnami a přizpůsobovat prognózy poptávky podle sezonních zkušeností z minulých let. (Ilustrační foto: Pavel Marek)

Jak snížit náklady

Nástroje, které pomáhají efektivně plánovat, mohou být nápomocny i při snaze snížit náklady. Není nutné skladovat zbytečně velké množství zásob nebo si komplikovat obchod problematickým produktovým portfoliem. To vše lze vysledovat, pochopit a optimalizovat díky trendům, které analýza dat vygeneruje. Vyhrává ten, kdo je schopen předvídat. To je možné pouze tehdy, pokud společnosti znají svoji historii, umějí ji zaznamenávat a hlavně efektivně zpracovávat.

IFS Applications

Aby bylo podnikání úspěšné, je třeba se neustále přizpůsobovat a pružně reagovat na rychle se měnící podmínky trhu. ERP software IFS Applications kombinuje přední technologii s jedinečnou znalostí odpovídajícího průmyslového odvětví, a tak pomáhá držet krok s trendy, jako je internet věcí (IoT), digitální transformace, servitizace a individualizace. Nabízí komplexní funkce k optimalizaci firemních operací a také výjimečné uživatelské rozhraní, díky němuž budou zaměstnanci systém rádi používat.
Komplexní dodávky švédského ERP systému IFS Applications poskytuje společnost InfoConsulting Czech, od implementace systému přes jeho špičkovou podporu až po kontinuální rozvoj podle potřeb zákazníka. Díky kombinaci špičkového produktu, týmu zkušených konzultantů a certifikovaných vývojářů pomáhá firmám snížit výdaje a zajistit vyšší produktivitu i zisk.InfoConsulting Czech

Dana Kovačovičová

dana.kovacovicova@infoconsulting.eu

https://infoconsulting.eu/cs/

Další články

Informační technologie/E-business

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: